Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Інформація для абітурієнтів
Положення про мотиваційний лист
Вступна кампанія в запитаннях і відповідях
Правила прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році
Як стати курсантом НА СБУ
Як стати студентом НА СБУ
Нормативно-правова база для вступників
Програми вступних випробувань для майбутніх курсантів та студентів

Положення про мотиваційний лист

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ТА ВИМОГИ ДО МОТИВАЦІЙНИХ ЛИСТІВ

для вступу на навчання до Національної академії Служби безпеки України
у 2023 році

І. Загальні положення

1.1.  Мотиваційні листи для вступу на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб до Національної академії Служби безпеки України вступники подають на всі на освітні програми та форми здобуття освіти спеціальностей «Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)», «Право» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Оцінювання мотиваційних листів застосовується для рейтингування вступників з однаковим конкурсним балом.

1.2. Мотиваційний лист – викладена вступником письмово інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну конкурсну пропозицію (до закладу освіти) та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони, до якого у разі необхідності вступником може бути додано копії (фотокопії) матеріалів, що підтверджують викладену в листі інформацію.

1.3. Конкурсний відбір на навчання для здобуття вищої освіти проводиться на основі конкурсного бала та/або розгляду мотиваційних листів відповідно до Правил прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році (протокол засідання Вченої ради Національної академії Служби безпеки України від 27 квітня 2023 року № 5) та Порядку прийому для здобуття вищої освіти в 2023 році (наказ Міністерства освіти і науки України від 15 березня 2023 року № 276).

При однакових конкурсних балах для впорядкування вступників (вступ на місця за кошти фізичних або юридичних осіб) використовуються результати розгляду мотиваційних листів.

Вступники, які вступають на навчання для здобуття вищої освіти за кошти фізичних та/або юридичних осіб на освітні програми спеціальності «Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)» на основі здобутого ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), допускаються до участі у конкурсному відборі тільки за результатами розгляду мотиваційних листів.

1.4. Мотиваційні листи для вступу до Національної академії Служби безпеки України вступники подають із використанням електронного кабінету вступника в Єдиній державній електронній базі з питань освіти одночасно із електронною заявою на вступ шляхом написання тексту мотиваційного листа у відповідному текстовому полі.

1.5. Подання апеляцій на результати оцінювання мотиваційних листів не передбачено (пункт 6.6. Правил прийому до Національної академії СБ України у 2023 році).

 

ІІ. Вимоги до мотиваційного листа

2.1. Зміст  мотиваційного листа повинен бути лаконічним, виклад думок –  стислим (з використанням найменшого числа слів), структура листа – чіткою, з поділом на абзаци, кожен з яких має містити окрему змістовну складову.

2.2. Вимоги до змісту.

При написанні мотиваційного листа вступник має зазначити чому він бажає навчатися у Національній академії Служби безпеки України за певною спеціальністю (спеціалізацією)/освітньою програмою, які якості та навички роблять його найкращим кандидатом на вступ, які здобутки є корисними та вагомими для навчання.

Для підтвердження досягнень у навчанні вступникам на основі повної загальної середньої освіти за кошти фізичних та юридичних осіб в мотиваційному листі необхідно вказати результати національного мультипредметного тесту 2022-2023 років або зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2020-2021 років, а також середній бал документа про здобуття повної загальної середньої освіти.

 

ІІІ. Структура мотиваційного листа

3.1. Мотиваційний лист, який подається вступником на навчання до Національної Академії Служби безпеки України в 2023 році, повинен містити такі обов’язкові складові: звернення, вступна частина, основна частина, заключна частина.

3.2 На початку мотиваційного листа вказується адресат і адресант звернення, а також особисте звертання у кличному відмінку. Адресатом звернення є Голова Приймальної комісії Національної академії Служби безпеки України (ректор НА СБ України Андрій ЧЕРНЯК), адресант – вступник
(ПІП, адреса проживання, контактний телефон, електронна адреса), особисте звертання до адресата у кличному відмінку (Шановний Андрію Миколайовичу!).

3.3. У вступній частині надається інформація про мету написання мотиваційного листа, здобуту освіту, на який освітній рівень, форму здобуття освіти, спеціальність (спеціалізацію)/освітню програму вступник подає заяву.

3.4. Основна частина повинна містити інформацію про:

  • вмотивованість обрання спеціальності (спеціалізації)/освітньої програми у Національній академії Служби безпеки України, характеристику професійних цілей, кар’єрні прагнення;
  • бачення вступником власного майбутнього та внеску у розвиток суспільства після завершення навчання у Національній академії Служби безпеки України;
  • виклад попередніх здобутків вступника (участь та перемоги у конкурсах, олімпіадах, інших освітніх та професійних заходах, досягнень у навчанні, громадській діяльності із доданими (у тому числі в електронній формі) матеріалами, що підтверджують викладену в листі інформацію;
  •  наявність публікацій (за наявності) з повним бібліографічним описом та посиланнями, наявність патентів та авторських свідоцтв (за наявності);
  • волонтерська діяльність або інші здобутки, про які вступник виявив бажання повідомити та які вплинули на його вибір Національної академії Служби безпеки України для здобуття вищої освіти.

3.5. Заключна частина має завершуватися лаконічним підсумком, в якому має бути узагальнено основні тези мотиваційного листа, вказуючи на бажання та готовність вступника здобувати вищу освіту за обраною спеціальністю (спеціалізацією)/освітньою програмою.

3.6. Загальний обсяг мотиваційного листа для вступників для здобуття вищої освіти не має перевищувати 4 тисячі знаків (без врахування пробілів). Мотиваційний лист подається українською мовою з дотриманням норм чинного Правопису та мовностилістичних особливостей сучасної української літературної мови. Не дозволяється використання сленгових одиниць, табуйованої лексики.

 

ІV. Критерії оцінювання мотиваційних листів

       4.1. Оцінювання мотиваційних листів здійснюється за такими критеріями:

  • структурованість та логічність викладення – наявність вступної, основної і заключної частини, поділу тексту на абзаци, оцінюється цілісність, послідовність суджень, логічність викладення матеріалу;
  • вмотивованість вступника – обґрунтування вибору спеціальності (спеціалізації)/освітньої програми, намірів використання здобутих знань під час майбутньої професійної діяльності, розуміння вступником власного майбутнього та внеску у розвиток суспільства після завершення навчання;
  • змістовність та оригінальність наведених аргументів – наявність ґрунтовних доводів та  підтверджень вибору Національній академії Служби безпеки України, наведених доречних прикладів, що спонукали до вибору професії, оцінюється творчість, оригінальність при викладенні матеріалу, наведення навичок, здобутків, особистих якостей, які визначають вступника найкращим кандидатом на вступ.

4.2. Мотиваційні листи, які містять ненормативну лексику або посягання на територіальну цілісність та недоторканість України не оцінюються, а заява такого вступника не допускається до участі у конкурсі.

4.3. Мотиваційний лист оцінюється комісією з розгляду мотиваційних листів, склад якої затверджується Головою Приймальної комісії.

Мотиваційний лист оцінюється за шкалою від 100 до 200 балів, де мінімальний бал становить 100 балів. Оцінювання мотиваційного листа здійснюється відповідно до визначених вище критеріїв за наведеною вище шкалою.

 

V. Критерії оцінювання мотиваційних листів

Бал

Змістовна компонента мотиваційного листа

180-200

  • чітка структурованість листа (наявність усіх структурних елементів), логічність та послідовність викладення;
  • вмотивованість вступника щодо майбутньої професії, судження щодо правильності професійного самовизначення, високі результати за національним мультипредметним тестом 2022-2023 років або зовнішнім незалежним оцінюванням 2020-2021 років; активна громадянська позиція (участь у конкурсах, олімпіадах, науковій, спортивній, волонтерській діяльності тощо);
  • високий ступінь змістовності та оригінальності наведених аргументів, наведено щонайменше один доречний приклад із власного життя або подію з історії чи суспільно-політичного життя, що спонукали до обрання спеціальності, виявлено здатність до інтерпретації ідей, позицій, фактів, реалій, ситуацій.

160-179

  • мотиваційний лист структурований, в цілому виклад тексту є логічним та послідовним;
  • наявна мотивація вступника щодо майбутньої професії, присутні судження щодо професійного самовизначення, достатньо високі результати за національним мультипредметним тестом 2022-2023 років або зовнішнім незалежним оцінюванням 2020-2021 років;
  • наведені аргументи  достатньо змістовні; наведено окремі приклади з історії чи суспільно-політичного життя, що спонукали до обрання спеціальності.

140-159

  • структурні елементи мотиваційного листа подані неповно, у мотиваційному листі є порушення логіки, цілісності та послідовності викладу інформації;
  • мотивація щодо обраної спеціальності (спеціалізації)/освітньої програми визначена вступником лише частково, недостатньо обґрунтоване бачення себе у майбутньому як успішного та конкурентоспроможного фахівця, достатні результати за національним мультипредметним тестом 2022-2023 років або зовнішнім незалежним оцінюванням 2020-2021 років;
  • наведені аргументи не дають чіткого розуміння мотивації абітурієнта, яка спонукала до обрання спеціальності.

120-139

  • представлені лише окремі елементи мотиваційного листа, порушена логіка, цілісність та послідовність викладу інформації; відсутні основні структурні елементи, логічна послідовність викладення аргументів порушена;
  • мотиваційна сфера вступника не визначена або визначена частково, не обґрунтоване бачення себе у перспективі як успішного, конкурентоспроможного фахівця, задовільні результати за національним мультипредметним тестом 2022-2023 років або зовнішнім незалежним оцінюванням 2020-2021 років;
  • представлені аргументи щодо обраної професії є переконливими, проте їх недостатньо/вони дублюються.

100-119

  • мотиваційний лист не структурований, складається з логічно не пов’язаних тез, відсутня послідовність та цілісність викладу;
  • не визначено мотивацію щодо вступу, відсутнє бачення себе у майбутньому успішним та конкурентоспроможним фахівцем, не наведено результати національного мультипредметного тесту 2022-2023 років або зовнішнього незалежного оцінювання 2020-2021 років;
  • представлені аргументи не є доречними та переконливими; присутні суттєві порушення граматики, орфографії та пунктуації, не дотримано жанрові вимоги до документу.

 

VІ.  Контакти для довідок

Відбіркова комісія: +38 (063) 411-82-30

Приймальна комісія: +38 (063) 229-58-45

 

Офіційні сторінки в соцмережах:

Інстаграм: www.instagram.com/academy.ssu/

Фейсбук: www.facebook.com/NationalAcademySSU/