Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Навігація
Новини про Академію
Фотогалерея
Відеогалерея

Кібербезпека – нові виклики, нові тренди, міжнародний досвід: круглий стіл в Академії СБУ

15:27, 29 вересня 2021

Міжнародні та українські експерти взяли участь у роботі круглого столу «Кібербезпека в Україні: організаційно-правові та технічні напрями розвитку», який відбувся в Національній академії СБУ спільно з Національним координаційним центром кібербезпеки при Раді національної безпеки та оборони України.

Захід об’єднав представників Верховної Ради України, Служби безпеки України, РНБО України, Служби зовнішньої розвідки України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної академії наук України, Торгово-Промислової Палати України, ІТ-компаній, іноземних посольств і міжнародних організацій, що є лідерами у галузі забезпечення кібербезпеки. У онлайнформаті до круглого столу долучилися заступник Міністра енергетики України Євген Владіміров та експерти з США.

Ректор Андрій Черняк у вітальному слові розповів про кроки, які Академія СБУ робить для підготовки фахівців із захисту інформації та кібербезпеки. Зокрема, запроваджено підготовку курсантів у сфері кіберзахисту, створено кіберцентр, спеціальні кафедри та лабораторії, які опікуватимуться питаннями посилення кібербезпеки в Україні. «Ми максимально залучаємо до обговорення іноземних партнерів, фахівців із інших відомств і правоохоронних органів, приватного сектору. Лише разом ми зможемо знайти оптимальні шляхи протидії кібератакам і кіберінцидентам та забезпечити цифрову безпеку наших громадян», – наголосив очільник Академії СБУ.

Заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Демедюк підкреслив важливість визначення єдиної, зрозумілої для всіх термінології для обговорення організаційно-правових засад кібербезпеки. Також він наголосив на необхідності злагодженої і більш активної взаємодії та обміну інформацією між усіма суб’єктами захисту кіберпростору.

Цю тезу продовжив і заступник керівника комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко. Він зосередив увагу на важливості прийняття дієвого законодавства у сфері кібербезпеки та захисту об’єктів критичної інфраструктури, яке матиме інструменти впливу та чітке визначення повноважень державних органів.

Учасники круглого столу обговорили роль СБУ у національній системі забезпечення кібербезпеки, державно-приватне партнерство у цій сфері, використання спеціалізованих інформаційних систем та технологій для кіберзахисту, цифрові вразливості та міжнародну співпрацю у протидії кібератакам.

Експерт із США Грег Реттрей наголосив, що Україна має всі можливості для посилення співпраці з ЄС та НАТО у сфері кібербезпеки, оскільки це обопільно вигідно для усіх сторін. Він порекомендував українським колегам долучитись до міжнародних організацій, які опікуються питаннями кібербезпеки: «Ці організації можуть стати вашими адвокатами та просувати український кейс у своїх державах. Побудувавши з ними плідні відносини та довіру, ваші експерти зможуть доносити своїм партнерам факти про кіберагресію, яка ведеться проти України в рамках гібридної війни. Ця співпраця буде ефективною для вас та для всієї міжнародної спільноти».