БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Як впроваджувати ґендерні підходи в освітній процес: ґендерні експерти презентували методичні рекомендації

Як впроваджувати ґендерні підходи в освітній процес: ґендерні експерти презентували методичні рекомендації

Методичні рекомендації з інтеграції ґендерних підходів в систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України в онлайн-форматі презентували автори посібника, серед яких і співробітники Національної академії СБУ. Видання слугуватиме важливим інструментом для застосування ґендерної компоненти в освітні практики України і світу.

 

Участь в онлайн-заході взяли понад 150 фахівців, серед яких: Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, Голова Офісу ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова та представники інших міжнародних організацій і посольств держав-членів НАТО, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики України Катерина Левченко. Також на зустрічі в ZOOM-платформі були присутні представники Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України, ректори та співробітники закладів вищої освіти сектору безпеки та оборони України, експерти та фахівці з ґендерних питань.

 

Методичні рекомендації з інтеграції ґендерних підходів в систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України – це перша розробка такого формату не лише в Україні, але й у євроатлантичному просторі в цілому. Над цим унікальним посібником працювали 25 фахівців із 11 військових вишів.

 

У вступному слові Ольга Стефанішина підкреслила значення Методичних рекомендацій, як елементу пріоритизації ґендерних підходів та ціннісних трансформацій не лише сектору безпеки і оборони, але й усього громадянського суспільства.

 

Заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко наголосила на неприпустимості дискримінації й насильства за ознакою статі в сучасному суспільстві та зазначила, що впровадження Методичних рекомендацій є одним із перших, але вкрай важливих кроків для реалізації принципу гендерної рівності.

 

 

 

Власним досвідом інтегрування ґендерної компоненти в освітній процес поділилися очільники провідних військових вишів. Зокрема ректор Національної академії СБУ Сергій Кудінов зазначив, що у закладі продовжується робота зі створення ґендерночутливого освітнього середовища. А саме:

  • ґендерна тематика включена до всіх навчальних програм, розроблено окремий спецкурс «Ґендерна перспектива у секторі безпеки», рекомендовано до друку навчальний посібник «Гендерна політика у секторі безпеки»;
  • викладацький склад регулярно бере участь у тренінгах із ґендерної проблематики, а двоє фахівців стали авторами Методичних рекомендацій, де презентували досвід Академії у формуванні ґендерної культури;
  • цьогоріч захищено дисертаційне дослідження за темою «Гендерні правовідносини в системі професійної взаємодії в СБ України»;
  • із 2021 року буде розширено можливість участі в конкурсному відборі на вступ до Академії жінок для здобуття фаху оперативного співробітника.

Учасники заходу узагальнили результати роботи, подякували представникам ООН Жінки в Україні та уряду Швеції за всебічну підтримку, а також обговорили процес подальшого поширення та впровадження матеріалів в освітню практику.

 

23/12/2020 18:44
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua