Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Інформація для абітурієнтів
Правила прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році
Вступна кампанія в запитаннях і відповідях
Як стати курсантом НА СБУ
Як стати студентом НА СБУ
Нормативно-правова база для вступників
Програми вступних випробувань для майбутніх курсантів та студентів
Положення про мотиваційний лист

Правила прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році

 

 

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ

до Національної академії Служби безпеки України

у 2023 році

(зі змінами, схваленими Вченою радою Національної академії СБ України

20 липня 2023 року, протокол № 9)

 

 

 

СХВАЛЕНО

Протокол засідання Вченої

ради Національної академії

Служби безпеки України

20 липня 2023 року № 9

 

Київ – 2023

 

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ

до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році

Провадження освітньої діяльності в Національній академії Служби безпеки України – вищому військовому навчальному закладі Служби безпеки України, визнаному акредитованим за статусом вищого навчального закладу
IV (четвертого) рівня (сертифікат про акредитацію Міністерства освіти і науки України серія РД-IV № 1170503, 28 липня 2014 року, термін дії до 2024 року), здійснюється відповідно до ліцензій Міністерства освіти і науки України
та сертифікатів про акредитацію спеціальностей (освітніх програм), виданих відповідно до законодавства України (Реєстр суб'єктів освітньої діяльності, https://registry.edbo.gov.ua/university/1339/).

Правила прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році (далі – Правила) розроблені Приймальною комісією Національної академії Служби безпеки України (далі – Приймальна комісія) відповідно до актів законодавства України, нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України, Служби безпеки України, Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15 березня 2023 року № 276, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за № 519/39575 (далі – Порядок прийому). Правила діють протягом 2023 року.

І. Загальні положення

1.1. Національна академія Служби безпеки України (далі – Академія)
на підставі ліцензії Міністерства освіти і науки України оголошує конкурсні пропозиції для прийому вступників на перший (бакалаврський) та другий (магістерський) рівні вищої освіти за спеціальностями (освітніми програмами), формами здобуття освіти в межах ліцензованого обсягу (додаток 1 до цих Правил).

1.2. До Академії приймаються громадяни України (далі – громадяни, особи), які постійно проживають на території України та виявили бажання здобути вищу освіту за обраною спеціальністю (освітньою програмою), формою навчання і відповідають вимогам, що встановлені актами законодавства України, нормативно-правовими актами Міністерства освіти
і науки України, Служби безпеки України та цими Правилами.

Приймаються до Академії за державним замовленням для потреб Служби безпеки України – громадяни, які відібрані та направлені на навчання підрозділами Центрального управління, регіональними органами, органами військової контррозвідки, установами Служби безпеки України, Штабом Антитерористичного центру при Службі безпеки України (далі – підрозділи, органи Служби безпеки України) у порядку, встановленому нормативно-правовими актами Служби безпеки України та цими Правилами.

Приймаються до Академії за кошти фізичних, юридичних осіб громадяни, які подали заяви на вступ відповідно до цих Правил.

Прийом до Академії на всі рівні вищої освіти здійснюється на конкурсній основі незалежно від джерел фінансування.

1.3. Обсяги прийому за державним замовленням до Академії формуються та розміщуються у порядку і строки, що визначаються актами законодавства України, нормативно-правовими актами Служби безпеки України.

Інформація про обсяги державного замовлення для потреб Служби безпеки України, розміщеного в Академії у розрізі спеціальностей (освітніх програм) і рівнів вищої освіти, на офіційних веб-сайтах Служби безпеки України, Академії та в Єдиній державній базі з питань освіти не оприлюднюється.

Рішення щодо розподілу обсягу державного замовлення для потреб Служби безпеки України у межах ліцензійного обсягу за освітніми програмами щодо кожної спеціальності приймає Голова Служби безпеки України на підставі пропозицій Управління роботи з особовим складом Служби безпеки України (далі – УРОС) та Академії.

1.4. Обсяги прийому на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб визначаються Академією у межах ліцензованого обсягу з урахуванням його поділу за формами здобуття освіти.

Рішення щодо розподілу обсягів прийому на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб у межах ліцензованого обсягу за освітніми програмами щодо кожної спеціальності, форми здобуття освіти приймається Академією після доведення обсягу державного замовлення.

1.5. Організацію прийому вступників здійснює Приймальна комісія, яка у період проведення в Академії заходів вступної кампанії, передбачених Порядком прийому та цими Правилами, працює щодня з 08:00 до 18:30 (обідня перерва з 13:00 до 14:00).

Ректор Академії, який є головою Приймальної комісії, забезпечує дотримання законодавства України, Порядку прийому та цих Правил.

Усі питання, пов’язані з прийомом до Академії, вирішує Приймальна комісія на своїх засіданнях. Рішення Приймальної комісії оприлюднюються з дотриманням вимог, що встановлені актами законодавства України, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, Служби безпеки України, Порядком прийому та цими Правилами.

ІІ. Вимоги до рівня освіти вступників та їх відбору

2.1. На навчання до Академії для здобуття ступеня бакалавра приймаються особи з повною загальною середньою освітою за результатами національного мультипредметного тесту, зовнішнього незалежного оцінювання знань і вмінь вступників або розгляду мотиваційних листів, крім випадків, передбачених розділом VІІІ цих Правил.

На навчання для здобуття ступеня бакалавра за освітніми програмами спеціальностей “Державна безпека”, “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Філологія” за державним замовленням для потреб Служби безпеки України приймаються громадяни, які відібрані та направлені для участі у конкурсному відборі підрозділами, органами Служби безпеки України.

Вимоги до професійної придатності вступників на навчання
за державним замовленням для потреб Служби безпеки України визначаються законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”,
“Про Службу безпеки України”, “Про державну таємницю”, “Про запобігання корупції”, Положенням про проходження військової служби (навчання) курсантами вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти) Служби безпеки України, затвердженим Указом Президента України від 9 жовтня 2019 року № 739, нормативно-правовими актами Служби безпеки України та цими Правилами.

Вступники, які зараховуються на денну форму навчання для здобуття ступеня бакалавра за освітніми програмами спеціальностей “Державна безпека”, “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Філологія” за державним замовленням для потреб Служби безпеки України, приймаються на військову службу (навчання) курсантами вищих військових навчальних закладів Служби безпеки України у порядку, визначеному законодавством України.

На навчання для здобуття ступеня бакалавра за освітніми програмами спеціальностей “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Право” за кошти фізичних, юридичних осіб приймаються громадяни, які подали заяви на вступ до Академії у порядку та строки, що визначені Порядком прийому та цими Правилами.

Особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста або освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, або освітній ступінь молодшого бакалавра приймаються на навчання до Академії для здобуття ступеня бакалавра незалежно від освітніх програм на засадах, що визначені цими Правилами для осіб з повною загальною середньою освітою.

2.2. На навчання до Академії для здобуття ступеня магістра за освітніми програмами спеціальностей (спеціалізацій) “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Право” за кошти фізичних, юридичних осіб приймаються громадяни, які здобули ступінь бакалавра або магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста) і подали заяви на вступ до Академії у порядку й строки, що визначені Порядком прийому та цими Правилами.

Для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право» приймаються особи, які здобули ступінь бакалавра зі спеціальностей 081 «Право» або 082 «Міжнародне право», 293 «Міжнародне право», напрямів 6.030401 «Правознавство», 6.030202 «Міжнародне право».

2.3. На навчання до Академії для здобуття ступеня доктора філософії приймаються громадяни, які мають ступінь магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста) та направлені на навчання підрозділами, органами Служби безпеки України, а також вищими військовими навчальними закладами, військовими навчальними підрозділами закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Служби безпеки України, або іншими державними органами – замовниками навчання, або які особисто подали заяви на вступ до Академії відповідно до цих Правил.

До докторантури Академії приймаються особи, які мають ступінь доктора філософії (кандидата наук), наукові здобутки, опубліковані праці з обраної спеціальності та наукові результати, що потребують завершення
або оформлення у вигляді дисертації, монографії чи наукової доповіді
за сукупністю статей, і рекомендовані на навчання підрозділами, органами Служби безпеки України, а також вищими військовими навчальними закладами, військовими навчальними підрозділами закладів вищої освіти,
що належать до сфери управління Служби безпеки України, або іншими державними органами – замовниками навчання.

Процедура, перелік і строки подання документів для вступу до аспірантури та докторантури Академії, а також зміст, форма і строки вступних випробувань для конкурсного відбору вступників до аспірантури за кожною спеціальністю визначаються Правилами прийому до аспірантури та докторантури Національної академії Служби безпеки України (додаток 7 до цих Правил).

ІІІ. Фінансування підготовки фахівців

3.1. Фінансування підготовки фахівців в Академії здійснюється:

за рахунок видатків державного бюджету (державне замовлення);

за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб (на умовах договору, зокрема за кошти грантів, що отримані Академією на проведення наукових досліджень, за якими передбачається підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії або доктора наук).

3.2. Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту
на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за державним замовленням.

Громадяни мають право безоплатно здобувати вищу освіту за другою спеціальністю, якщо вони мають направлення на навчання, видане державним (регіональним) замовником відповідно до законодавства України, або за станом здоров’я вони втратили можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії, та в інших випадках, передбачених законом.

Не допускається одночасне навчання за двома чи більше спеціальностями (спеціалізаціями, предметними спеціальностями, освітніми програмами, рівнями, ступенями, формами здобуття освіти) за державним замовленням,
крім випадків, які передбачені Порядком прийому.

 

ІV. Строки прийому заяв і документів, вступних випробувань,

     конкурсного відбору та зарахування на навчання

4.1. Прийом заяв (рапортів) і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на денну форму навчання
для потреб Служби безпеки України за державним замовленням для здобуття ступеня бакалавра за освітніми програмами спеціальностей “Державна безпека”, “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Філологія” проводяться у такі строки:

Прийом письмових заяв громадян підрозділами, органами Служби безпеки України щодо їх вивчення кандидатами на навчання

до 15 квітня 2023 року

Надсилання підрозділами, органами Служби безпеки України до Академії навчальних справ кандидатів, стосовно яких прийнято рішення про направлення на навчання

до 30 червня 2023 року

Розгляд Академією матеріалів навчальних справ вступників та їх виклик[1] для участі в конкурсному відборі

до 05 липня 2023 року

Початок реєстрації документів вступників в Академії (початок вступної кампанії)

з 10 липня 2023 року

Закінчення реєстрації документів вступників, які мають право проходити співбесіду, що проводить Академія

о 1800  25 липня 2023 року

Закінчення реєстрації документів вступників, які вступають за результатами національного мультипредметного тесту або зовнішнього незалежного оцінювання

о 1800  25 липня 2023 року

Проведення Академією медичного огляду, оцінювання рівня фізичної підготовленості та професійно-психологічного відбору вступників

з 10 по 25 липня 2023 року

за графіком, затвердженим Академією

Проведення Академією співбесід для осіб, які мають право брати участь у конкурсному відборі за їх результатами

з 10 по 25 липня 2023 року

за графіком, затвердженим Академією

Оголошення результатів співбесід

не пізніше наступного дня проведення співбесіди

Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним замовленням

не пізніше 27 липня 2023 року

Виконання вступниками вимог до зарахування на місця державного замовлення

не пізніше 29 липня 2023 року

Зарахування вступників на навчання

не пізніше 31 липня 2023 року.

 

4.2. Прийом заяв і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб проводяться у такі строки:

4.2.1. На денну та заочну форми навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб для здобуття ступеня бакалавра за освітніми програмами спеціальностей “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Право”:

 

Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів

з 01 липня 2023 року

Реєстрація заяв на участь у співбесідах, передбачених розділом VI Порядку прийому

з 03 липня до 1800 25 липня 2023 року

Реєстрація заяв та документів від осіб, які вступають результатами національного мультипредметного тесту або зовнішнього незалежного оцінювання

з 19 липня до 1800   31 липня 2023 року

Проведення Академією співбесід для осіб, які мають право брати участь у конкурсному відборі за їх результатами

з 07 липня до 31 липня 2023 року

за графіком, затвердженим Академією

Оголошення результатів співбесід

не пізніше наступного дня проведення співбесіди

Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих вступників

не раніше 1800  09 серпня 2023 року

Виконання вступниками вимог до зарахування

не пізніше 17 серпня 2023 року

Зарахування вступників на навчання

не пізніше 18 серпня 2023 року.

 

Строки проведення додаткового конкурсного відбору та зарахування на денну та заочну форми навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб для здобуття ступеня бакалавра за освітніми програмами спеціальностей “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Право” визначаються Приймальною комісією за умови зарахування таких вступників до 30 листопада 2023 року.

4.2.2. На денну та заочну форми навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб для здобуття ступеня магістра за освітніми програмами спеціальностей “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Право”:

 

Реєстрація заяв на участь у єдиному фаховому іспиті, єдиному фаховому вступному випробуванні, співбесіді та фаховому іспиті

з 08 до 31 травня 2023 року

Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів

з 01 липня 2023 року

Проведення співбесіди (замість єдиного вступного іспиту)

з 17 по 28 липня 2023 року

Реєстрація заяв і документів вступників

з 31 липня до 1800 21 серпня 2023 року

Проведення Академією фахового іспиту

з 31 липня до 1800 14 серпня 2023 року за графіком, затвердженим Академією

Оголошення результатів фахового іспиту, що проведене Академією

не пізніше наступного дня проведення вступного випробування

Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих

не раніше 30 серпня 2023 року

Виконання вступниками вимог до зарахування

до 25 вересня 2023 року

Зарахування вступників на навчання

не пізніше 30 вересня 2023 року

Строки проведення додаткового конкурсного відбору та зарахування на денну та заочну форми навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб для здобуття ступеня магістра за освітніми програмами спеціальностей “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Право” визначаються Приймальною комісією за умови зарахування таких вступників до 30 листопада 2023 року.

V. Порядок відбору кандидатів на навчання, прийому письмових заяв (рапортів) і документів для вступу в Академію

5.1. Відбір громадян як кандидатів для вступу на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти за освітніми програмами спеціальностей “Державна безпека”, “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Філологія”
для потреб Служби безпеки України за державним замовленням проводиться підрозділами, органами Служби безпеки України на добровільній основі
з дотриманням законодавства, прав та свобод громадян і гідності особи, а також у порядку та строки, що визначаються Інструкцією про порядок відбору, вивчення та прийому кандидатів на навчання до вищих військових навчальних закладів Служби безпеки України (військових навчальних підрозділів Служби безпеки України закладів вищої освіти), які здійснюють підготовку фахівців для потреб Служби безпеки України за державним замовленням, затвердженою наказом Центрального управління Служби безпеки України від 22 листопада 2019 року № 1800, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України
21 грудня 2019 року за № 1269/34240 (далі – Інструкція-1800) та цими Правилами.

Матеріали навчальних справ кандидатів, стосовно яких прийнято рішення про направлення на навчання, підрозділи, органи Служби безпеки України
до 30 червня 2023 року надсилають до Академії.

За результатами розгляду матеріалів навчальних справ Академія
до 05 липня 2023 року надсилає до підрозділів, органів Служби безпеки України виклики, в яких зазначає дату прибуття кандидатів до Академії, місцезнаходження, за яким вони мають прибути, а також перелік документів, необхідних для участі в конкурсному відборі.

Підрозділ, орган Служби безпеки України направляє вступника для участі в конкурсному відборі в Академії лише у разі наявності виклику

У випадках невідповідності документів кандидата вимогам цих Правил або його особистої відмови від участі в конкурсному відборі, заінтересований підрозділ, орган Служби безпеки України письмово інформує УРОС та Академію.

5.2. Кандидати, які в установленому порядку відібрані та направлені для участі у конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня бакалавра за освітніми програмами спеціальностей “Державна безпека”, “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Філологія” за державним замовленням для потреб Служби безпеки України, подають заяву про участь у конкурсному відборі (далі – заява) тільки у паперовій формі. Заява в паперовій формі подається вступником особисто до відбіркової комісії Приймальної комісії (далі – відбіркова комісія).

У заяві кандидат на навчання вказує:

конкурсну пропозицію шляхом зазначення слів “претендую на участь
в конкурсі на місце державного замовлення”;

спеціальність (освітню програму) та форму здобуття вищої освіти;

пріоритетність цієї заяви відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник 1 (один) позначає найвищу пріоритетність.

Пріоритетність заяви, зазначена вступником, не підлягає зміні.

5.3. Громадяни, які виявили бажання здобути в Академії вищу освіту
за кошти фізичних/юридичних осіб за освітніми програмами спеціальностей “Право”, “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)” подають заяви:

тільки в електронній формі (реєстрація особистого електронного кабінету вступника за посиланням - https://vstup.edbo.gov.ua/), крім визначених у цьому пункті випадків;

тільки у паперовій формі (у зв’язку з неможливістю зареєструвати особистий електронний кабінет вступника):

у разі подання іноземного документа про освіту;

у разі подання документа про раніше здобуту освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;

у разі подання заяви на вступ до або після встановлених Порядком та цими Правилами строків роботи електронних кабінетів вступників;

для реалізації права на нарахування додаткових балів, передбачених пунктом 6.2 розділу VI цих Правил;

у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву
в електронній формі з інших причин, що підтверджено довідкою Приймальної комісії.

Для реалізації права на вступ за результатами співбесіди в Академії вступник перед поданням заяви в електронній формі подає копії (сканкопії) підтверджуючих документів.

5.4. Порядок реєстрації вступників для складання національного мультипредметного тесту, єдиного вступного іспиту, єдиного фахового вступного випробування, їх організації та проведення визначається Міністерством освіти і науки України.

5.5. Для участі у конкурсі для вступу за різними формами здобуття освіти вступники подають окремі заяви.

У заяві вступник, який виявив бажання здобути вищу освіту в Академії
за кошти фізичних або юридичних осіб, вказує:

конкурсну пропозицію шляхом зазначення слів “претендую на участь в конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення”;

спеціальність (освітню програму) та форму здобуття освіти.

У разі подання документів на неакредитовані освітні програми (спеціальності), факт ознайомлення вступника з частиною шостою
статті 7 Закону України “Про вищу освіту” фіксується в письмовому повідомленні щодо поінформованості про відсутність акредитації та підтверджується його особистим підписом під час подання заяви у паперовій формі.

Заява вступника обробляється відповідно до вимог законодавства України, Порядку прийому та цих Правил.

5.6. Реєстрацію документів вступників для участі в конкурсному відборі, що проводить Академія, здійснюють відбіркові комісії, які розглядають документи вступників на відповідність вимогам законодавства України, Порядку прийому та цих Правил, забезпечують видачу вступникам розписок про прийом документів та їх зберігання.

Реєстрація документів вступників здійснюється на формалізованих бланках.

Під час подання заяви в паперовій формі в Академії вступник пред’являє оригінали документів та особисто подає:

направлення підрозділу, органу Служби безпеки України у випадках, визначених цими Правилами;

копію документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”;

копію військово-облікового документа (для військовозобов’язаних – військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного, а для призовників
– посвідчення про приписку до призовних дільниць)

копію облікової картки платника податків (за наявності);

копію документа (державного зразка) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, якщо інформація про нього не зберігається в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;

довідку закладу освіти про завершення здобуття повної загальної середньої освіти у разі відсутності інформації про здобутий документ про повну загальну середню освіту в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;

копії документів, що підтверджують право вступника на участь у конкурсі за результатами співбесіди, зарахування за квотою-1 (квота-1 – це визначена частина загального обсягу бюджетних місць, яка може бути використана для прийому на навчання до Академії, за результатами співбесіди, вступників із числа окремих категорії осіб, перелік яких зазначено у розділі VIII цих правил, за наявності);

копії документів, що зазначені у виклику для вступників на навчання для потреб Служби безпеки України;

чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Інші копії документів подаються вступником, якщо це викликано спеціальними умовами вступу на відповідні конкурсні пропозиції, установленими законодавством України, у строки, визначені для прийому документів, не пізніше строку для прийняття Приймальною комісією рішення про рекомендування вступників до зарахування.

Не подані своєчасно документи, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов на зарахування за співбесідою та/або квотою-1 (розділ VIII цих Правил), унеможливлюють їх реалізацію.

У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) може подаватись довідка державного підприємства “Інфоресурс” про його здобуття, зокрема без подання додатка документа про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень).

Вступники, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня 2023 року, подають документи з урахуванням особливостей, передбачених Порядком прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01 березня 2021 року № 271, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2021 року за № 505/36127 (в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 серпня 2022 року № 726).

Оригінали документів при участі в конкурсі на місця державного замовлення вступником подаються лише один раз при виборі місця навчання (виконання вимог до зарахування).

Оформлені бланки реєстрації документів засвідчуються підписом вступника та одного з членів відбіркової комісії.

5.7. Вступники на основі повної загальної середньої освіти подають документи з результатами національного мультипредметного тесту або сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2020–2021 років із конкурсних предметів, встановлених цими Правилами (розділ VI цих Правил).

5.8. Усі копії документів засвідчуються за оригіналами відбірковою комісією, до якої вони подаються, або в установленому законодавством порядку. Копії документа, що посвідчує особу та громадянство, військового квитка (посвідчення про приписку), свідоцтва про народження не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.

5.9. Під час прийняття на навчання осіб, які подають документ про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти, обов’язковою є процедура визнання і встановлення його еквівалентності, що здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року № 504 “Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року
за № 614/27059.

5.10. Під час прийняття на навчання осіб, які подають документ про вищу духовну освіту приймаються в разі її здобуття особами до 01 вересня 2018 року і за умови подання свідоцтва про державне визнання документа про вищу духовну освіту, отриманого особою відповідно до Порядку державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих закладами вищої духовної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 652, або рішення вченої ради закладу вищої освіти щодо визнання відповідного документа про вищу духовну освіту.

5.11. Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі онлайн та розглядається відбірковою комісією
у порядку, визначеному законодавством.

Для надання допомоги вступникам при поданні заяв в електронній формі в Академії створюється консультаційний центр при Приймальній комісії. Вступники можуть звернутися до консультаційного центру будь-якого закладу вищої освіти з метою створення електронного кабінету, внесення заяв в електронній формі.

5.12. Вступники можуть подати до п’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення у фіксованих (закритих) та відкритих конкурсних пропозиціях, та до двадцяти заяв на небюджетні конкурсні пропозиції.

Факт кожного подання заяви до Академії в паперовій формі для участі
в конкурсному відборі на навчання, крім навчання за державним замовленням для потреб Служби безпеки України, реєструється уповноваженою особою Приймальної комісії до Єдиної державної електронної бази з питань освіти в день прийняття заяви.

Вступник має право до дати закінчення подання електронних заяв скасувати у власному електронному кабінеті подану ним раніше заяву, зареєстровану та допущену до конкурсу у закладах вищої освіти, без права подання нової заяви з такою ж пріоритетністю.

Паперова заява, зареєстрована в Єдиній державній електронній базі
з питань освіти, може бути скасована Академією на підставі рішення відбіркової комісії до дати закінчення прийому документів на навчання для заяв у паперовій формі за умови допущення технічної помилки під час внесення відповідних даних до Єдиної державної електронної бази з питань освіти, що підтверджується актом про допущену технічну помилку, сформованим в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Скасована заява вважається неподаною, а факт такого подання анулюється в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. В разі скасування паперової заяви, зареєстрованої в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, відбіркова комісія повідомляє вступникові про своє рішення в день його прийняття, після чого вступник може подати нову заяву.

Електронна заява, зареєстрована в Єдиній державній електронній базі
з питань освіти, може бути скасована Технічним адміністратором Єдиної державної електронної бази з питань освіти на підставі офіційного рішення Розпорядника Єдиної державної електронної бази з питань освіти не пізніш
як за день до закінчення подання електронних заяв за умови виявлення технічної помилки під час внесення відповідних даних до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Скасована заява вважається неподаною, а факт такого подання анулюється в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Технічний адміністратор засобами мобільного зв’язку або електронного зв’язку повідомляє вступникові про скасування заяви в день її скасування, після чого вступник може подати нову заяву з такою самою пріоритетністю.

Персональні дані осіб, які вступають на навчання до Академії за державним замовленням для потреб Служби безпеки України, до Єдиної державної електронної бази з питань освіти не вносяться. Фіксація факту кожного подання заяви на таке навчання здійснюється відбірковою комісією
з дотриманням вимог законодавства України та нормативно-правових актів Служби безпеки України.

5.13. Вступники допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення для потреб Служби безпеки України та можуть бути рекомендовані на такі місця в разі наявності конкурсного бала, розрахованого відповідно до цих Правил (розділ VI), не менше ніж 130,000 балів.

Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти для здобуття ступеня бакалавра за кошти фізичних/юридичних осіб за освітньою програмою спеціальності “Право”, розрахований відповідно до цих Правил (розділ VI), не може бути менше ніж 120,000 балів.

5.14. Відбіркова комісія здійснює перевірку підстав для отримання особами, які вступають до Академії на навчання для здобуття вищої освіти
на основі повної загальної середньої освіти, спеціальних умов для зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1, яка становить десять відсотків (але не менше одного місця) від загального обсягу місць державного замовлення сформованого для Академії (додаток 2 до цих Правил).

5.15. Відбіркова комісія додатково здійснює перевірку середнього бала документа про освіту, поданого в паперовій формі (обчислює в разі відсутності), затверджує його своїм рішенням і вносить інформацію про середній бал документа про освіту до Єдиної бази державної електронної бази з питань освіти. У разі подання вступником заяви в електронній формі відбіркова комісія здійснює перевірку середнього бала документа про освіту на підставі його сканованої копії (фотокопії).

5.16. Відбіркова комісія розглядає заяви та документи вступників
і приймає рішення про допуск до участі в конкурсному відборі для вступу на навчання до Академії протягом трьох робочих днів з дати реєстрації заяви в Єдиній державній електронній базі з питань освіти або отримання результатів вступних випробувань, але не пізніше наступного дня після завершення прийому документів.

Оприлюднення поточних рейтингових списків вступників здійснюється на інформаційних стендах відбіркової комісії або на офіційному веб-сайті Академії (https://academy.ssu.gov.ua) з дотриманням вимог законодавства України та нормативно-правових актів Служби безпеки України.

5.17. Факт ознайомлення вступника з цими Правилами, наявною ліцензією і сертифікатом про акредитацію відповідної спеціальності (освітньої програми), а також факт наявності/відсутності підстав для участі у конкурсі за результатами співбесіди, зарахування за квотою-1 (розділ VІІІ цих Правил) фіксується в заяві вступника і підтверджується його особистим підписом при поданні заяви у паперовій формі.

5.18. Вступники, які в установленому порядку відібрані та направлені для участі в конкурсному відборі на навчання за державним замовленням для потреб Служби безпеки України для здобуття ступеня бакалавра за освітніми програмами спеціальностей “Державна безпека”, “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Філологія”, після реєстрації в Академії документів проходять остаточний медичний огляд, професійно-психологічний відбір та оцінювання рівня фізичної підготовленості.

5.18.1. Остаточний медичний огляд вступників проводиться в Академії перед оцінюванням рівня фізичної підготовленості кандидатів у порядку, визначеному Інструкцією про організацію медичного огляду кандидатів на військову службу в Службу безпеки України, навчання у вищих військових навчальних закладах Служби безпеки України та військових навчальних підрозділах Служби безпеки України закладів вищої освіти, членів сімей співробітників-військовослужбовців, які направляються у відрядження
за кордон, та осіб, звільнених з військової служби у Службі безпеки України, затвердженою наказом Центрального управління Служби безпеки України від 03 січня 2019 року № 3, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України
28 січня 2019 року за № 104/33075.

5.18.2. Оцінювання рівня фізичної підготовленості вступників Академія проводить відповідно до Інструкції з організації фізичної та вогневої підготовки в Службі безпеки України, затвердженої наказом Служби безпеки України від 06 липня 2010 року № 369 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 792/18087 (далі – Інструкція-369).

Рівень фізичної підготовленості вступників перевіряється за трьома вправами:

для осіб чоловічої статі – біг на 100 м, 3000 м, підтягування на перекладині;

для осіб жіночої статі – біг на 100 м, 1000 м, комплексна силова вправа.

Усі вправи виконуються впродовж одного дня. Для їх виконання надається одна спроба. Повторне виконання вправ із метою покращення результату не дозволяється.

Оцінювання виконання вправ для визначення рівня фізичної підготовленості вступників здійснюється відповідно до встановлених критеріїв (додаток 5 до цих Правил).

Оцінка рівня фізичної підготовленості вступника складається з оцінок, отриманих ним за виконання всіх призначених для перевірки вправ, і визначається:

“відмінно” – якщо три оцінки “відмінно” або дві оцінки “відмінно” та одна оцінка – “добре”;

“добре” – якщо три оцінки “добре” або дві оцінки “добре” та/або “відмінно” та одна оцінка “задовільно”;

“задовільно” – якщо три або дві оцінки “задовільно” за відсутності оцінок “незадовільно”;

“незадовільно” – якщо отримана хоча б одна оцінка “незадовільно”.

У разі однакової позиції в рейтинговому списку вступників перевага віддається вступникові, який отримав вищу оцінку за результатами оцінювання фізичної підготовленості.

Вступники, які не виконали одну з визначених вправ, що передбачені оцінюванням рівня фізичної підготовленості, а також ті, які отримали оцінку “незадовільно”, до участі в конкурсному відборі для зарахування на навчання не допускаються.

5.18.3. Остаточний професійно-психологічний відбір та визначення на його основі придатності вступників до проходження військової служби (навчання) як курсанти Академії здійснюється комісією відповідно до Інструкції про порядок організації та проведення професійно-психологічного відбору кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах Служби безпеки України, затвердженої наказом Центрального управління Служби безпеки України від 01 березня 2012 року № 79, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22 березня 2012 року за № 436/20749.

Придатність вступника до проходження військової служби (навчання) як курсанти Академії оцінюється так: “пройшов професійно-психологічний відбір” або “не пройшов професійно-психологічного відбору”. Вступники, які не пройшли професійно-психологічного відбору, до участі в конкурсному відборі для зарахування на навчання не допускаються. Результати професійно-психологічного відбору перескладанню та апеляції не підлягають.

5.18.4. Вступники, які без поважних причин не з’явилися для участі у заходах щодо допуску до конкурсного відбору у визначений розкладом час або забрали документи після дати закінчення прийому документів, до участі в конкурсному відборі не допускаються.

У разі наявності поважних причин, які підтверджені документально, вступники допускаються до участі у зазначених заходах за рішенням Приймальної комісії лише в межах установлених строків їх проведення.

Вступник вважається таким, що забрав документи після дати закінчення прийому документів, на підставі рішення Приймальної комісії за результатами розгляду його письмової заяви про відмову у подальшому проходити військову службу (навчання) курсантом Академії. Про факт подання вступником такої заяви, а також рішення Приймальної комісії стосовно такого вступника, Академія інформує заінтересований підрозділ, орган Служби безпеки України та УРОС.

VI. Вступні випробування та конкурсний відбір вступників на навчання

на основі повної загальної середньої освіти

6.1. Конкурсний відбір на навчання для здобуття вищої освіти проводиться на основі конкурсного бала та/або розгляду мотиваційних листів відповідно до цих Правил та Порядку.

6.2. Мотиваційний лист – викладена вступником письмово інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну конкурсну пропозицію
(до закладу освіти) та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони, до якого у разі необхідності вступником може бути додано копії (фотокопії) матеріалів, що підтверджують викладену в листі інформацію (додаток 2 до цих Правил).

Критерії оцінювання мотиваційних листів та вимоги до них затверджується головою Приймальної комісії та оприлюднюються на вебсайті Академії (https://academy.ssu.gov.ua) з дотриманням положень чинного законодавства України і нормативно-правових актів Служби безпеки України.

6.3. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають до Академії на перший курс для здобуття ступеня бакалавра, незалежно від джерел фінансування, зараховуються (крім випадків, передбачених розділом VІІІ цих Правил):

бали національного мультипредметного тесту 2023 року;

бали національного мультипредметного тесту 2022 року або бали зовнішнього незалежного оцінювання 2020-2021 з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій предмети) (додаток 2 до цих Правил);

розгляду мотиваційних листів в передбачених цими Правилами випадках (додаток 2 до цих Правил).

Результати зовнішнього незалежного оцінювання 2020–2021 років
з української мови і літератури/ української мови, математики, історії України, іноземної мови, біології, фізики, хімії, за бажанням вступника можуть бути зараховані замість результатів з відповідних навчальних предметів національного мультипредметного тесту 2023 року або національного мультипредметного тесту 2022 року, якщо різниця балів національного мультипредметного тесту та зовнішнього незалежного оцінювання
з відповідного предмета не перевищує 15 балів.

У передбачених цим Порядком випадках результати співбесіди з тих самих предметів зараховуються замість результатів національного мультипредметного тесту.

6.4. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають до Академії, не залежно від джерел фінансування, для здобуття ступеня бакалавра за результатами національного мультипредметного тесту 2023, національного мультипредметного тесту 2022 років, конкурсний бал розраховується за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3) /(К1 + К2 + К3), де:

П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів (додаток 6 до цих Правил).

Вагові коефіцієнти К1, К2, К3 для кожної спеціальності визначені
в додатку 2 до цих Правил.

6.5. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають до Академії, незалежно від джерел фінансування, для здобуття ступеня бакалавра за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2020–2021 років з трьох предметів за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3) /(К1 + К2 + К3), де:

П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів.

Вагові коефіцієнти К1, К2, К3 для кожної спеціальності визначені в додатку 2 до цих Правил. Ваговий коефіцієнт для оцінки з географії дорівнює ваговому коефіцієнту оцінки з історії України.

Особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх за поданням Міністерства молоді та спорту України, зараховуються оцінки по 200 балів з двох конкурсних предметів за вибором вступника.

Остаточно конкурсний бал множиться на регіональний (РК) та галузевий (ГК) коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток, причому:

РК дорівнює 1,00 незалежно від спеціальностей;

ГК дорівнює 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2 на спеціальність “Державна безпека”; 1,00 – в інших випадках.

Якщо після домноження на коефіцієнти конкурсний бал перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Конкурсний бал при розрахунках округлюється з точністю до 0,001.

6.6. Подання апеляцій на результати оцінювання мотиваційних листів не передбачено.

6.7. Співбесіда для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти є формою вступного випробування, що проводить Академія у випадках, визначених Порядком прийому і цими Правилами та передбачає очне або дистанційне оцінювання знань, умінь та навичок вступника з одного, двох або трьох предметів (складових, дисциплін) за результатами якої за кожний предмет виставляються оцінки за шкалою 100-200 (з кроком в один бал) або ухвалюється рішення про негативну оцінку вступника (“незадовільно”).

6.8. Співбесіди для вступників на основі повної загальної середньої освіти проводяться за програмами зовнішнього незалежного оцінювання.

Порядок оцінювання результатів співбесіди, який має включати структуру підсумкового бала, затверджується головою Приймальної комісії та оприлюднюється не пізніше 30 червня 2023 року на вебсайті Академії (https://academy.ssu.gov.ua) з дотриманням вимог законодавства України і нормативно-правових актів Служби безпеки України.

6.9. Особи, які без поважних причин (визнаних такими за рішенням Приймальної комісії) не з’явилися на співбесіду у визначений розкладом час, особи, знання яких було оцінено як “незадовільно”, а також особи, які забрали документи після дати закінчення прийому документів, до участі в наступних вступних випробуваннях та у подальшому конкурсному відборі
не допускаються.

Перескладання співбесіди не допускається.

6.10. Апеляції на результати співбесіди розглядає апеляційна комісія Академії в порядку, визначеному додатком 4 до цих Правил.

Склад апеляційної комісії Академії затверджується наказом Академії.

6.11. Відомості щодо результатів співбесід та інших конкурсних показників вступників, заяви яких зареєстровані в Єдиній державній електронної базі з питань освіти, вносяться до відповідних записів вступників
у такій електронній базі.

6.12. Рішенням Приймальної комісії результати вступного випробування щодо вступу на навчання на певну конкурсну пропозицію можуть бути зараховані за заявою вступника для участі в конкурсному відборі на іншу конкурсну пропозицію в Академії.

VІI. Вступні випробування та конкурсний відбір вступників на навчання на основі здобутого ступеня або рівня вищої освіти

7.1. Для конкурсного відбору осіб, які вступають на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), зараховуються:

1) для вступу на освітню програму спеціальності “Право”:

результати єдиного вступного іспиту 2023 року;

єдиного фахового вступного випробування 2023 року;

розгляду мотиваційного листа.

Особи, зазначені у пункті 8.3. розділу VII цих Правил, допускаються
до участі у конкурсному відборі за результатами співбесіди з іноземної мови замість результатів єдиного вступного іспиту (обох компонентів) та фахового іспиту, замість результатів єдиного фахового вступного випробування
(додаток 3 Правил).

2) для вступу на освітні програми спеціальності “Національна безпека” (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері):

результати єдиного вступного іспиту 2023 року;

фахового іспиту;

розгляду мотиваційного листа.

Особи, зазначені у пункті 8.3. розділу VII цих Правил, допускаються
до участі у конкурсному відборі за результатами співбесіди з іноземної мови замість результатів єдиного фахового вступного випробування (обох компонентів).

Вступники, які вступають на навчання для здобуття вищої освіти за кошти фізичних та/або юридичних осіб на освітні програми спеціальності “Національна безпека” (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері) на основі здобутого ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), допускаються до участі у конкурсному відборі за результатами співбесіди з іноземної мови, фахового іспиту та розгляду мотиваційних листів.

Фаховий іспит є формою вступного випробування для вступу на основі здобутого (або такого, що здобувається) ступеня або освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти, що проводить Академія у випадках, визначених Порядком прийому і цими Правилами та передбачає очну або дистанційну (за рішенням Приймальної комісії) перевірку здатності до опанування освітньої програми певного рівня вищої освіти на основі здобутих раніше компетентностей, за результатами якого виставляється оцінка за шкалою 100-200 (з кроком в один бал) або ухвалюється рішення про негативну оцінку вступника (“незадовільно”).

Програми фахових іспитів (перелік наведено у додатку 3 до цих Правил) затверджуються головою Приймальної комісії та оприлюднюються не пізніше 15 червня 2023 року на вебсайті Академії (https://academy.ssu.gov.ua) з дотриманням вимог законодавства України і нормативно-правових актів Служби безпеки України. Такі програми містять критерії оцінювання, структуру оцінки і порядок оцінювання підготовленості вступників.

7.2. Конкурсний бал обчислюється:

1) для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра за освітньою програмою спеціальності “Право” та “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)” за такою формулою:

КБ = 0,2 х П1 + 0,2 х П2 + 0,6 х ПЗ, де:

П1 – оцінка тесту загальної навчальної компетентності єдиного вступного іспиту;

П2 – оцінка тесту з іноземної мови єдиного вступного іспиту;

П3 – оцінка єдиного фахового вступного випробування  або оцінка фахового іспиту (за шкалою від 100 до 200 балів) в передбачених цими Правилами випадках.

2) для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)” на основі здобутого ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) за такою формулою:

КБ = 0,4 х П1 + 0,6 ч П2, де

П1 – оцінка співбесіди з іноземної мови (за шкалою від 100 до 200 балів);

П2 – оцінка фахового іспиту (за шкалою від 100 до 200 балів).

7.3. Вступники, які без поважних причин не з’явилися на вступні випробування у визначений розкладом час або знання яких було оцінено як “незадовільно”, а також особи, які забрали документи після дати закінчення прийому документів, до участі в наступних вступних випробуваннях та у подальшому конкурсному відборі не допускаються.

Перескладання вступних випробувань не допускається.

7.4. Апеляції на результати вступних випробувань розглядаються відповідно до пункту 6.10 розділу VI цих Правил.

7.5. Співбесіди з іноземної мови для вступників на здобуття освітнього ступеня магістра на основі освітнього ступеня бакалавра та освітнього ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) проводяться за програмою єдиного вступного іспиту з іноземних мов. Голова приймальної комісії затверджує порядок оцінювання за результатами співбесіди, який має включати структуру підсумкового бала.

7.6. Відомості щодо результатів співбесід та інших конкурсних показників вступників, заяви яких зареєстровані в Єдиній державній електронної базі з питань освіти, вносяться до відповідних записів вступників у такій електронній базі.

 

VIII. Спеціальні умови участі в конкурсному відборі

на здобуття вищої освіти

8.1. Спеціальними умовами участі у конкурсному відборі під час вступу
до Академії для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти є:

участь у конкурсному відборі за результатами лише співбесіди з можливістю зарахування на навчання на підставі отриманої позитивної оцінки;

участь у конкурсному відборі за результатами співбесіди замість національного мультипредметного тесту та/або квотою-1.

Спеціальними умовами участі у конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня магістра на основі освітнього ступеня бакалавра або освітнього ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) є участь у конкурсному відборі на навчання за результатами співбесіди з іноземної мови замість єдиного вступного випробування та/або фахового іспиту замість єдиного фахового вступного випробування.

Спеціальними умовами на здобуття вищої освіти за кошти державного бюджету в Академії на основі повної загальної середньої освіти є зарахування за результатами позитивної оцінки співбесіди або квотою-1 на місця державного замовлення.

Інформація щодо вступників, які мають права на спеціальні умови участі
у конкурсному відборі під час вступу на навчання за кошти фізичних/юридичних осіб, вноситься до Єдиної державної бази з питань освіти (із доданням сканованих копій документів, що підтверджують ці права).

8.2. Проходять вступні випробування у формі співбесіди та в разі позитивної оцінки рекомендуються до зарахування на навчання за освітніми програмами спеціальностей (спеціалізацій) “Державна безпека”, Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Філологія” на місця державного замовлення особи, яким Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надано право на прийом без екзаменів до державних закладів вищої освіти за результатами співбесіди.

8.3. Спеціальними умовами участі у конкурсному відборі на навчання для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти у вигляді участі у конкурсному відборі на навчання за результатами співбесіди замість результатів національного мультипредметного тесту, для здобуття ступеня магістра на основі освітнього ступеня бакалавра або освітнього ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) у вигляді участі у конкурсному відборі на навчання за результатами співбесіди з іноземної мови замість єдиного вступного іспиту та/або фахового іспиту замість єдиного фахового вступного випробування користуються:

особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;

особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті 2023 року, рішенням Приймальної комісії відмовлено в реєстрації для участі в єдиному вступному випробуванні, Єдиному фаховому вступному випробуванні (на підставі рішення регламентної комісії регіонального центру оцінювання якості освіти, ухваленого за результатами розгляду документів вступника, здійсненого на запит приймальної комісії, що реєструє) через неможливість створення особливих (спеціальних) умов (за умови внесення до картки фізичної особи копії медичного висновку за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837 (далі – наказ № 1027/900), що завірений підписом секретаря регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти і печаткою регіонального центру оцінювання якості освіти, та відповідного витягу з протоколу засідання регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти);

особи, яким на запит щодо можливості створення спеціальних умов для проходження національного мультипредметного тесту, єдиного вступного іспиту, єдиного фахового вступного випробування регламентною комісією при регіональному центрі оцінювання якості освіти надано відмову в їх створенні через відсутність організаційно-технологічних можливостей (за умови внесення до картки фізичної особи відповідного витягу з протоколу засідання регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти та медичного висновку, у якому зазначено про необхідність створення певних умов для проходження національного мультипредметного тесту, медичного висновку, у якому зазначено про необхідність створення певних умов для складання єдиного вступного іспиту, єдиного фахового вступного випробування);

військовослужбовці, поліцейські, рятувальники, особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби при вступі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб до вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти (тільки під час вступу на навчання для здобуття ступеня магістра).

8.5. Беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-1 на місця державного замовлення:

діти-сироти;

діти, позбавлені батьківського піклування.

8.6. Спеціальні умови на здобуття вищої освіти в Академії на основі повної загальної середньої освіти за державним замовленням (на військову службу (навчання) курсантами вищих військових навчальних закладів Служби безпеки України) також мають:

діти загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 101 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, особи з їх числа;

особи, один з батьків яких загинув або помер внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;

особи, один з батьків яких є учасником бойових дій на території інших держав, який загинув (пропав безвісти) або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів;

особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним обов’язків військової служби;

особи, у яких один із батьків (усиновлювачів) був поліцейським, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним службових обов’язків, протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти.

Особи, зазначені в цьому пункті, мають право на зарахування в межах квоти-1 на місця державного замовлення (додаток 2 до цих Правил).

8.7. Особи, які користуються спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти за державним замовленням на основі повної загальної середньої освіти відповідно до цього розділу, і не були зараховані на місця державного замовлення, мають право брати участь у конкурсі на загальних засадах відповідно до конкурсного бала.

8.8. Військовослужбовці та особи, залучені до Сил територіальної оборони, поліцейські, рятувальники, особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби (у разі наявності підтверджувальних документів) під час вступу на навчання для здобуття ступеня магістра за кошти фізичних та юридичних осіб до вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти беруть участь у конкурсному відборі за результатами фахового іспиту та співбесіди з іноземної мови.

IX. Формування та оприлюднення рейтингового списку вступників

9.1. Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

вступники, які мають право на зарахування за результатами позитивної оцінки співбесіди (на основі повної загальної середньої освіти);

вступники, які мають право на зарахування за квотою-1 (тільки на основі повної загальної середньої освіти);

вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

9.2. Вступники, які мають право на зарахування за результатами позитивної оцінки співбесіди на місця державного замовлення, впорядковуються за алфавітом.

У межах інших зазначених в пункті 9.1 цього розділу категорій рейтинговий список вступників впорядковується:

за конкурсним балом – від більшого до меншого;

за пріоритетністю заяви від першої до останньої (на місця державного замовлення);

за результатами розгляду мотиваційних листів (для вступників на місця за кошти фізичних або юридичних осіб).

При однакових конкурсних балах для впорядкування вступників використовується (вступ на місця за кошти фізичних або юридичних осіб) використовуються результати розгляду мотиваційних листів.

Якщо встановлені в третьому, четвертому абзацах цього пункту правила
не дозволяють визначити послідовність вступників у рейтинговому списку,
то Приймальна комісія ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі результатів оцінювання рівня фізичної підготовленості (тільки на основі повної загальної середньої освіти для освітніх програм за державним замовленням для потреб Служби безпеки України за спеціальностями “Державна безпека”, “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Філологія”) й аналізу поданих вступниками документів.

При проведенні конкурсного відбору на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб тільки за результатами розгляду мотиваційних листів побудова рейтингового списку за результатами оцінювання мотиваційних листів здійснюється лише у випадку, коли кількість вступників перевищує кількість місць ліцензованого обсягу, виділеного для відповідної категорії вступників у поточному році. У випадку, коли кількість вступників не перевищує кількість виділених місць ліцензованого обсягу, рейтинговий список формується в алфавітному порядку.

9.3. У рейтинговому списку вступників зазначаються:

ступінь вищої освіти, спеціальність, назва конкурсної пропозиції, форма здобуття освіти;

прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) вступника;

конкурсний бал вступника (крім зарахованих на підставі позитивної оцінки співбесіди на місця державного замовлення);

пріоритетність заяви, зазначена вступником (тільки для конкурсних пропозицій, що використовують пріоритетність);

ознака підстав для зарахування за результатами співбесіди, за квотою-1 (тільки на основі повної загальної середньої освіти);

середній бал додатка до документа про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень).

Прізвища вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія населених пунктів на лінії зіткнення та адміністративної межі (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після
01 січня 2023 року, підлягають шифруванню у всіх інформаційних системах.

9.4. Рейтингові списки вступників на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб та списки таких вступників, рекомендованих до зарахування, формуються відбірковою комісією з Єдиної державної електронної бази з питань освіти та оприлюднюються шляхом надання на вебсайті Академії посилання на відповідну сторінку закладу у відповідній інформаційній системі, яка здійснює інформування громадськості на підставі даних Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

У списку вступників, рекомендованих до зарахування, зазначаються такі самі дані, що і в рейтинговому списку вступників відповідно до пункту 9.3 цього розділу.

Такі списки оновлюються після виконання/невиконання вступниками вимог для зарахування на навчання відповідно до розділу XI цих Правил.

Рейтингові списки вступників, які направлені на навчання за державним замовленням для потреб Служби безпеки України та списки вступників, рекомендованих до зарахування, формуються Приймальною комісією окремо для кожної спеціальності (спеціалізації) підготовки з дотриманням вимог пунктів 9.1, 9.2, 9.3 цього розділу. У таких списках замість прізвища, ім’я та по батькові вступника зазначається реєстраційний номер вступника згідно з бланком реєстрації та розписки в отриманні його документів.

Прізвища вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія населених пунктів на лінії зіткнення та адміністративної межі (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після
01 січня 2023 року, підлягають шифруванню у всіх інформаційних системах.

Сформовані рейтингові списки вступників, які направлені на навчання за державним замовленням для потреб Служби безпеки України та списки вступників, рекомендованих до зарахування, оприлюднюються шляхом розміщення на інформаційних стендах Приймальної комісії або на офіційному веб-сайті Академії (https://academy.ssu.gov.ua) з дотриманням вимог законодавства України і нормативно-правових актів Служби безпеки України.

X. Надання рекомендацій для зарахування

10.1. Формування списків рекомендованих до зарахування вступників відбувається у межах обсягів державного замовлення, за його відсутності – у межах обсягів прийому на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб, що не перевищують ліцензований обсяг та визначаються Академією відповідно до пункту 1.4 розділу І цих Правил.

Рішення про рекомендування до зарахування вступників на місця державного замовлення для потреб Служби безпеки України Приймальна комісія приймає у строк, визначений розділом ІV цих Правил, та згідно з порядком формування рейтингового списку, визначеного у розділі ІX цих Правил.

Рекомендація до зарахування на навчання за державним замовленням для потреб Служби безпеки України надається без урахування пріоритетів, визначених вступником під час подачі заяв до інших закладів вищої освіти.

Рекомендації до зарахування вступників на навчання за рахунок коштів фізичних, юридичних осіб надаються у строки, визначені у розділі ІV цих Правил.

10.2. Офіційним повідомленням про надання рекомендацій до зарахування вважається оприлюднення відповідного рішення на стендах відбіркових комісій.

Рішення про рекомендування до зарахування на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб також відображається у кабінеті вступника в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Рекомендованим до зарахування вступникам можуть надсилатись повідомлення засобами електронного зв’язку та мобільного зв’язку.

XI. Реалізація права вступників на вибір місця навчання

11.1. Вступники, які подали заяви в паперовій формі та беруть участь
у конкурсному відборі на місця державного замовлення, після прийняття рішення про рекомендування до зарахування відповідно до строків, визначених у розділі ІV цих Правил, зобов’язані виконати вимоги для зарахування на місця державного замовлення, а саме особисто подати до Приймальної (відбіркової) комісії оригінали документа, передбачені розділом VI Порядку прийому та цими Правилами. Подані оригінали документів зберігаються в Академії протягом усього періоду навчання.

Вступник, у якого після подання заяви, але до виконання вимог для зарахування, змінилось прізвище, ім’я, по батькові, додатково особисто пред’являє відбірковій комісії свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану щодо відповідної зміни та виданого на його підставі документа, що посвідчує особу.

11.2. Особи, які отримали рекомендації на місця державного замовлення
і в установлені строки, визначені у розділі ІV цих Правил, не виконали вимог
для зарахування на місця державного замовлення (крім випадків, визначених у пункті 14.2 розділу XIV цих Правил) втрачають право в поточному році на зарахування на навчання до Академії за державним замовленням.

11.3. Вступники, які подали заяви в паперовій або електронній формі та беруть участь у конкурсному відборі на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб, після прийняття рішення про рекомендування їх до зарахування, зобов’язані у строки, визначені відбірковою комісією (рішення відбіркової комісії про строки виконання вступниками вимог до зарахування на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб оприлюднюється на стендах відбіркової комісії, а також шляхом відповідного повідомлення засобами електронного та мобільного зв’язку), виконати вимоги для зарахування: особисто подати оригінали документа, передбачені розділом VI Порядку прийому та цими Правилами, до відбіркової комісії; укласти договір про навчання між Академією та вступником (за участі батьків або законних представників – для неповнолітніх вступників).

Вступник, у якого після отримання документа про освіту, на підставі якого здійснюється вступ, змінилось прізвище, ім’я, по батькові, додатково особисто пред’являє відбірковій комісії свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану щодо відповідної зміни та виданого на його підставі документа, що посвідчує особу, відомості про які вносяться до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Особи, які подали заяви в електронній формі, крім того, зобов’язані підписати власну електронну заяву, роздруковану у відбірковій комісії.

Подання оригіналів необхідних документів для зарахування може здійснюватися крім особистого подання, шляхом надсилання їх сканованих копій, з накладанням на відповідні файли кваліфікованого електронного підпису вступника, на електронну адресу Академії, зазначену в Реєстрі суб’єктів освітньої діяльності Єдиної державної електронної бази з питань освіти в терміни, визначені в розділі ІV цих Правил. Якщо впродовж десяти календарних днів після початку навчання вступником не буде надано оригінали документів, то наказ про зарахування скасовується в частині зарахування такої особи.

Договір про навчання між Академією та вступником (за участі батьків або законних представників – для неповнолітніх вступників) є підставою для видання наказу про зарахування. Якщо вступник виконав вимоги до зарахування без особистого подання документів, то наказ про зарахування може бути виданий без укладання договору. Якщо договір про навчання не буде укладено впродовж десяти календарних днів після початку навчання, то цей наказ скасовується в частині зарахування такої особи.

Оплата навчання здійснюється згідно з договором між Академією та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.

XIІ. Коригування списку рекомендованих до зарахування

12.1. Приймальна комісія анулює раніше надані рекомендації вступникам, які не виконали вимог для зарахування на місця державного замовлення, передбачених у пункті 11.1 розділу XI цих Правил.

Вступники, яким анульовано рекомендацію до зарахування на місця за державним замовленням, не втрачають права участі у конкурсі на місця, що фінансуються за кошти фізичних та юридичних осіб.

12.2. Відбіркова комісія анулює раніше надані рекомендації вступникам, які не виконали вимог для зарахування на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб, передбачених у пункті 11.3 розділу XI цих Правил.

12.3. У разі одночасного навчання за кількома спеціальностями (напрямами підготовки, спеціалізаціями, освітніми програмами) та формами здобуття освіти, оригінали документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, додатка до нього державного зразка, а також оригінали сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання зберігаються у закладі вищої освіти за місцем навчання за державним замовленням або за рахунок цільових пільгових державних кредитів протягом усього строку навчання.

У разі одночасного навчання за кількома спеціальностями (напрямами підготовки, спеціалізаціями, освітніми програмами) та формами здобуття освіти за кошти фізичних та юридичних осіб оригінали вищезазначених документів зберігаються в одному з закладів вищої освіти на вибір студента протягом усього строку навчання. Довідка про зберігання оригіналів документів видається на вимогу студента закладом вищої освіти, у якому вони зберігаються.

XІІІ. Наказ про зарахування

13.1. Накази про зарахування на навчання видає ректор Академії на підставі рішення Приймальної комісії.

Накази про зарахування на навчання за державним замовленням для потреб Служби безпеки України оприлюднюються відповідно до вимог, встановлених законодавством України, нормативно-правовими актами Служби безпеки України та розпорядчими документами Академії.

Накази про зарахування на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб
з додатками до них формуються в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Такі накази оприлюднюються на інформаційному стенді відбіркової комісії у вигляді списку зарахованих у строки встановлені в розділі ІV цих Правил.

13.2. Рішення Приймальної комісії про зарахування вступника може бути скасоване Приймальною комісією у разі виявлення порушень з боку вступника, передбачених пунктом 15.4 розділу XV цих Правил.

Зараховані особи можуть бути вилучені з наказу про зарахування (наказ про зарахування скасовується в частині, що стосується цієї особи) до Академії за власним бажанням, у зв’язку з чим таким особам повертаються подані ними документи не пізніше наступного дня після подання заяви про відрахування.

XIV. Додаткове зарахування до Академії

та зберігання робіт вступників

14.1. Особи, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб і без поважних причин не приступили до занять протягом 10 днів від дня їх початку, відраховуються з Академії.

На звільнене(і) в порядку, передбаченому в пунктах 13.2, розділу XIII цих Правил та абзацом першим цього пункту, місце(я), що фінансуються за кошти фізичних, юридичних осіб, може проводитись додатковий конкурсний відбір з числа осіб, які брали участь у конкурсі на цю конкурсну пропозицію. Участь у додатковому конкурсному відборі згідно з конкурсним балом беруть вступники, які подавали заяву на цю конкурсну пропозицію, були допущені до участі у конкурсі та є наступними у відповідному рейтинговому списку. У разі відсутності таких претендентів на звільнені місця дозволяється зараховувати осіб з конкурсних пропозицій Академії за умови збігу вступних випробувань шляхом перенесення заяви (за згодою особи) на іншу конкурсну пропозицію та згідно з конкурсним балом (від більшого до меншого).

Накази про зарахування таких осіб формуються і подаються до Єдиної державної електронної бази з питань освіти у строки, встановлені законодавством України.

14.2. Особи, які зараховані на навчання за державним замовленням для потреб Служби безпеки України і без поважних причин не приступили до занять протягом
10 днів від дня їх початку або особисто подали рапорт про відрахування з навчання, відраховуються з Академії. При цьому для курсантів днем початку занять вважається день початку проходження первинної військової підготовки.

На звільнені місця, що виникли у зв’язку з обставинами, зазначеними у цьому пункті або за інших поважних причин у т.ч. пов’язаних із дією правового режиму воєнного стану, може проводитися додаткове зарахування осіб, які є наступними у рейтинговому списку вступників.

Накази про зарахування таких осіб формуються та оприлюднюються відповідно
до вимог, встановлених законодавством України, нормативно-правовими актами Служби безпеки України та розпорядчими документами Академії.

Про проведення додаткового зарахування або конкурсного відбору та їх результати Академія інформує УРОС і заінтересовані підрозділи, органи
Служби безпеки України.

14.3. Роботи вступників, виконані на вступних випробуваннях, які не прийняті на навчання, зберігаються протягом одного року, потім знищуються, про що складається відповідний акт.

XV. Забезпечення відкритості та прозорості під час проведення

прийому до Академії

15.1. На засіданні Приймальної комісії мають право бути присутніми освітній омбудсмен та/або працівник Служби освітнього омбудсмена, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації). Порядок акредитації журналістів визначається законодавством України та нормативно-правовими актами Служби безпеки України й доводиться на відповідний запит заінтересованих засобів масової інформації.

15.2. Громадські організації, яким Міністерством освіти і науки України надано право вести спостереження за роботою Приймальної комісії, можуть
у порядку, встановленому законодавством України та нормативно-правовими актами Служби безпеки України, направляти своїх спостерігачів на її засідання. Приймальна комісія створює належні умови для присутності громадських спостерігачів на своїх засіданнях, а також надає їм можливість ознайомлення з документами, які надаються членам комісії до засідання, у порядку дотримання вимог законодавства України та нормативно-правових актів Служби безпеки України.

15.3. Академія створює умови для ознайомлення вступників з ліцензією на провадження освітньої діяльності, сертифікатами про акредитацію відповідної спеціальності (освітньої програми). Правила прийому, відомості про ліцензований обсяг оприлюднюються на вебсайті Академії (https://academy.ssu.gov.ua) не пізніше робочого дня, наступного після дня затвердження/погодження чи отримання відповідних відомостей.

Голова Приймальної комісії, як правило, оголошує про засідання комісії не пізніше дня, що передує дню засідання. В особливих випадках – не пізніше ніж за три години до початку засідання.

15.4. Подання вступником недостовірних персональних даних, недостовірних відомостей про здобуту раніше освіту, про наявність права на зарахування за квотами, права на зарахування за співбесідою, про участь в учнівських олімпіадах, про проходження зовнішнього незалежного оцінювання є підставою для скасування наказу про зарахування, в частині, що стосується цього вступника.

Для підтвердження спеціальних умов участі в конкурсному відборі вступників, які зараховані на навчання за кошти фізичних/юридичних осіб та надали довідки закладів охорони здоров’я, Академія протягом одного місяця з дати зарахування, але не пізніше 15 грудня, робить запит на відповідні заклади охорони здоров’я. Запити Академії та відповіді від закладів охорони здоров’я завантажуються до Єдиної державної бази з питань освіти.

 

15.5. Інформування громадськості про ліцензований обсяг, вартість навчання за спеціальностями (спеціалізаціями), перебіг подання заяв щодо вступу, рекомендування до зарахування та зарахування до Академії здійснюється відповідно до вимог законодавства України, нормативно-правових актів Служби безпеки України і цих Правил.

 

 

 

Додаток 1

до Правил прийому до Національної

академії Служби безпеки України у 2023 році

(пункт 1.1 розділу І)

 

Перелік
конкурсних пропозицій для прийому вступників на перший (бакалаврський) та другий (магістерський) рівні вищої освіти за спеціальностями (спеціалізаціями, освітніми програмами), формами здобуття освіти

  1. Конкурсні пропозиції для навчання за державним замовленням

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти:

Галузь знань

Спеціальність (спеціалізація)

Освітня програма

Ліцензо-ваний обсяг

Встановлений строк підготовки, форма здобуття освіти, статус особи, яка навчається

Код

Назва

Код

Назва

03

Гуманітарні науки

035

Філологія

переклад у сфері забезпечення державної безпеки

наказ МОН
№ 49-л від 19.04.2021

4 роки, денна, курсант

25

Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону

251

Державна безпека

контррозвідувальна діяльність у сфері забезпечення державної безпеки

наказ МОН
№ 59-л від 18.05.2021

4 роки, денна, курсант

256.04

Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)

контррозвідувальний захист кібербезпеки держави та об’єктів критичної інфраструктури

наказ МОН
№ 49-л від 19.04.2021

4 роки, денна, курсант

2. Небюджетні конкурсні пропозиції для навчання за кошти фізичних, юридичних осіб

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти:

Галузь знань

Спеціальність (спеціалізація)

Освітня програма

Ліцензований обсяг

Встановлений строк підготовки, статус особи, яка навчається

Розмір плати за перший рік (курс) навчання, грн.

 

Код

Назва

Код

Назва

 

Форма здобуття освіти

Форма здобуття освіти

Денна

Заочна

Денна

Заочна

08

Право

081

Право

право інформаційної безпеки

наказ МОН № 49-л від 19.04.2021

4 роки, студент

5 років, студент

38 900

25 630

25

Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону

256.04

Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)

організація захисту інформації з обмеженим доступом

4 роки, студент

5 років, студент

38 900

20 900

кіберзахист інформаційних ресурсів

4 роки, студент

-

38 900

-

 

Другий (магістерський) рівень вищої освіти

Галузь знань

Спеціальність (спеціалізація)

Освітня програма

Ліцензований обсяг

Встановлений строк підготовки, статус особи, яка навчається

Розмір плати за перший рік (курс) навчання, грн*.

Код

Назва

Код

Назва

Форма навчання

Форма навчання

Денна

Заочна

Денна

Заочна

08

Право

081

Право

інформаційне право

наказ МОН № 49-л від 19.04.2021

1,5 роки,

студент

-

41 500

-

25

Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону

256.04

Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)

організація захисту інформації з обмеженим доступом

2 роки,
студент

2,5 роки
студент

40 700

23 210

кіберзахист у сфері інформаційних технологій та кіберпросторі

2 роки,
студент

2 роки,
студент

41 500

23 210

* Розмір плати зазначено станом на 2022 рік та може бути змінена.

Інформацію про акредитацію наведених у цьому додатку спеціальностей (освітніх програм) розміщено
в Реєстрі суб’єктів освітньої діяльності (https://registry.edbo.gov.ua/university/1339/study-programs/) та на вебсайті Академії (https://academy.ssu.gov.ua).

 

 

Додаток 2 до Правил прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році (пункт 5.15. Розділу V, пункти 6.2. – 6.5. Розділу VІ)

Перелік
конкурсних предметів, значення вагових коефіцієнтів для розрахунку конкурсного бала та мінімальні значення конкурсного бала, з яким вступник допускається до участі у конкурсному відборі

  1. Для здобуття ступеня бакалавра за державним замовленням:

Спеціальність (спеціалізація), освітня програма

Конкурсні предмети

(національний мультипредметний тест 2022-2023 років)

Конкурсні предмети

(ЗНО 2020-2021 років, передбачені Правилами у 2021 році)

 

Значення вагових коефіцієнтів

Код

Назва

Квота для зарахування вступників у порядку, визначеному розділом VIII Правил

035

Філологія, переклад у сфері забезпечення державної безпеки

встановлено

10 відсотків

українська мова

українська мова

К1 – 0,4

математика

історія України

К2 – 0,3

історія України

математика або іноземна мова, або біологія, або географія, або фізика, або хімія

К3 – 0,3

іноземна мова

-

К3 – 0,4

біологія

-

К3 – 0,2

фізика

-

К3 – 0,2

хімія

-

К3 – 0,2

251

Державна безпека, контррозвідувальна діяльність у сфері забезпечення державної безпеки

встановлено

10 відсотків

українська мова

українська мова

К1 – 0,4

математика

історія України

К2 – 0,3

іноземна мова

математика або іноземна мова, або фізика

К3 – 0,3

історія України

географія

К3 – 0,4

біологія

-

К3 – 0,2

фізика

-

К3 – 0,2

хімія

-

К3 – 0,2

256.

04

Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері), контррозвідувальний захист кібербезпеки держави та об’єктів критичної інфраструктури

встановлено

10 відсотків

українська мова

українська мова

К1 – 0,3

математика

історія України або іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія

К2 – 0,5

історія України

математика або географія

К3 – 0,2

іноземна мова

-

К3 – 0,25

біологія

-

К3 – 0,2

фізика

-

К3 – 0,5

хімія

-

К3 – 0,2

 

Вступники на навчання для здобуття ступеня бакалавра за освітніми програмами спеціальностей (спеціалізацій) “Державна безпека”, “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Філологія” на основі повної загальної середньої освіти допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення, можуть бути рекомендовані на такі місця в разі наявності конкурсного бала (пункти 6.3.- 6.5. розділу VI Правил прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році) не менше ніж 130,000.

 

2. Для здобуття ступеня бакалавра за кошти фізичних/юридичних осіб:

Спеціальність (спеціалізація), освітня програма

Конкурсні предмети

(національний мультипредметний тест 2022-2023 років)

Конкурсні предмети

(ЗНО 2020-2021 років, передбачені Правилами у 2021 році)

 

Значення вагових коефіцієнтів

Код

Назва

Квота для зарахування вступників у порядку, визначеному розділом VIII Правил

081

Право, право інформаційної безпеки

не встановлюється

Мотиваційний лист

українська мова

українська мова і література

К1– 0,35

математика

математика або іноземна мова

К2 – 0,25

історія України

історія України

К3 – 0,4

іноземна мова

-

К3 – 0,4

біологія

-

К3 – 0,25

фізика

-

К3 – 0,25

хімія

-

К3 – 0,25

256.04

Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері), організація захисту інформації з обмеженим доступом

не встановлюється

Мотиваційний лист

українська мова

українська мова і література

К1 – 0,35

математика

математика або іноземна мова

К2 – 0,25

історія України

історія України

К3 – 0,4

іноземна мова

-

К3 – 0,4

біологія

-

К3 – 0,25

фізика

-

К3 – 0,25

хімія

-

К3 – 0,25

256.04

Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері), кіберзахист інформаційних ресурсів

не встановлюється

Мотиваційний лист

українська мова

українська мова і література

К1 –0,35

математика

математика або іноземна мова

К2 – 0,25

історія України

історія України

К3 –0,4

іноземна мова

-

К3 – 0,4

біологія

-

К3 – 0,25

фізика

-

К3 – 0,25

хімія

-

К3 – 0,25

 

Для спеціальності “Право” конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти (пункти 6.2., 6.3. розділу VI Правил прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році) не може бути менше ніж 120,000 балів.

 

Додаток 3 до Правил прийому до Національно академії Служби безпеки України у 2023 році (пункт 7.1. розділу VІІ)

 

Перелік
фахових іспитів для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) та форми їх проведення

Спеціальність (спеціалізація), освітня програма

Фаховий іспит, форма проведення

Код

Назва

256.04

Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері), кіберзахист у сфері інформаційних технологій та кіберпросторі

Управління інформаційної безпеки, усно (очно або дистанційно за рішенням Приймальної комісії)

Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері), організація захисту інформації з обмеженим доступом

Правові основи захисту інформації з обмеженим доступом, усно (очно або дистанційно за рішенням Приймальної комісії)

081

Право, інформаційне право*

Право

* Особи які користуються спеціальними умовами вступу (пункт 8.3. розділу VIII Правил прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році)

 

Додаток 4 до Правил прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році (пункт 6.9 розділу VІ)

ПОРЯДОК

подання і розгляду апеляцій на результати вступних випробувань

Для вирішення спірних питань з оцінювання знань на вступних випробуваннях (співбесіда, фахові та вступні іспити) в Академії діє апеляційна комісія.

Наказ про склад апеляційної комісії затверджується наказом Академії. Головою апеляційної комісії призначається перший проректор (з навчальної роботи) або проректор з наукової роботи Академії. Склад апеляційної комісії формується з числа провідних науково-педагогічних працівників Академії, які не є членами екзаменаційних, предметних, фахових атестаційних комісій Академії. До складу апеляційної комісії можуть включатися представники підрозділів, органів Служби безпеки України.

Розгляд апеляцій не є перескладанням вступного випробування. Апеляції з питань усунення зі вступного випробування не розглядаються.

Вступник усувається зі вступного випробування в разі користування під час його проходження підручниками, навчальними посібниками, іншими джерелами інформації (в тому числі мобільними телефонами, кишеньковими персональними комп’ютерами, електронними записними книжками тощо), що не передбачені порядком складання вступного випробування. Екзаменатор вказує причину усунення в екзаменаційному листі, а робота вступника, незалежно від обсягу і змісту виконаного, не оцінюється.

Заяви на апеляцію вступники подають особисто не пізніше наступного дня після оголошення оцінки. Апеляції, подані не у визначені терміни, не розглядаються. Відмова в прийнятті апеляції, поданої у визначені терміни, не допускається.

У разі незгоди з оголошеною оцінкою, вступник повідомляє про це відповідального секретаря Приймальної комісії Академії (його заступника) та голову комісії (його заступника), що проводила вступне випробування, але не пізніше наступного робочого дня після оголошення оцінки. Голова комісії вислуховує заяву вступника, пояснення екзаменаторів, знайомить вступника з його роботою й надає необхідні пояснення щодо її оцінювання. Якщо після наданих пояснень вступник не погоджується з виставленою оцінкою, він подає відповідальному секретарю Приймальної комісії Академії (його заступнику) письмову заяву на апеляцію на ім’я голови Приймальної комісії.

Для розгляду апеляції організовується засідання апеляційної комісії, на яке запрошуються: її члени, вступник, голова комісії (його заступник), що проводила вступне випробування, екзаменатори (за необхідності), які оцінювали роботу, відповідальний секретар Приймальної комісії Академії (його заступник).

Під час засідання апеляційної комісії вступник повідомляє членам апеляційної комісії причини своєї незгоди з виставленою оцінкою, вдруге знайомиться зі своєю роботою та отримує пояснення щодо помилок і зауважень. Якщо після наданих пояснень вступник не погоджується з отриманою оцінкою, його робота або інші матеріали, передбачені вступним випробуванням, передаються на письмову рецензію членові апеляційної комісії з відповідного вступного випробування.

Результати засідання апеляційної комісії та рецензії доповідаються голові Приймальної комісії Академії, який розглядає матеріали апеляції, за необхідності проводить співбесіду зі вступником (його батьками). Про результати проведеної роботи голова апеляційної комісії (або за дорученням голови один із членів апеляційної комісії) доповідає на засіданні Приймальної комісії Академії для прийняття остаточного рішення по суті апеляції.

Рішення Приймальної комісії, прийняте по суті апеляції вступника, доводиться до його відома не пізніше наступного робочого дня.

 

Додаток 5 до Правил прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році (пункт 5.18.2 розділу V)

КРИТЕРІЇ

оцінювання виконання вправ для визначення рівня фізичної
підготовленості вступників для здобуття ступеня бакалавра за спеціальностями (спеціалізаціями) “Державна безпека”, “Національна безпека (кіберзахист, забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)”, “Філологія”

1. Для осіб чоловічої статі:

Категорія

Оцінка

Підтягування на перекладині (разів)

Біг на
3000 м

Біг на
100 м

хв, с

с

Із числа цивільної молоді

5 (відмінно)

11

13.00

14,6

4 (добре)

9

13.20

15,0

3 (задовільно)

7

14.00

15,8

2 (незадовільно)

<7

>14.00

>15,8

2. Для осіб жіночої статі:

Категорія

Оцінка

Комплексна силова вправа (разів)

Біг на

1000 м

Біг на
100 м

хв, с

с

Із числа цивільної молоді

5 (відмінно)

30

4.30

16,8

4 (добре)

28

4.45

17,2

3 (задовільно)

26

5.15

18,0

2 (незадовільно)

<26

>5.15

>18,0

 

 

Додаток 6 до Правил прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році (пункти 6.3.- 6.5. розділу VІ, 7.1., 7.2. розділу VII)

  1. Таблиця переведення тестових балів з української мови національного мультипредметного тесту (далі - НМТ) до шкали 100-200

Тестовий
бал

Бал за шкалою
100–200

 

Тестовий
бал

Бал за
шкалою
100–200

5

100

 

26

151

6

105

 

27

152

7

110

 

28

153

8

114

 

29

154

9

118

 

30

155

10

122

 

31

156

11

125

 

32

158

12

128

 

33

160

13

131

 

34

162

14

134

 

35

165

15

136

 

36

168

16

138

 

37

171

17

140

 

38

174

18

142

 

39

176

19

143

 

40

179

20

144

 

41

182

21

145

 

42

186

22

146

 

43

190

23

148

 

44

195

24

149

 

45

200

25

150

 

 

 

2. Таблиця переведення тестових балів з математики НМТ до шкали
100-200

Тестовий бал

Бал за шкалою
100–200

 

Тестовий бал

Бал за шкалою
100–200

4

100

 

20

152

5

107

 

21

153

6

114

 

22

155

7

121

 

23

157

8

126

 

24

159

9

131

 

25

163

10

134

 

26

167

11

137

 

27

171

12

140

 

28

175

13

143

 

29

181

14

145

 

30

187

15

147

 

31

193

16

148

 

32

200

17

149

 

 

 

18

150

 

 

 

19

151

 

 

3. Таблиця переведення тестових балів з історії України НМТ до шкали 100-200

Тестовий
бал

Бал за шкалою
100–200

 

Тестовий
бал

Бал за
шкалою
100–200

6

100

 

31

151

7

106

 

32

152

8

109

 

33

153

9

112

 

34

154

10

115

 

35

155

11

118

 

36

156

12

121

 

37

157

13

124

 

38

158

14

127

 

39

159

15

130

 

40

160

16

132

 

41

162

17

134

 

42

164

18

136

 

43

166

19

138

 

44

168

20

140

 

45

170

21

141

 

46

173

22

142

 

47

176

23

143

 

48

178

24

144

 

49

181

25

145

 

50

184

26

146

 

51

188

27

147

 

52

192

28

148

 

53

196

29

149

 

54

200

30

150

 

 

 

 

  1. Таблиця переведення тестових балів тесту з іноземної мови (англійська/німецька/французька/іспанська) НМТ до шкали 100–200

 

Тестовий
бал

Бал за шкалою
100–200

 

Тестовий
бал

Бал за
шкалою
100–200

4

100

 

20

152

5

107

 

21

153

6

114

 

22

155

7

121

 

23

157

8

126

 

24

159

9

131

 

25

163

10

134

 

26

167

11

137

 

27

171

12

140

 

28

175

13

143

 

29

181

14

145

 

30

187

15

147

 

31

193

16

148

 

32

200

17

149

 

 

18

150

 

 

19

151

 

 

  1. Таблиця переведення тестових балів тесту з біології НМТ до шкали 100–200

 

Тестовий
бал

Бал за шкалою
100–200

 

Тестовий
бал

Бал за
шкалою
100–200

5

100

 

26

151

6

105

 

27

152

7

110

 

28

153

8

114

 

29

154

9

118

 

30

155

10

122

 

31

156

11

125

 

32

157

12

128

 

33

158

13

131

 

34

160

14

134

 

35

162

15

136

 

36

165

16

138

 

37

168

17

140

 

38

171

18

142

 

39

174

19

144

 

40

176

20

145

 

41

179

21

146

 

42

182

22

147

 

43

186

23

148

 

44

190

24

149

 

45

195

25

150

 

46

200

 

  1. Таблиця переведення тестових балів тесту з фізики НМТ до шкали 100–200

Тестовий
бал

Бал за шкалою
100–200

 

Тестовий
бал

Бал за
шкалою
100–200

4

100

 

19

151

5

107

 

20

152

6

114

 

21

153

7

121

 

22

155

8

126

 

23

157

9

131

 

24

159

10

134

 

25

163

11

137

 

26

167

12

140

 

27

171

13

143

 

28

175

14

145

 

29

181

15

147

 

30

187

16

148

 

31

193

17

149

 

32

200

18

150

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Таблиця переведення тестових балів тесту з хімії НМТ до шкали
    100–200

Тестовий
бал

Бал за шкалою
100–200

 

Тестовий
бал

Бал за
шкалою
100–200

4

100

 

23

151

5

106

 

24

152

6

111

 

25

153

7

116

 

26

154

8

121

 

27

156

9

125

 

28

158

10

129

 

29

160

11

132

 

30

162

12

135

 

31

164

13

138

 

32

167

14

140

 

33

170

15

142

 

34

173

16

143

 

35

177

17

144

 

36

181

18

146

 

37

185

19

147

 

38

190

20

148

 

39

195

21

149

 

40

200

22

150

 

 

 

 

  1. Таблиця переведення тестових балів тесту загальної навчальної компетентності єдиного вступного іспиту до шкали 100–200

 

Тестовий
бал

Бал за
шкалою
100–200

 

Тестовий
бал

Бал за
шкалою
100–200

3

100

 

19

154

4

107

 

20

156

5

114

 

21

158

6

119

 

22

160

7

123

 

23

162

8

127

 

24

165

9

131

 

25

168

10

134

 

26

171

11

137

 

27

174

12

140

 

28

177

13

142

 

29

180

14

144

 

30

184

15

146

 

31

188

16

148

 

32

193

17

150

 

33

200

18

152

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Таблиця переведення тестових балів тесту з іноземної мови єдиного вступного іспиту до шкали 100–200

Тестовий
бал

Бал за
шкалою
100–200

 

Тестовий
бал

Бал за
шкалою
100–200

3

100

 

17

151

4

107

 

18

152

5

114

 

19

153

6

121

 

20

155

7

126

 

21

157

8

131

 

22

159

9

134

 

23

163

10

137

 

24

167

11

140

 

25

171

12

143

 

26

175

13

145

 

27

181

14

147

 

28

187

15

148

 

29

193

16

150

 

30

200

 

Додаток 7

до Правил прийому до Національної

академії Служби безпеки України у 2023 році

(пункт 2.3 розділу ІІ)

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ

до аспірантури та докторантури Національної академії

Служби безпеки України

І.       Загальні положення

1.1. Ці Правила визначають процедуру, перелік і строки подання документів для вступу до аспірантури та докторантури Національної академії Служби безпеки України (далі – Академія), зміст, форму і строки вступних випробувань для конкурсного відбору вступників до аспірантури за кожною спеціальністю (спеціалізацією) та діють протягом календарного року.

1.2. До аспірантури та докторантури Академії приймаються громадяни України (далі – громадяни, особи), які постійно проживають на території України та виявили бажання здобути вищу освіту за обраною спеціальністю (акредитованою освітньою програмою), формою здобуття освіти і відповідають вимогам, що встановлені актами законодавства України, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, Служби безпеки України та цими Правилами.

Для здобуття ступеня вищої освіти:

доктора філософії приймаються особи, які здобули ступінь вищої освіти магістра або освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста;

доктора наук – особи, які мають ступінь доктора філософії (кандидата наук), наукові здобутки та опубліковані праці з обраної спеціальності й які мають наукові результати, що потребують завершення або оформлення у вигляді дисертації, монографії чи наукової доповіді за сукупністю статей.

1.3. Академія оголошує конкурсні пропозиції для прийому вступників:

1) на третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти для здобуття ступеня доктора філософії за спеціальностями (акредитованими освітніми програмами), денною та заочною формами здобуття освіти в межах ліцензованого обсягу:

081 Право, ліцензований обсяг 30 осіб;

251 Державна безпека, ліцензований обсяг 30 осіб;

2) на третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти для здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю (акредитованою освітньою програмою), заочною формою здобуття освіти в межах ліцензованого обсягу:

035 Філологія, ліцензований обсяг 5 осіб;

3) на науковий рівень вищої освіти для здобуття ступеня доктора наук за спеціальностями 081 Право, 251 Державна безпека.

Строк підготовки доктора філософії становить чотири роки. Обсяг освітньої складової освітньо-наукової програми підготовки доктора філософії становить не менше 30 кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи.

Здобуття ступеня доктора наук в докторантурі здійснюється за денною формою навчання.

Строк підготовки доктора наук становить два роки.

Фінансування підготовки громадян в аспірантурі здійснюється:

за рахунок видатків державного бюджету – за державним замовленням для потреб Служби безпеки України;

за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб (на умовах контракту, зокрема за кошти грантів, що отримані Академією на проведення наукових досліджень, за якими передбачається підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії).

Підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії в Академії за державним замовленням для потреб Служби безпеки України здійснюється за денною формою навчання.

Фінансування підготовки громадян в докторантурі здійснюється:

за рахунок видатків державного бюджету – за державним замовленням для потреб Служби безпеки України;

за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб (на умовах контракту, зокрема за кошти грантів, що отримані Академією на проведення наукових досліджень, за якими передбачається підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора наук).

1.4. Приймаються до аспірантури та докторантури за державним замовленням для потреб Служби безпеки України громадяни, які відібрані та направлені на навчання підрозділами Центрального управління, регіональними органами, органами військової контррозвідки, навчальними, науково-дослідними та іншими закладами, установами Служби безпеки України, Штабом Антитерористичного центру при Службі безпеки України (далі – підрозділи, органи Служби безпеки України).

Обсяги прийому за державним замовленням до аспірантури та докторантури формуються та розміщуються у порядку і строки, що визначаються законодавством України та нормативно-правовими актами Служби безпеки України. Інформація про обсяги державного замовлення для потреб Служби безпеки України, розміщеного в Академії у розрізі спеціальностей, на офіційних вебсайтах Служби безпеки України, Академії та в Єдиній державній базі з питань освіти не оприлюднюється.

Рішення щодо розподілу обсягу державного замовлення для потреб Служби безпеки України щодо кожної спеціальності та форми навчання здобувачів ступеня доктора філософії та ступеня доктора наук приймається Службою безпеки України на підставі пропозицій Управління роботи з особовим складом Служби безпеки України (далі – УРОС) та Академії.

Рішення щодо розподілу обсягів прийому на навчання за кошти юридичних та/або фізичних осіб щодо кожної спеціальності, форми здобуття освіти приймається Академією не пізніше трьох календарних днів після доведення обсягу державного замовлення.

1.5. Вступ до аспірантури та докторантури здійснюється на конкурсній основі незалежно від джерел фінансування відповідно до законодавства та цих Правил.

1.6. Організацію прийому вступників до аспірантури здійснює Приймальна комісія Академії (далі – Приймальна комісія), яка діє відповідно до законодавства України, нормативно-правових актів Служби безпеки України та положення про таку комісію, затвердженого наказом Академії.

Організацію прийому вступників до докторантури здійснює Вчена рада Академії (далі – Вчена рада).

 

ІІ.      Строки прийому заяв і документів, вступних випробувань, конкурсного відбору та зарахування на навчання

2.1. Прийом письмових заяв (рапортів) і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на денну форму навчання для потреб Служби безпеки України за державним замовленням для здобуття ступеня доктора філософії незалежно від спеціальності проводяться у такі строки:

Прийом рапортів військовослужбовців та/або письмових заяв працівників Служби безпеки України за місцем служби (роботи) щодо їх вивчення кандидатами на навчання

з дати оголошення цих Правил

Надсилання підрозділами, органами, закладами, установами Служби безпеки України до Академії документів для вступу до аспірантури кандидатів, стосовно яких прийнято рішення про направлення на навчання

не пізніше 20 серпня 2023 року

Розгляд Академією документів для вступу до аспірантури вступників та їх виклик для участі в конкурсному відборі

не пізніше 30 серпня 2023 року

Реєстрація документів вступників

строки зазначаються у викликах вступникам для участі в конкурсному відборі, що надсилає Академія

Проведення Академією вступних випробувань та оголошення їх результатів

Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих

Зарахування вступників на навчання

не пізніше 30 вересня 2023 року.

 

2.2. Прийом письмових заяв (рапортів) і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб для здобуття ступеня доктора філософії незалежно від спеціальності проводяться у строки, встановлені пунктом 2.1 цього розділу.

2.3. Прийом письмових заяв (рапортів) і документів, конкурсний відбір громадян та їх зарахування на денну форму навчання для потреб Служби безпеки України за державним замовленням для здобуття ступеня доктора наук незалежно від спеціальності проводяться у такі строки:

Прийом рапортів військовослужбовців та/або письмових заяв працівників Служби безпеки України за місцем служби (роботи) щодо їх вивчення кандидатами на навчання

з 01 травня  2023 року

Надсилання підрозділами, органами, Служби безпеки України до Академії документів для вступу до докторантури кандидатів, стосовно яких прийнято рішення про направлення на навчання

не пізніше 31 жовтня 2023 року

Розгляд Академією документів для вступу до докторантури вступників, їх виклик для участі в конкурсному відборі, визначення можливості зарахування  до докторантури та подання висновку на розгляд Вченої ради

протягом місяця з дня надходження документів

Зарахування вступників на навчання

не пізніше 31 грудня 2023 року.

2.4. Прийом письмових заяв (рапортів) і документів, конкурсний відбір та зарахування на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб для здобуття ступеня доктора наук незалежно від спеціальності проводяться у строки, встановлені пунктом 2.3 цього розділу.

ІІІ. Порядок відбору кандидатів на навчання, прийому письмових заяв

 (рапортів) і документів для вступу до аспірантури

3.1. Відбір кандидатів на очну (денну) форму навчання для здобуття ступеня доктора філософії за державним замовленням здійснюється з числа військовослужбовців та працівників Служби безпеки України.

3.2. Відбір кандидатів на заочну форму навчання для здобуття ступеня доктора філософії за кошти фізичних та/або юридичних осіб, які уклали відповідні угоди про підготовку фахівців, здійснюється з числа:

- військовослужбовців та працівників Служби безпеки України;

- військовослужбовців та працівників органів державної влади, Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних та розвідувальних органів, державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, сил цивільного захисту, оборонно-промислового комплексу України (далі – складові сектору безпеки і оборони);

- інших громадян України.

3.3. Перелік документів для вступу до аспірантури військовослужбовців Служби безпеки України та працівників, які уклали трудовий договір із Службою безпеки України:

1) погоджені рапорт військовослужбовця Служби безпеки України або заява працівника Служби безпеки України на ім’я керівника підрозділу, органу Служби безпеки України щодо вступу на навчання до Академії для здобуття ступеня доктора філософії, в якому відображається:

- обрана спеціальність для подальшого навчання;

- форма навчання (очна (денна), заочна);

- факт ознайомлення з цими Правилами;

2) рапорт (заява) на ім’я голови Приймальної комісії про участь у конкурсному відборі щодо вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії, в якому відображається:

- обрана спеціальність для подальшого навчання;

- форма навчання (очна (денна), заочна);

- іноземна мова, з якої складатиме вступний іспит;

- згода на збір та обробку персональних даних;

- контактні дані (номер робочого, мобільного телефону, поштова адреса, електронна пошта тощо);

- прізвище, ім’я латинськими літерами, як зазначено в паспорті громадянина України для виїзду за кордон;

- факт ознайомлення з сертифікатом про акредитацію відповідної освітньо-наукової програми (спеціальності);

- факт ознайомлення з цими Правилами;

- інформація щодо допуску до державної таємниці із зазначенням відповідної форми допуску та номеру наказу про її встановлення;

3) біографічна довідка (для військовослужбовців) або завірена копія трудової книжки (для працівників);

4) копія документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”;

5) копія облікової картки платника податків;

6) завірена (-і) ксерокопія (-ї) документа (-ів) про освіту з додатками до диплому (завірені нотаріусом або кадровим підрозділом з місця роботи);

7)  медична довідка на абітурієнтів (форма 086/о);

8) 4 кольорові фотокартки розміром 3×4 см;

9) реферат-презентація дослідницьких пропозицій з тематики майбутнього дисертаційного дослідження за обраною спеціальністю обсягом до одного авторського аркуша (40000 друк. знаків);

10) копії опублікованих наукових статей, тез доповідей на конференціях з обраної спеціальності (у разі наявності);

11) копія свідоцтва про шлюб або свідоцтва про зміну прізвища (для осіб, які мають розбіжності прізвищ у документах).

Подання та розгляд рапортів військовослужбовців і заяв працівників Служби безпеки України здійснюється відповідно до законодавства України, нормативно-правових актів Служби безпеки України.

За підготовку документів для вступу до аспірантури кандидатів, стосовно яких прийнято рішення про направлення на навчання, та їх надсилання на адресу Академії у строки, визначені розділом ІІ цих Правил, відповідають підрозділи кадрового забезпечення (посадові особи, відповідальні за роботу з питань кадрового забезпечення).

3.4. Перелік документів для вступу до аспірантури військовослужбовців та працівників складових сектору безпеки і оборони:

1) погоджений рапорт військовослужбовця або заява працівника на ім’я керівника підрозділу, органу складової сектору безпеки і оборони щодо вступу на навчання в Академію для здобуття ступеня доктора філософії, в якому відображається:

- обрана спеціальність для подальшого навчання;

- форма навчання (заочна);

- факт ознайомлення з цими Правилами;

2) рапорт (заява) на ім’я голови Приймальної комісії про участь у конкурсному відборі щодо вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії, в якому відображається:

- обрана спеціальність для подальшого навчання;

- форма навчання (заочна);

- іноземна мова, з якої складатиме вступний іспит;

- згода на збір та обробку персональних даних;

- контактні дані (номер робочого, мобільного телефону, місце реєстрації та проживання, поштова адреса, електронна пошта тощо);

- прізвище, ім’я латинськими літерами, як зазначено в паспорті громадянина України для виїзду за кордон;

- факт ознайомлення з сертифікатом про акредитацію відповідної освітньо-наукової програми (спеціальності);

- факт ознайомлення з цими Правилами;

- інформація щодо допуску до державної таємниці із зазначенням відповідної форми допуску та номеру наказу про її встановлення;

3) біографічна довідка (для військовослужбовців) або завірена копія трудової книжки (для працівників);

4) копія документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”;

5) копія облікової картки платника податків;

6) завірена (-і) ксерокопія (-ї) документа (-ів) про освіту з додатками до диплому (завірені нотаріусом або кадровим підрозділом з місця роботи);

7)  медична довідка на абітурієнтів (форма 086/о);

8) 4 кольорові фотокартки розміром 3×4 см;

9) реферат-презентація дослідницьких пропозицій з тематики майбутнього дисертаційного дослідження за обраною спеціальністю обсягом до одного авторського аркуша (40000 друк. знаків);

10) копії опублікованих наукових статей, тез доповідей на конференціях з обраної спеціальності (у разі наявності);

11) автобіографія;

12) копія свідоцтва про шлюб або свідоцтва про зміну прізвища (для осіб, які мають розбіжності прізвищ у документах).

Подання та розгляд рапортів військовослужбовців і заяв працівників складових сектору безпеки і оборони здійснюється відповідно до законодавства України.

Підготовка документів для вступу до аспірантури кандидатів, стосовно яких прийнято рішення про направлення на навчання, та їх надсилання на адресу Академії у строки, визначені розділом ІІ цих Правил, здійснюється відповідно до внутрішніх вимог складової сектору безпеки і оборони, якщо інше не передбачено відповідними угодами про підготовку фахівців.

3.5. Перелік документів для вступу до аспірантури громадян України, які не відносяться до категорій, зазначених у пунктах 3.3, 3.4:

1) заява на ім’я голови Приймальної комісії про участь у конкурсному відборі щодо вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії, в якому відображається:

- обрана спеціальність для подальшого навчання;

- форма навчання (заочна);

- іноземна мова, з якої складатиме вступний іспит;

- згода на збір та обробку персональних даних;

- контактні дані (номер робочого, мобільного телефону, місце реєстрації та проживання, поштова адреса, електронна пошта тощо);

- прізвище, ім’я латинськими літерами, як зазначено в паспорті громадянина України для виїзду за кордон;

- факт ознайомлення з сертифікатом про акредитацію відповідної освітньо-наукової програми (спеціальності);

- факт ознайомлення з цими Правилами;

- місце роботи, посада;

- інформація щодо допуску до державної таємниці із зазначенням відповідної форми допуску та номеру наказу про її встановлення;

3) завірена копія трудової книжки;

4) копія документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”;

5) копія облікової картки платника податків;

6) завірена (-і) ксерокопія (-ї) документа (-ів) про освіту з додатками до диплому (завірені нотаріусом або кадровим підрозділом з місця роботи);

7)  медична довідка на абітурієнтів (форма 086/о);

8) 4 кольорові фотокартки розміром 3×4 см;

9) реферат-презентація дослідницьких пропозицій з тематики майбутнього дисертаційного дослідження за обраною спеціальністю обсягом до одного авторського аркуша (40000 друк. знаків);

10) копії опублікованих наукових статей, тез доповідей на конференціях з обраної спеціальності (у разі наявності);

11) автобіографія;

12) копія свідоцтва про шлюб або свідоцтва про зміну прізвища (для осіб, які мають розбіжності прізвищ у документах).

Подання та розгляд заяв громадян України здійснюється відповідно до законодавства України.

Документи для вступу до аспірантури надсилаються на адресу Академії у строки, визначені розділом ІІ цих Правил.

3.6. Рішення про допуск до участі в конкурсному відборі до аспірантури виноситься відбірковою комісією Приймальної комісії (далі – відбіркова комісія) з урахуванням розгляду реферата-презентації дослідницьких пропозицій з тематики майбутнього дисертаційного дослідження за обраною спеціальністю.

За результатами розгляду отриманих документів для вступу до аспірантури Академія не пізніше строків, визначених розділом IІ цих Правил, надсилає на адресу підрозділів, органів Служби безпеки України або інших заінтересованих замовників підготовки виклики, в яких зазначає дату, адресу прибуття, перелік документів, які вступник повинен подати для реєстрації, та графік проведення конкурсного відбору. Виклик є підставою для видачі кандидату направлення на участь у конкурсному відборі, що проводить Академія.

У випадку неможливості прибуття вступника з числа військовослужбовців або працівників Служби безпеки України для участі в конкурсному відборі, заінтересований підрозділ, орган Служби безпеки України письмово інформує УРОС і Академію.

3.7. Відбіркова комісія здійснює опрацювання документів вступників, звірку копій документів з оригіналами  та  перевірку достовірності даних про вищу освіту, поданих вступником для участі у конкурсному відборі, за допомогою Єдиної державної електронної бази з питань освіти, а також в інший спосіб у порядку, встановленому законодавством України.

Подання вступником недостовірних персональних даних, недостовірних відомостей про наявність вищої освіти, неповного переліку документів для вступу до аспірантури, визначеного цими Правилами, є підставою для відмови в участі у конкурсному відборі та зарахуванні на навчання (анулювання наказу про зарахування).

ІV. Порядок відбору кандидатів на навчання, прийому письмових заяв

 (рапортів) і документів для вступу до докторантури

4.1. Відбір кандидатів на навчання для здобуття ступеня доктора наук за державним замовленням незалежно від спеціальності здійснюється з числа військовослужбовців і працівників Служби безпеки України.

4.2. Відбір кандидатів на навчання для здобуття ступеня доктора наук за кошти фізичних та/або юридичних осіб, які уклали відповідні угоди про підготовку фахівців, незалежно від спеціальності здійснюється з числа громадян України, які не є військовослужбовцями або працівниками Служби безпеки України.

4.3. Перелік документів для вступу до докторантури військовослужбовців Служби безпеки України та працівників, які уклали трудовий договір із Службою безпеки України:

1) погоджені рапорт військовослужбовця Служби безпеки України або заява працівника Служби безпеки України на ім’я керівника підрозділу, органу Служби безпеки України щодо вступу на навчання до Академії для здобуття ступеня доктора наук, в якому відображається:

- обрана спеціальність для подальшого навчання;

- форма навчання (очна (денна));

- факт ознайомлення з цими Правилами;

2) рапорт (заява) на ім’я голови Вченої ради Академії про участь у конкурсному відборі щодо вступу на навчання для здобуття ступеня доктора наук, в якому відображається:

- обрана спеціальність для подальшого навчання;

- форма навчання (очна (денна));

- згода на збір та обробку персональних даних;

- контактні дані (номер робочого, мобільного телефону, поштова адреса, електронна пошта тощо);

- факт ознайомлення з цими Правилами;

- інформація щодо допуску до державної таємниці із зазначенням відповідної форми допуску та номеру наказу про її встановлення;

3) біографічна довідка (для військовослужбовців) або завірена копія трудової книжки (для працівників);

4) копія документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”;

5) копія облікової картки платника податків;

6) завірена (-і) ксерокопія (-ї) диплому доктора філософії або кандидата наук (завірені нотаріусом або кадровим підрозділом з місця роботи);

7)  медична довідка на абітурієнтів (форма 086/о);

8) 4 кольорові фотокартки розміром 3×4 см;

9) письмова характеристика наукової діяльності вступника, складена доктором наук, який є штатним науково-педагогічним або науковим працівником Академії, із згодою бути науковим консультантом в разі його вступу до докторантури;

10) розгорнута пропозиція, в якій міститься план дослідницької роботи та/або інформація про обсяг наукової роботи, необхідної для підготовки результатів проведених досліджень до захисту;

11) список опублікованих наукових праць;

12) копію свідоцтва про шлюб або свідоцтва про зміну прізвища (для осіб, які мають розбіжності прізвищ у документах).

Подання та розгляд рапортів військовослужбовців і заяв працівників Служби безпеки України здійснюється відповідно до законодавства України, нормативно-правових актів Служби безпеки України.

За підготовку документів для вступу до докторантури кандидатів, стосовно яких прийнято рішення про направлення на навчання, та їх надсилання на адресу Академії у строки, визначені розділом ІІ цих Правил, відповідають підрозділи кадрового забезпечення (посадові особи, відповідальні за роботу з питань кадрового забезпечення).

За результатами розгляду документів для вступу до докторантури Академія не пізніше строків, визначених розділом IІ цих Правил, надсилає на адресу підрозділів, органів Служби безпеки України виклики, в яких зазначає дату, адресу прибуття, перелік документів, які вступник повинен подати для реєстрації, та графік проведення конкурсного відбору. Виклик є підставою для видачі кандидату направлення на участь у конкурсному відборі, що проводить Академія. У випадку неможливості прибуття вступника для участі в конкурсному відборі, заінтересований підрозділ, орган, заклад, установа письмово інформує УРОС і Академію.

4.4. Перелік документів для вступу до докторантури громадян України, які не є військовослужбовцями або працівниками Служби безпеки України:

1) заява на ім’я голови Вченої ради Академії про участь у конкурсному відборі щодо вступу на навчання для здобуття ступеня доктора наук, в якому відображається:

- обрана спеціальність для подальшого навчання;

- форма навчання (очна (денна));

- згода на збір та обробку персональних даних;

- контактні дані (номер робочого, мобільного телефону, поштова адреса, електронна пошта тощо);

- факт ознайомлення з цими Правилами;

- місце роботи, посада;

- інформація щодо допуску до державної таємниці із зазначенням відповідної форми допуску та номеру наказу про її встановлення;

2) завірена копія трудової книжки;

3) копія документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”;

4) копія облікової картки платника податків;

5) завірена (-і) ксерокопія (-ї) диплому доктора філософії або кандидата наук (завірені нотаріусом);

7)  медична довідка на абітурієнтів (форма 086/о);

8) 4 кольорові фотокартки розміром 3×4 см;

9) письмова характеристика наукової діяльності вступника, складена доктором наук, який є штатним науково-педагогічним або науковим працівником Академії, із згодою бути науковим консультантом в разі його вступу до докторантури;

10) розгорнута пропозиція, в якій міститься план дослідницької роботи та/або інформація про обсяг наукової роботи, необхідної для підготовки результатів проведених досліджень до захисту;

11) список опублікованих наукових праць;

12) автобіографія;

13) нотаріально завірена копія приписного посвідчення або військового квитка;

14) копію свідоцтва про шлюб або свідоцтва про зміну прізвища (для осіб, які мають розбіжності прізвищ у документах).

Подання та розгляд заяв громадян України здійснюється відповідно до законодавства України.

Документи для вступу до докторантури надсилаються на адресу Академії у строки, визначені розділом ІІ цих Правил.

4.5. Відділ аспірантури і докторантури Академії здійснює опрацювання документів вступників, звірку копій документів з оригіналами та перевірку достовірності даних про вищу освіту, поданих вступником для участі у конкурсному відборі, за допомогою Єдиної державної електронної бази з питань освіти, а також в інший спосіб у порядку, встановленому законодавством України.

Подання вступником недостовірних персональних даних, недостовірних відомостей про наявність вищої освіти, неповного переліку документів для вступу до докторантури, визначеного цими Правилами, є підставою для відмови в участі у конкурсному відборі та зарахуванні на навчання (анулювання наказу про зарахування).

 

V.       Вступні випробування та конкурсний відбір вступників до аспірантури та докторантури

5.1. Для конкурсного відбору вступників на навчання для здобуття  ступеня доктора філософії Академія проводить вступні іспити із:

спеціальності (в обсязі стандарту рівня вищої освіти магістра з відповідної спеціальності);

іноземної мови (в обсязі, який відповідає рівню B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти). Вступник, який підтвердив свій рівень знання англійської мови дійсним сертифікатом тестів TOEFL, або International English Language Testing System, або сертифікатом Cambridge English Language Assessment (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти чи аналогічного рівня); німецької мови – дійсним сертифікатом TestDaF (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти чи аналогічного рівня); французької мови – дійсним сертифікатом тесту DELF або DALF (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти чи аналогічного рівня), або підтвердив свій рівень знання англійської, німецької, французької мови дійсним сертифікатом тестів СМР-2 (Функціональний) за стандартом НАТО STANAG-6001 (не нижче рівня В2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти чи аналогічного рівня), звільняється від складання вступного іспиту з іноземної мови. Під час визначення результатів конкурсу зазначені сертифікати прирівнюються до результатів вступного іспиту з іноземної мови з найвищим балом (200 балів за 200-бальною шкалою);

філософії (в обсязі програми, затвердженої Академією).

5.2. Програми вступних іспитів розробляються і затверджуються Академією не пізніше 30 червня 2023 року. Такі програми оприлюднюються на стендах Приймальної комісії та вебсайті Академії з урахуванням вимог законодавства України і нормативно-правових актів Служби безпеки України.

Результати вступних іспитів оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів (з кроком в один бал) або ухвалюється рішення про негативну оцінку вступника («незадовільно»).

Мінімальний бал з вступних іспитів, з яким вступник допускається до подальшої участі в конкурсному відборі та зарахування на навчання, складає 100 (сто) балів.

5.3. Для вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії незалежно від спеціальності, форми навчання та фінансування підготовки конкурсний бал (КБ) розраховується за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + ДБ,

де П1 – оцінка вступного іспиту з іноземної мови (за шкалою від 100 до 200 балів); П2 – оцінка  вступного іспиту зі спеціальності (за шкалою від 100 до 200 балів); П3 – вступного іспиту з філософії (за шкалою від 100 до 200 балів);  К1, К2, КЗ – невід'ємні вагові коефіцієнти, які мають такі значення: К1 – 0,3; К2 – 0,5; К3 – 0,2; ДБ – додатковий бал за наукові досягнення (за шкалою від 0 до 10 балів сумарно за всі такі показники), який нараховується за одноосібні публікацій в межах обраної спеціальності: наукові праці у виданнях, включених до баз Scopus або Web of Science – 7 балів; статті у фахових наукових виданнях – 5 балів; тези доповідей на міжнародних наукових, науково-практичних, всеукраїнських конференціях – 1 бал (зараховується не більше п’яти тез доповідей). Якщо конкурсний бал вступника з урахуванням додаткового балу перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

5.4. Вступники, які без поважних причин не з’явилися на вступні іспити у визначений розкладом час або знання яких було оцінено балами нижче встановленого цими Правилами мінімального рівня до участі в наступних вступних випробуваннях та у подальшому конкурсному відборі не допускаються.

Перескладання вступних іспитів не допускається.

Роботи вступників, виконані на вступних іспитах, які не прийняті на навчання, зберігаються протягом одного календарного року, потім знищуються, про що складається відповідний акт.

5.5. Апеляції на результати вступних іспитів розглядає апеляційна комісія Академії у порядку, встановленому додатком 4 до Правил прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2023 році.

5.6. Конкурсний відбір вступників до докторантури проводиться у формі заслуховування їх наукових доповідей.

За результатами заслуховування наукових доповідей вступників кафедра, науковий відділ (лабораторія) шляхом голосування визначає можливість зарахування кожного вступника до докторантури та подає висновки на розгляд Вченої ради.

 

VI. Формування та оприлюднення рейтингового списку вступників до аспірантури

6.1. Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

вступники, які беруть участь у конкурсі на навчання за державним замовленням;

вступники, які беруть участь у конкурсі на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб.

У межах кожної зазначеної в цьому пункті категорії рейтинговий список впорядковується за конкурсним балом від більшого до меншого.

Якщо встановлене в четвертому абзаці цього пункту правило не дозволяє визначити послідовність вступників у рейтинговому списку, то Приймальна комісія ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі аналізу поданих вступниками документів.

6.2. Рейтингові списки вступників, які направлені на навчання за державним замовленням для потреб Служби безпеки України, інших державних органів – замовників навчання, та списки вступників, рекомендованих до зарахування, формуються відбірковою комісією окремо для кожної спеціалізації підготовки з дотриманням вимог пункту 5.1 цього розділу. У таких списках замість прізвища, ім’я та по батькові вступника зазначається реєстраційний номер вступника згідно з бланком реєстрації та розписки в отриманні його документів.

Сформовані рейтингові списки вступників, які направлені на навчання за державним замовленням для потреб Служби безпеки України, інших державних органів – замовників навчання та списки вступників, рекомендованих до зарахування, оприлюднюються шляхом розміщення на інформаційних стендах Приймальної комісії з дотриманням вимог законодавства України і нормативно-правових актів Служби безпеки України.

 

VII.   Надання рекомендацій для зарахування та наказ про

зарахування до аспірантури

7.1. Формування списків рекомендованих до зарахування вступників відбувається у межах обсягів державного замовлення, за його відсутності – у межах обсягів прийому на навчання за кошти юридичних, фізичних осіб, що визначаються Академією відповідно до пункту 1.4 розділу І цих Правил.

Рішення про рекомендування до зарахування вступників на місця державного замовлення для потреб Служби безпеки України Приймальна комісія приймає у строк, визначений розділом ІІ цих Правил, та згідно з порядком формування рейтингового списку, визначеного у розділі VІ цих Правил,  що впорядковується відповідно до конкурсного бала вступника – від більшого до меншого.

7.2. Вступники, які беруть участь у конкурсному відборі, після прийняття рішення про рекомендування до зарахування відповідно до строків, визначених у розділі ІІ цих Правил, зобов’язані виконати вимоги для зарахування: подати особисто оригінали документа про здобутий ступінь магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста) та додатка до нього, а також інших оригінали документів, передбачених цими Правилами, до відбіркової комісії.

7.3. Вступники, які в установлений строк не подали до Приймальної комісії оригінали документа про здобутий ступінь магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста) та додатка до нього, а також інших документів, передбачених цими Правилами (не виконали вимог для зарахування), втрачають право на зарахування на навчання за державним замовленням, про що Академія письмово інформує заінтересований підрозділ, орган Служби безпеки України й УРОС, а також на зарахування на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб.

7.4. Накази про зарахування до аспірантури видає ректор Академії на підставі рішення Приймальної комісії.

Накази про зарахування на навчання за державним замовленням для потреб Служби безпеки України формуються та оприлюднюються відповідно до вимог, встановлених законодавством України, нормативно-правовими актами Служби безпеки України та розпорядчими документами Академії.

Накази про зарахування на навчання за кошти інших юридичних, фізичних осіб з додатками до них формуються відповідно до списків вступників, рекомендованих до зарахування. Такі накази оприлюднюються на інформаційному стенді Приймальної комісії в порядку, визначеному законодавством України.

7.5. Рішення Приймальної комісії про зарахування вступника може бути скасоване Приймальною комісією лише за письмовою заявою (рапортом) вступника або в разі виявлення порушень законодавства України з боку вступника, передбачених пунктом 3.7 розділу ІIІ цих Правил. Питання про відрахування вступника за власним бажанням розглядається не пізніше наступного дня після подання заяви (рапорту) про відрахування.

7.6. Особи, які зараховані на навчання за державним замовленням для потреб Служби безпеки України, інших державних органів – замовників навчання, і без поважних причин не приступили до занять протягом 10 днів від дня їх початку або особисто подали заяву (рапорт) про відрахування з навчання, відраховуються з Академії.

На звільнені при цьому місця, протягом п’яти робочих днів може проводитися додаткове зарахування осіб, які є наступними у рейтинговому списку вступників.

Накази про зарахування таких осіб формуються та оприлюднюються відповідно до цих Правил.

 

VIIІ. Надання рекомендацій для зарахування та наказ про зарахування
до докторантури

8.1. Вступники, які беруть участь у конкурсному відборі, відповідно до строків, визначених у розділі ІІ цих Правил, зобов’язані виконати вимоги для зарахування: подати особисто оригінали документа про здобутий ступінь доктора філософії або кандидата наук, а також інших оригінали документів, передбачених цими Правилами, до відділу аспірантури і докторантури.

8.2. Вступники, які в установлений строк не подали до відділу аспірантури і докторантури оригінали документа про здобутий ступінь доктора філософії або кандидата наук, а також інших документів, передбачених цими Правилами (не виконали вимог для зарахування), втрачають право на зарахування на навчання за державним замовленням, про що Академія письмово інформує заінтересований підрозділ, орган Служби безпеки України й УРОС.

8.3. Вчена рада в місячний строк розглядає висновки кафедри, наукового відділу (лабораторії) щодо кожного вступника і приймає рішення про його зарахування до докторантури та відповідно до наданої характеристики наукової діяльності вступника призначає докторанту наукового консультанта з числа штатних науково-педагогічних або наукових працівників із ступенем доктора наук з відповідної спеціальності.

Накази про зарахування до докторантури видає ректор Академії на підставі рішення Вченої ради.

Накази про зарахування до докторантури оприлюднюються відповідно до вимог, встановлених законодавством України, нормативно-правовими актами Служби безпеки України та розпорядчими документами Академії.

8.4. Особи, які зараховані до докторантури і протягом місяця з дня видання відповідного наказу, не прибули до Академії або особисто подали заяву (рапорт) про відрахування з докторантури, відраховуються з Академії.

На звільнені при цьому місця, може протягом місяця проводитися додаткове зарахування за конкурсом осіб, які брали участь у конкурсному відборі, що проводився Академією.

Накази про зарахування таких осіб формуються та оприлюднюються відповідно до цих Правил.


[1] Дата прибуття вступників зазначається у викликах для участі в конкурсному відборі, що надсилає Академія.