Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Навігація
Новини про Академію
Фотогалерея
Відеогалерея

Безпека кіберпростору – це питання державної безпеки, – ректор Академії

09:31, 04 жовтня 2021

З 1 по 30 жовтня 2021 року в Національній академії СБУ триватиме місяць кібербезпеки. На початку жовтня ректор Андрій Черняк, студенти та викладачі Навчально-наукового інституту інформаційної безпеки та стратегічних комунікацій взяли участь у форумі «День кібербезпеки в закладах вищої освіти України On-Offline».

Мета заходу – презнтувати молоді можливості професійного зростання в сфері кіберзахисту, популяризувати кращі практики із кібербезпеки для студентів.

У форумі також взяли участь Антикризовий центр кіберзахисту бізнесу при Торгово-Промисловій Палаті України, Рада національної безпеки і оборони України, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Департамент кіберполіції МВС України, Київський коледж зв’язку та інші.

У своєму виступі ректор Андрій Черняк наголосив, що сьогодні в Академії кібербезпека є одним із пріоритетних напрямів підготовки молоді для потреб Служби безпеки України. «Наші навчальні програми для курсантів підготовлені у взаємодії із профільними департаментами СБУ, фахівцями нашого кіберцентру. Ми відкриті до співпраці та зацікавлені у розвитку наших потужностей. Безпека кіберпростору – це насамперед питання державної безпеки», – зазначив керівник НА СБУ.

Віце-президент Київської торгово-промислової палати, голова Комітету електронних комунікацій при ТПП України, директор Центру кібербезпеки Торгово-промислової палати України Володимир Коляденко розповів про практичні кроки приватно-державного партнерства, які плануються в межах місяця кібербезпеки. За його словами, одними із головних цьогорічних трендів будуть перенесення практичних напрацювань з питань кібербезпеки в регіони та регіональні TПП, розвиток співробітництва бізнесу i влади в розбудові безпечного кіберпростору країни, покращення інформаційної взаємодії.

Протягом місяця кібербезпеки відбудуться круглі столи, регіональні курси i семінари з питань кібербезпеки бізнесу, Восьмий PKI Форум-2021, загальнонаціональний конкурс з кібербезпеки для студентів та учнівської молоді «КіберНіндзя», всеукраїнське змагання з кіберспорту «Кібергерой», презентація та вебінар з кіберпсихології та багато інших заходів. Політичним i технологічним фундаментом стануть IV Міжнародний форум «Кібербезпека – захистимо бізнес – захистимо державу» та виставка «КІБЕРБЕЗПЕКА 2021».

В Україні місяць кібербезпеки проводиться на загальнонаціональному рівні відповідно до Стратегії кібербезпеки України «Безпечний кіберпростір – запорука успішного розвитку країни», яка затверджена Указом Президента України від 26 серпня 2021 року №447/2021.

День кібербезпеки в закладах вищої освіти України On-Offline – презентація з форуму