БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

«Майбутнє належить молоді»: в Академії відбулася ІХ Всеукраїнська наукова конференція молодих вчених щодо комунікативних стратегій

«Майбутнє належить молоді»: в Академії відбулася ІХ Всеукраїнська наукова конференція молодих вчених щодо комунікативних стратегій

Традиційно навесні в Національній академії Служби безпеки України відбувся науковий форум «Комунікативні стратегії інформаційного суспільства: лінгвістика, право, інформаційна безпека» за участі співробітників практичних підрозділів СБУ, інститутів сектору безпеки та оборони, представників 12 провідних вишів країни.

 

«Новітні дослідження у сфері стратегічних комунікацій, які спрямовані на пошук шляхів вирішення таких гострих проблем, як інформаційна агресія, «гібридна» війна, потребують симбіозу знань досвідчених вчених та свіжого потоку ідей молодих науковців. Сьогодні, як ніколи, необхідно вміти розпізнавати, оцінювати й знаходити сучасні вектори впливу на суспільну свідомість», – зазначив на відкритті пленарного засідання ректор Академії Сергій Кудінов. 

 

Один із тренерів навчальних курсів зі страткому в НА СБУ Лариса Компанцева розповіла про мету, основні напрями й передумови створення конференції та окреслила теми панельних дискусій – стратегічні комунікації в умовах АТО й переклад у діяльності інститутів сектору безпеки та оборони.

 

Свої доповіді під час загальних обговорень представили науковці з Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення СБУ, Національного інституту стратегічних досліджень, Воєнно-дипломатичної академії імені Євгена Березняка, Національної академії Національної гвардії України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національної академії СБУ.

 

Гострі дискусії розгорнулися навколо питань невійськових методів ведення війни, меседжів з прихованим змістом у ЗМІ, психологічної готовності перекладачів під час збройних конфліктів, лінгвістичної парадигми «свій – чужий».

 

 

Цьогоріч, вперше за 9 років існування конференції, до стандартної програми проведення форуму включено майстер-класи від філологів-експертів, які понад півтора року проводять лекції на академічних курсах зі страткому.

 

Зокрема, доктор філологічних наук з КНУ імені Тараса Шевченка Олена Снитко акцентувала увагу на побудові на рівні країни цілісної лінії викладення подій (стратегічного наративу) як способу протидії фальсифікаціям та викривленням історичних фактів з боку країни-агресора. «Меседжі у комічній формі та непрямі, асиметричні удари у відповідь на фейкові новини здатні нівелювати вплив байок “із-за поребрика”», – підкреслила дослідниця.

 

Усі учасники наукової конференції отримали сертифікати та збагатилися цінними фаховими знаннями.

21/04/2018 16:08
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua