Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Новини про Академію
Навігація
Категорія новин для сторінок сайту
Категорія новин
Категорія наука
Новини ННІ КРД
Новини ННІ ІБ
Співпраця
Новини ННІ ППКК
Новини офіцери запасу

Понад 100 українських науковців обговорили питання стратегічних комунікацій на онлайн-конференції в Академії СБУ

09:22, 12 квітня 2021

ХІІ Всеукраїнська наукова конференція молодих вчених, студентів та курсантів: «Комунікативні стратегії інформаційного суспільства: лінгвістика, право, інформаційна безпека» цьогоріч об’єднала представників 24 органів сектору безпеки і оборони та науково-дослідних інституцій.

Науковий форум відкрив ректор НА СБУ Андрій Черняк. Він наголосив, що з 2014 року Україна стала справжнім полем битви війни нового ґатунку і отримала весь спектр новітніх загроз – від проксі армій до так званих «ядерних інформаційних ударів». І в цьому протистоянні надважливо, щоб кожна інституція і кожен громадянин відповідально й чесно виконували свої обов’язки перед державою. «Сьогодні одним з ключових завдань Служби безпеки є протидія гібридним загрозам з боку Росії. Академія СБУ є інтелектуальним центром підготовки інструментарію для боротьби з агресором», – зазначив Андрій Черняк.

З вітальним словом від Академії виступили директорка Навчально-наукового центру мовної підготовки Марина Кривич та завідувачка кафедри теорії та практики перекладу Центру Лариса Компанцева.

Під час пленарного засідання своїм винятковим досвідом практичних комунікацій на міждержавному рівні поділився Надзвичайний і Повноважний Посол України у Таджикистані і Афганістані Василь Серватюк. Він розповів про виклики й перспективи публічної дипломатії України та її значення для розбудови довгострокового стратегічного партнерства з іншими країнами.

Питання міжнародних дипломатичних відносин підняла й Оксана Сироїд, віцепрезидентка з публічної політики й урядування Київської школи економіки. Вона поділилася трьома правилами, як відстоювати українські позиції на міжнародній арені: «Перше – потрібно розвивати знання про себе, друге – потрібно дізнатися якомога більше про мотивацію інших та третє – необхідно подолати страх когось образити».

Також свої доповіді представили Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, Голова Центру правових та кримінологічних досліджень Ганна Маляр та доцент Національного технічного університету України «Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського» Євген Магда.

На майстер-класах експерти з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Управління Служби безпеки України у Чернівецькій області приділи увагу сугестії, зокрема в комп’ютерних іграх у мережі Darknet та політичних промовах, а також методам протидії інформаційно-психологічній агресії, таким як фактчекінг та історичний пошук.

Під час роботи в секціях науковці обмінялися досвідом та обговорили:

  • стратегічні та кризові комунікації в умовах збройних конфліктів;
  • технології інформаційно-психологічного протиборства;
  • взаємодію безпекових інституцій та суспільства;
  • ґендерний підхід до забезпечення національної безпеки;
  • лінгвістика тексту й актуальні проблеми перекладу тощо.