Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Навігація
Новини про Академію
Фотогалерея
Відеогалерея

Міжнародна відповідальність росії за агресію проти України: лекція для молоді

14:50, 13 травня 2022

Чому міжнародна відповідальність росії за агресію проти України неодмінно настане і як можна її наблизити. Лекцію на цю тему для молоді та офіцерів Національної академії СБУ провів Сергій Петухов, колишній заступник Міністра юстиції України, заступник Державної фіскальної служби України, старший викладач кафедри міжнародного та європейського права Національного університету «Києво-Могилянська академія». Зустріч-лекція відбулась за сприяння Сергія Квіта, колишнього Міністра освіти і науки України, ексголова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, обраний президент НаУКМА. 

Сергій Петухов детально розкрив питання території в міжнародному праві, підстави для їх зміни,  міжнародно-правову відповідальність держав за акти агресії та міжнародні злочини. Особливу увагу було акцентовано на міжнародно-правовому статусі військовослужбовців у збройному конфлікті, в тому числі СБУ, а також актуальні питання дотримання співробітниками спецслужби норм міжнародного права. 

Курсанти активно долучились до обговорення теми, обмінювались думками про роль міжнародного права у досягненні Україною перемоги у війні з рф. 

Окремо було наголошено на важливості ретельного документування та фіксації злочинів росії, їхнього військового та політичного керівництва для притягнення до відповідальності за акти агресії та інші військові злочини згідно з нормами міжнародного права. Адже важливу роль у процесі збору та документування інформації сьогодні відіграє саме Служба безпеки України.  

Ректор Андрій Черняк подякував Сергію Квіту та Сергію Петухову за зустріч і висловив сподівання на подальше посилення співпраці Академії СБУ із Києво-Могилянською академією.