БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Ювілейний 25 набір курсантів Академії названо іменем полковника СБУ Андрія Кузьменка

Ювілейний 25 набір курсантів Академії названо іменем полковника СБУ Андрія Кузьменка

Голова Служби безпеки України Василь Грицак прийняв Військову присягу у курсантів першого курсу Національної академії СБУ імені Андрія Кузьменка.

 

В урочистостях взяли участь керівництво підрозділів Служби безпеки України та Академії, рідні курсантів та сім’ї загиблих співробітників спецпідрозділу «Альфа» полковника Андрія Кузьменка та підполковника Андрія Долгова.

 

Голова СБУ у своїй промові наголосив, що на цьому плацу 25 років тому перший набір Академії незалежної України склав присягу на вірність Українському народові, і представники цього курсу зробили величезний внесок у здобутки національної спецслужби.

 

Вітаючи двадцять п’яте покоління курсантів, Василь Грицак підкреслив, що їх патріотичне виховання здійснювалося не на книжках: «Війна увірвалась у ваше життя, коли вам було по 13-14 років. Для декого з вас вона стала трагедією, оскільки безпосередньо торкнулася ваших сімей. І багато хто з курсантів був змушений разом із сім’ями покинути свої домівки саме через війну».

 

  

 

Цього року до Академії вступили діти-сироти та переселенці з окупованих територій, а також 16 дітей воїнів АТО, один із яких – загиблий офіцер СБУ.

 

За словами керівника української спецслужби, за роки проведення антитерористичної операції на Сході Служба втратила двадцять три кращих співробітники, які до останньої хвилини життя були вірними Військовій присязі і офіцерській честі. Один із них – полковник Андрій Кузьменко, який загинув у грудні 2015 року від рук терористів у ході спецоперації. Саме його ім’ям цьогоріч наказом Голови СБУ названо перший курс курсантів Академії.

 

Дружина Ірина Кузьменко привітала молодь та підкреслила, що пишається їхнім вибором стати частиною Служби безпеки не тоді, коли спокійно, а саме коли йде війна. «Присягу складають лише раз у житті справжні патріоти. Таким патріотом був і мій коханий чоловік – Андрій Кузьменко. Він був справжнім воїном, сином та батьком, людиною, яка усім серцем і душею любила свою країну. Мені зараз дуже важко підібрати слова від страшенного болю від втрати та, водночас, від радості, що саме цей курс буде носити його ім’я... Ім’я, яке буде жити вічно, як і він сам», – наголосила дружина Героя. Вона побажала курсантам учитися – старанно, служити – віддано, жити – достойно, і завжди бути вірними альфівському девізу «Життя – Батьківщині, честь – нікому».

 

Голова СБУ вручив Ірині Кузьменко фотографію І курсу, які з гідністю і гордістю будуть носити ім’я її чоловіка.

 

  

02/09/2017 14:21
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua