БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Академія СБУ виконує Указ Президента України "Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів" від 13.11.2015 №635/2015 {JOURNAL_BUTTON}

Пам’яті жертв голодоморів в Україні

Пам’яті жертв голодоморів в Україні

Вечір-реквієм «Схилимо голови в скорботі» до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні провели у Національній академії Служби безпеки України.


Про акт геноциду українців курсантам розповів професор навчального закладу – автор низки досліджень Голодомору 1932-1933 років в Україні, доктор історичних наук, професор Василь Даниленко.


Учений представив майбутнім офіцерам розсекречені СБУ архівні документи, які підтверджують спроби тоталітарного сталінського режиму приховати правду про Голодомор, розповів про операції радянських спецслужб з дезінформування іноземної громадськості. 


Василь Даниленко навів і сучасні приклади дезінформування, використовувані Росією у намаганнях заперечити Голодомор як геноцид Українського народу. «Росія відчувала, що програє битву за визнання іншими країнами Голодомору геноцидом українців. І тому усіма способами намагалася показати, що голод 1933-го був лише «спільною трагедією братніх народів». Однією з таких спроб стало проведення заходів за участі тих високопосадовців і науковців, які не визнавали геноцид українців та переконували, що це визнання зашкодить як Україні, так і Росії», – підкреслив Василь Даниленко. З цією ж метою у Москві було видано книгу «Голод в СРСР. 1930-1934», документи з якої дослідник продемонстрував курсантам як невдалу спробу антиукраїнської пропаганди.


Поряд з тим, Василь Даниленко звернув увагу, що імперська політика, яка стала причиною Голодомору українців у 1932-33 роках, сьогодні призвела до анексії Росією Криму та військового протистояння на Донбасі. «Тільки усвідомивши свою відповідальність за збереження національної пам’яті, українці зможуть перемогти у цій боротьбі за суверенітет та державну незалежність», – наголосив історик.


Під час вечору-реквієму курсанти також зачитали власні поезії, присвячені пам’яті безвинних жертв, і переглянули документальний фільм «Великий злам» про Голодомор 1932-33 років в Україні.


До Дня  пам’яті вихованці Академії відвідали і Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні», де вшанували убієнних голодоморами співвітчизників.

 

​  

27/11/2015 10:11
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua