БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

«З Батьківщиною в серці» – літературний альманах Академії СБУ, що єднає патріотів України

«З Батьківщиною в серці» – літературний альманах Академії СБУ,  що єднає патріотів України

Презентація щорічного художньо-публіцистичного альманаху «З Батьківщиною в серці» відбулася в Національній академії СБУ напередодні п’ятої річниці початку повномасштабної неоголошеної війни на Сході України.

 

До збірки увійшли понад сто прозових та поетичних творів вихованців і співробітників НА СБУ, членів їх сімей, студентів Національного університету «Острозька академія» та рідних загиблих співробітників СБУ – полковника Андрія Кузьменка та Андрія Галущенка. Окремо в збірці подані есе на тему «Наша мета – сучасна європейська Україна», присвячені 205-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

 

Ректор Академії Сергій Кудінов привітав авторів із виходом у світ збірки, що об’єднала твори щирих патріотів України, яким не байдужа доля рідної землі. «Антитерористична операція завершилась, триває операція Об’єднаних сил, але зміст назви не змінює суті того, що відбувається на Сході нашої країни. І цей альманах є одним із майданчиків для молодих авторів, які свідомо під час війни обрали шлях захисника України. Вони пишуть про Батьківщину і про Героїв нашої держави, адже слово сьогодні, як ніколи, має надзвичайну силу», – наголосив керівник вишу.

 

На презентації Сергій Кудінов вручив почесним гостям та всім авторам перші примірники альманаху, підкресливши, що збірник є унікальним та надзвичайно цінним завдяки проникливим віршам рідних загиблих Героїв.

 

Перед молоддю і співробітниками Академії виступила Зоя Андріївна Галущенко, яка презентувала свої вірші «Шукаєш корінь» та «Твоя Голгофа – здиблений Донбас», присвячений синові. «Дивлячись на вас, я розумію, що в нашої країни є майбутнє. Двічі переповнює гордість, що це майбутнє таке мужнє і багатогранне», – звернулася до молодих авторів мати Героя.

 

Вдячність керівництву Академії за запроваджену літературну традицію виразила рецензент збірки – відома українська письменниця та кавалер ордена Княгині Ольги Галина Тарасюк. Вона також особисто подякувала юним творцям талановитого поетичного й публіцистичного слова: «Це свято літературне, свято пам’яті, свято українського слова. Бачу у вас двічі захисників – захисників рідного слова та захисників нашої держави. У вас величезний потенціал. Ви додаєте літературі саме того патріотизму, якого сьогодні їй бракує. І я радію, що це свято «З Батьківщиною в серці» продовжується».

 

 

 

На презентації альманаху свої твори декламували переможці номінацій «Поезія» та «Проза» однойменного конкурсу, який проводиться між авторами збірки. Більшість із них присвячені героїзму українських захисників та любові до рідної країни.

 

У хвилині мовчання учасники також згадали всіх, хто віддав своє життя заради свободи і незалежності України.

 

 

12/04/2019 11:29
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua