Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Пошукові роботи
Газета «Без грифу секретності»
Альманах «З Батьківщиною в серці»
Вистава-реквієм «Війна без строку…»

Пошукові роботи

 

Із 2016 року курсанти НА СБУ разом із представниками Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну» проводять пошукові роботи на місцях кровопролитних боїв Другої світової війни. А саме: у березанському лісі на Київщині та в селах Раковичі й Гута-Забілоцька Житомирської області, де проходила масштабна Київська оборонна операція.

Загалом курсанти й дослідники здійснили 25 виїздів та віднайшли рештки 72 воїнів, особисті речі загиблих, фрагменти бронетехніки й уламки зброї.

Останки бійців були перепоховані в братських могилах із усіма військовими почестями та поминальним молебнем. Предмети, знайдені під час розкопок, увійшли до експозиції виставки, створеної в Академії для вихованців і співробітників навчального закладу.

Одного зі знайдених воїнів вдалося ідентифікувати. Ним виявився уродженець Казахстану молодший сержант Аіп Рамазанов, який у списках Другої світової війни вважався зниклим безвісти. У  грудні 2017 року керівництво СБУ передало Послу Республіки Казахстану Самату Ордабаєву рештки воїна для перепоховання на батьківщині.

Участь курсантів у дослідницьких роботах із пошуку останків воїнів Другої світової війни покладено в основу відеосюжету «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Його було продемонстровано в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.