Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Навігація
Новини про Академію
Фотогалерея
Відеогалерея

Національна академія СБУ стала однією з платформ VIІ Харківського міжнародного юридичного форуму

08:51, 28 вересня 2023

У закладі провели панельну дискусію на тему правового забезпечення національної безпеки в умовах війни та євроатлантичної інтеграції України. 

Участь в офлайн та онлайн обговоренні взяли науковці та фахівці Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ДНУ «Інститут інформації, безпеки і права НАПрН України». 
 
«Дякуємо організаторам за довіру провести безпекову панель на базі Академії СБУ. Ще з початку повномасштабної війни ми зосередили всю нашу освітню і наукову діяльність саме на допомозі силам безпеки та оборони України. І переконаний, що цей захід допоможе виокремити конкретні рекомендації для вдосконалення законодавства у сфері національної безпеки», – підкреслив ректор Академії СБУ Андрій Черняк, вітаючи учасників форуму.

Модераторами панельної дискусії стали директор НДУ «Інститут інформації, безпеки і права НАПрН України», академік НАПрН України Володимир Пилипчук та проректор з наукової роботи Національної академії СБУ Юліана Найдьон.

За підсумками обговорень основні пропозиції та рекомендації доповідачів стосувались важливості:
- створення інтегрованої доктрини з питань інформаційної безпеки на рівні ЄС або НАТО; 
- розвитку законодавства в інформаційній сфері, зокрема з питань захисту національних інформаційних ресурсів, інформації з обмеженим доступом та обігу інформації в умовах воєнного стану;
- розробки методології взаємодії медіа та сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану;
- систематизації пропозицій та внесення змін до чинних НПА щодо національного спротиву;
- направлення рекомендацій щодо прискорення процесу створення системи військової юстиції до комітетів ВРУ з питань правоохоронної діяльності та правової політики; 
- внесення змін до Кримінального кодексу України щодо колабораційної діяльності та кримінальної відповідальності учасників приватних воєнних кампаній. 

Дякуємо всім, хто долучився до нашої дискусійної панелі.

І нагадуємо, що Харківський міжнародний юридичний форум триває з 25 до 29 вересня під егідою Національної академії правових наук України, організаторами якого стали Міністерство економіки України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство юстиції України, Міністерство цифрової трансформації України та Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.