Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Навігація
Новини про Академію
Фотогалерея
Відеогалерея

Cвітла пам'ять Євгену Марчуку!

08:55, 05 серпня 2022

Рік тому, 5 серпня, з життя пішов колишній прем’єр-міністр України та перший Голова СБУ Євген Марчук.

Євген Кирилович брав безпосередню участь у створенні незалежної української спецслужби, її нормативно-правової бази, зокрема, був одним із авторів Закону України «Про Службу безпеки України». Він завжди вирізнявся прогресивністю та йшов у ногу з часом.

Євген Марчук був справжнім другом Академії СБУ та неодноразово приїжджав до нашого закладу для обговорення актуальних питань розвитку освітньої та наукової діяльності. «Як перший голова Служби безпеки, зрозуміло, що я брав безпосередню участь у створенні Інституту підготовки кадрів Служби безпеки, а потім уже, будучи прем’єр-міністром, підписав постанову про створення Академії Служби безпеки України. Тобто для мене тема Академії – це також персональний чутливий момент» – сказав він у інтерв’ю з ректором навчального закладу Андрієм Черняком.

Ті, хто був особисто знайомим з Євгеном Марчуком, згадують про нього як про високоосвічену, інтелігентну та ґрунтовну людину. Сьогодні його досвід міг би стати архіважливим для здобуття перемоги України над аморальним ворогом. На жаль, не судилося…

Серце цієї видатної людини зупинилося у 80 років…

Світла пам’ять та глибока шана Вам, Євгене Кириловичу!