БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Понад 100 українських науковців обговорили питання стратегічних комунікацій на онлайн-конференції в Академії СБУ

Понад 100 українських науковців обговорили питання стратегічних комунікацій на онлайн-конференції в Академії СБУ

ХІІ Всеукраїнська наукова конференція молодих вчених, студентів та курсантів: «Комунікативні стратегії інформаційного суспільства: лінгвістика, право, інформаційна безпека» цьогоріч об’єднала представників 24 органів сектору безпеки і оборони та науково-дослідних інституцій.

 

Науковий форум відкрив ректор НА СБУ Андрій Черняк. Він наголосив, що з 2014 року Україна стала справжнім полем битви війни нового ґатунку і отримала весь спектр новітніх загроз – від проксі армій до так званих «ядерних інформаційних ударів». І в цьому протистоянні надважливо, щоб кожна інституція і кожен громадянин відповідально й чесно виконували свої обов’язки перед державою. «Сьогодні одним з ключових завдань Служби безпеки є протидія гібридним загрозам з боку Росії. Академія СБУ є інтелектуальним центром підготовки інструментарію для боротьби з агресором», – зазначив Андрій Черняк.

 

З вітальним словом від Академії виступили директорка Навчально-наукового центру мовної підготовки Марина Кривич та завідувачка кафедри теорії та практики перекладу Центру Лариса Компанцева.

 

Під час пленарного засідання своїм винятковим досвідом практичних комунікацій на міждержавному рівні поділився Надзвичайний і Повноважний Посол України у Таджикистані і Афганістані Василь Серватюк. Він розповів про виклики й перспективи публічної дипломатії України та її значення для розбудови довгострокового стратегічного партнерства з іншими країнами.

 

Питання міжнародних дипломатичних відносин підняла й Оксана Сироїд, віцепрезидентка з публічної політики й урядування Київської школи економіки. Вона поділилася трьома правилами, як відстоювати українські позиції на міжнародній арені: «Перше – потрібно розвивати знання про себе, друге – потрібно дізнатися якомога більше про мотивацію інших та третє – необхідно подолати страх когось образити».

 

Також свої доповіді представили Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, Голова Центру правових та кримінологічних досліджень Ганна Маляр та доцент Національного технічного університету України «Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського» Євген Магда.

 

На майстер-класах експерти з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Управління Служби безпеки України у Чернівецькій області приділи увагу сугестії, зокрема в комп’ютерних іграх у мережі Darknet та політичних промовах, а також методам протидії інформаційно-психологічній агресії, таким як фактчекінг та історичний пошук.

 

Під час роботи в секціях науковці обмінялися досвідом та обговорили:

  • стратегічні та кризові комунікації в умовах збройних конфліктів;
  • технології інформаційно-психологічного протиборства;
  • взаємодію безпекових інституцій та суспільства;
  • ґендерний підхід до забезпечення національної безпеки;
  • лінгвістику тексту й актуальні проблеми перекладу тощо.

12/04/2021 13:24
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua