БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Закон України «Про оперативно-розшукову діяльність» потребує вдосконалення

Закон України «Про оперативно-розшукову діяльність» потребує вдосконалення

Ректор Академії СБУ взяв участь в обговоренні перспектив удосконалення законодавства у сфері функціонування оперативних підрозділів під час міжвідомчого науково-практичного круглого столу.

 

Організатори заходу – Національна академія внутрішніх справ та Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

 

Понад 150 представників міністерств і правоохоронних відомств, профільних закладів освіти і науково-дослідних установ, міжнародних експертів долучилися до наукового онлайн-форуму. Зокрема, серед учасників – фахівці РНБО України, МВС України, Мін’юсту України, МО України, СБУ, СЗР України, ДПСУ, НПУ, НАБУ, ДБР, органів прокуратури тощо.

 

У своєму виступі ректор Академії СБУ Андрій Черняк наголосив на необхідності розробки комплексного реформування оперативно-розшукової діяльності та прийняття Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» в новій редакції. Він виокремив низку пропозицій, які варто врегулювати і закріпити в новому Законі. Основні з них стосуються  закріплення переліку оперативно-розшукових заходів з урахуванням компетенції суб’єктів ОРД: контррозвідувальні заходи, отримання первинної інформації, супроводження кримінального провадження та судового розгляду тощо; передбачення справ супроводження кримінального провадження та судового розгляду; визначення порядку захисту прав особи, які зазнали обмежень при здійсненні ОРД або залучені до проведення ОРД.

 

Наукові напрацювання учасників будуть враховані при подальшій роботі над новим законопроєктом.

 

  

22/03/2021 10:33
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua