Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Навігація
Новини про Академію
Фотогалерея
Відеогалерея

Молодь Академії СБУ зможе проходити стажування у Національному координаційному центрі кібербезпеки при РНБО України

09:19, 22 листопада 2021

Про це йдеться у Меморандумі про співпрацю, який урочисто підписали ректор Національної академії СБУ Андрій Черняк та заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Сергій Демедюк, який є також заступником керівника НКЦК.

«Ми зобов’язані давати майбутнім фахівцям із кібербезпеки максимум практичних знань і вмінь для ефективної протидії кібезагрозам. Тому активно працюємо над посиленням технічних спроможностей Академії та розширенням можливостей для професійного зростання молоді», – наголосив керівник Академії СБУ.

За словами Сергія Демедюка, у державному секторі не вистачає фахівців із кібербезпеки. Саме тому НКЦК зацікавлені у підготовці спеціалістів, які вмітимуть і захищатимуть український кіберпростір.

«Такі знання відточуються лише на практиці. Наш Центр здійснює збір всіх кіберінцидентів, які відбуваються на території України. Ми готові надати нашу базу для стажування та відпрацювання навичок молоді Академії СБУ, яка в майбутньому буде займатися кіберзахистом. Тож майбутні фахівці зможуть вивчити наявні загрози та навчаться їм протидіяти», – підкреслив заступник Секретаря РНБО України.

Меморандумом також передбачено організація спільних науково-дослідних робіт та проєктів, тренінгів та науково-практичних заходів, у тому числі для підвищення цифрової обізнаності та культури безпечного поводження в кіберпросторі громадян України. Співпраця НКЦК та НА СБУ також стосуватиметься розробки та вдосконалення освітніх програм у сфері ІТ та кібербезпеки.

Під час зустрічі директор Інституту інформаційної безпеки та стратегічних комунікацій НА СБУ Лариса Комарова продемонструвала партнерам навчально-тренувальний комплекс, який імітує систему безпеки на об’єктах критичної інфраструктури. Технологія дозволяє в режимі реального часу контролювати параметри критичної інфраструктури і мережевих ресурсів підприємства, а також протидіяти спробам  проникнення у контрольовану мережу.