БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

X ювілейна конференція «Комунікативні стратегії інформаційного суспільства: лінгвістика, право, інформаційна безпека» в Академії СБУ

X ювілейна конференція «Комунікативні стратегії інформаційного суспільства: лінгвістика, право, інформаційна безпека» в Академії СБУ

Представники Верховної Ради України, органів сектору безпеки і оборони, науково-дослідних установ, експерти-практики, курсанти та студенти із 11 вишів країни завітали до Національної академії СБУ на традиційний квітневий форум з комунікативних стратегій.

 

Проректор з наукової роботи Сергій Фальченко у вітальному слові наголосив на важливості й актуальності конференції зі стратегічних комунікацій, яка вже десять років об’єднує досвідчених та молодих вчених: «Новітні виклики національній безпеці змінили вимоги до наукових досліджень. Розроблення асиметричних технологій протидії гібридній агресії можливо лише на перетині наук, саме тому наш форум з року в рік згуртовує кращих фахівців різних галузей знань – лінгвістики, права, інформаційної безпеки, психології, педагогіки».

 

 

 

На пленарному засіданні виступила народний депутат України, Перший заступник голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова. Вона порушила питання низької медіаграмотності українського суспільства: «Багаторічна розгалужена російська пропаганда настільки вкорінилася у свідомості народу, що більшість навіть не намагається навчитися розпізнавати фейки та ставити під сумнів інформаційні повідомлення».

 

Заступник начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Юлія Лапутіна у своїй доповіді зазначила, що одним із найбільших спільних досягнень співробітників-практиків та Академії СБУ є впровадження курсів підвищення кваліфікації зі стратегічних комунікацій. «В умовах гібридної війни саме комунікація сектору оборони з громадянським суспільством та взаємна довіра є запорукою нашої стійкості», – підкреслила вона.

 

На панельних дискусіях та під час роботи в секціях науковці обмінялися досвідом ведення стратегічних комунікацій в умовах операції Об'єднаних сил, обговорили проблеми оцінки гібридної війни та комунікативні аспекти гендерних конфліктів у військовій сфері. Зокрема, стратегічні комунікації у військовій журналістиці на прикладі Державної прикордонної служби України представив член Національної спілки журналістів України, викладач Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка Сергій Череватий. Окрему увагу вчені приділили перекладу у вимірі державної безпеки.

 

Нововведенням конференції стали чотири майстер-класи для учасників від експертів з Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка та Національної академії СБУ. Серед розглянутих тем – дискурс російських медіа з погляду панівних ідеологем, психологічний аналіз інформації та механізми протидії інформаційній агресії в медіапросторі України.

 

11/04/2019 10:12
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua