Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Новини про Академію
Навігація
Категорія новин для сторінок сайту
Категорія новин
Категорія наука
Новини ННІ КРД
Новини ННІ ІБ
Співпраця
Новини ННІ ППКК
Новини офіцери запасу

Лазерний тренажер SKIF відтепер використовують у військовій та тактико-спеціальній підготовці курсантів і слухачів НА СБУ

15:22, 20 грудня 2020

Реформування сектору безпеки і оборони за стандартами НАТО передбачає підвищення рівня професійної компетентності майбутніх захисників та модернізацію технічних засобів. Окрема увага приділяється військовій та тактико-спеціальній підготовці.

Із травня 2020 року в Національній академії Служби безпеки України запроваджено використання тактичного лазерного тренажеру SKIF (лазертаг) для проведення оперативно-тактичних занять. Основна мета – забезпечити інтерактивне навчальне середовище для того, щоб здобувачі освіти оволоділи необхідними вольовими та професійними якостями й навичками (швидка реакція, гнучке мислення, командна гра) та відпрацювали їх в умовах, максимально наближених до бойових. 

За словами викладачів спеціальної кафедри Академії, використання лазерного симулятору має низку переваг порівняно з заняттями в лазерному тирі, а саме:

імітація двостороннього бойового контакту з фіксацією влучення;

контроль статистики в режимі реального часу та контроль бойової обстановки через GPS-навігацію;

наявність додаткових пристроїв у вигляді електронних мін і гранат;

можливість детального аналізу дій військовослужбовців завдяки звіт-статистиці.

Наразі понад 200 курсантів і слухачів уже відчули на собі ефективність використання лазертагів під час занять.

Досвід використання таких лазерних тренажерів силовими структурами іноземних країн засвідчує їх високу ефективність у системі професійної підготовки військових. Завдяки невисокій вартості, відсутності витратних матеріалів, мобільності та достовірності результатів, система SKIF зручна й доступна для постійного використання на практиці.