Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Новини про Академію
Навігація
Категорія новин для сторінок сайту
Категорія новин
Категорія наука
Новини ННІ КРД
Новини ННІ ІБ
Співпраця
Новини ННІ ППКК
Новини офіцери запасу

В Академії СБУ презентували нову модель загальнодержавної системи боротьби з тероризмом

22:37, 09 лютого 2021

Нову антитерористичну концепцію презентувало керівництво Штабу АТЦ при СБ України під час науково-практичної конференції, яка відбулася у Національній академії спецслужби.

«Сьогодні вкрай важливою є необхідність перегляду підходів до системи реагування на наявні терористичні загрози. Боротьба з диверсійною діяльністю є одним з основних елементів протидії збройній агресії РФ», – наголосив очільник Штабу АТЦ при СБУ Генадій Кузнєцов, презентуючи модель загальнодержавної системи боротьби з тероризмом. За його словами, це дозволить поєднати координацію антитерористичної та контрдиверсійної діяльності в одному підрозділі та зберегти статус СБ України як головного органу боротьби з тероризмом.

До важливих аспектів її практичної реалізації належать:

  • впровадження перспективної моделі загальнодержавної системи боротьби з тероризмом з імплементацією до неї контрдиверсійної функції;
  • вдосконалення міжвідомчої взаємодії, оновлення механізмів захисту об’єктів критичної інфраструктури та протидії кіберзагрозам;
  • підготовка переговірників та організації підвищення кваліфікації суб’єктів боротьби з тероризмом;
  • підвищення рівня обізнаності населення та відпрацювання алгоритму дій при виникненні терористичної загрози. 

Як зазначив ректор Академії Андрій Черняк, ефективна протидія тероризму полягає в переході від реакційних дій до превентивних. «Зі свого боку Академія готова стати майданчиком для обговорень актуальних питань протидії тероризму та міжвідомчої співпраці суб’єктів боротьби з тероризмом», – наголосив він.

Відтак напрацьовані рішення та рекомендації будуть враховані у звіті за Оглядом загальнодержавної системи боротьби з тероризмом.