Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Навігація
Новини про Академію
Фотогалерея
Відеогалерея

Для курсантів провели тренінг із надання домедичної допомоги за алгоритмом MARCH

09:33, 27 вересня 2022

Кожен військовослужбовець зобов’язаний вміти надавати невідкладну домедичну допомогу не лише для того, щоб врятувати чиєсь життя, але й щоб змогти уберегти себе.

З цією метою завідувач кафедри домедичної допомоги Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту Віталій Кушнір провів для курсантів І курсу тренінг із надання домедичної допомоги.

Це перший навчальний захід, організований у межах Меморандуму про співпрацю між Академією СБУ та Інститутом.

Курсанти опанували послідовність дій надання невідкладної домедичної допомоги при порушеннях дихання та кровообігу за алгоритмом MARCH. Він визначає пріоритетність надання допомоги з огляду на травми постраждалого, у тому числі в умовах бойових дій.

Віталій Кушнір продемонстрував на манекені як правильно зупиняти кровотечу – накладати турнікет та джгут, робити тампонаду, а також як відновити дихання постраждалого за допомогою спеціальних засобів для ротової та носової порожнини.

Курсанти навчились накладали собі турнікети і пов’язки з підручних матеріалів, а також ознайомились із сучасними виробами, які рекомендовано мати в аптечці.

В умовах війни всі ці навички є життєво важливими, особливо для майбутніх офіцерів української спецслужби. Тому ми продовжуємо вдосконалювати рівень медико-тактичної підготовки особового складу Академії СБУ.