БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Реформа СБУ повинна враховувати реалії відкритої військової агресії проти України, – Ректор Нацакадемії СБУ Андрій Черняк

Реформа СБУ повинна враховувати реалії відкритої військової агресії проти України, – Ректор Нацакадемії СБУ Андрій Черняк

Служба безпеки України готова реформуватись та цінує намагання міжнародних партнерів допомогти в цьому. Водночас у реформі Служби не можна повністю імплементувати досвід провідних спецслужб світу, адже більшість із них не стикались із відкритою військовою агресією.
 

Про це заявив ректор Національної Академії СБУ Андрій Черняк в ефірі одного з українських телеканалів. 
 

«СБУ сьогодні маневрує, вчиться і демонструє конкретні результати із протидії російським спецслужбам, сепаратистським проявам і терористичним загрозам. Оприлюднені досягнення – це лише невелика частина кропіткої роботи оперпрацівників, яку можна показати. У реформі ми орієнтуємося на досвід провідних спецслужб світу, але треба враховувати наші реалії – відкриту військову агресію з боку РФ», – наголосив Андрій Черняк.
 

За словами очільника єдиного в Україні контррозвідувального закладу, серед найбільш дискусійних питань нового законопроекту – демілітаризація співробітників СБУ та стрімке скорочення штату з 27 до 17 тисяч працівників протягом трьох років. «У цьому контексті, загальна чисельність російського ФСБ і білоруського КДБ - близько 220 тисяч співробітників. При цьому з 17 тисяч працівників СБУ лише кожен четвертий буде мати спеціальне звання, що однозначно негативно вплине на обороноздатність країни. У проведенні реформи нам головне – не послабити безпеку держави», – зауважив Андрій Черняк.
 

Під час інтерв’ю ректор Нацакадемії СБУ торкнувся також теми атестації співробітників СБУ: «Сліпа чи політично мотивована атестація призведе до негативних наслідків. До неї мають бути залучені виключно фахівці. Її не можуть проводити політичні діячі чи представники розвідувальних органів», – підкреслив Андрій Черняк. 
 

Ректор зазначив, що фахівці Нацакадемії СБУ залучались як експерти до розробки законопроекту про СБУ у межах освітньої та наукової діяльності. Незважаючи на те, що законопроект досі не прийнято, в Академії вже розпочали впровадження суттєвих структурних і змістовних змін – розширюються напрями підготовки фахівців, створюються нові центри стратегічних комунікацій, антитерору та кібербезпеки. 
 

Андрій Черняк детально розповів, як відбувається відбір до Національної академії СБУ та розвінчав міф, що в закладі навчаються лише діти генералів та вищого офіцерського складу: «Зараз близько 600 абітурієнтів вивчаються регіональними органами та направляються до Академії на фінальний етап відбору. У середньому 4-5 кандидатів на одне місце. Загалом серед наших курсантів менше 25 відсотків дітей, батьки яких дотичні до військової служби чи правоохоронної діяльності», – резюмував ректор Нацакадемії СБУ.

 

08/06/2021 12:39
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua