Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Освітня діяльність
Гендерна політика
Ліцензії та сертифікати про акредитацію
Впровадження міжнародного досвіду
Угоди про співробітництво
Організація освітнього процесу

Гендерна політика

Гендерна рівність у секторі безпеки і оборони України – один із пріоритетів державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції відповідно до стандартів та рекомендацій НАТО.

Національна академія Служби безпеки України активно підтримує та впроваджує державні й міжнародні ініціативи з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в освітніх закладах силових та безпекових відомств. Показово, що половина співробітників Національної академії СБУ – жінки, 27 % із них обіймають керівні посади.

Із 2018 року співробітники закладу беруть участь у тренінгах із проблематики гендерної рівності в Україні та за кордоном. В Академії проходять лекції та майстер-класи від гендерних експертів Консультативної місії Європейського Союзу й Представництва НАТО в Україні.

Гендерна тематика включена до програм навчальних дисциплін, що викладаються в Академії. Також розроблено окремий спецкурс «Гендерна перспектива у секторі безпеки» та вийшов друком навчальний посібник «Гендерна політика у секторі безпеки».

У 2020 році науковці закладу разом із фахівцями 11 військових освітніх закладів розробили й презентували Методичні рекомендації з інтеграції гендерних підходів в систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України. Це перше й унікальне видання такого формату стане важливим інструментом для застосування гендерної компоненти в освітніх практиках України та світу.

У 2021 році оновлено умови вступу до Академії СБУ та відкрито набір для жінок на деякі оперативні спеціалізації.