БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Вступна кампанія Національної академії СБУ – 2019 (у запитаннях і відповідях)

Вступна кампанія Національної академії СБУ – 2019 (у запитаннях і відповідях)

У якому порядку буде здійснюватися набір курсантів до Академії та які документи мають подавати вступники?

 

У 2019 році СБУ оголошений прийом до Академії громадян України на навчання за програмами підготовки для подальшої військової служби на офіцерських посадах за такими спеціальностями (спеціалізаціями):

 

«Державна безпека», підготовка оперативних співробітників із поглибленим вивченням іноземних мов та поглибленим вивченням тактико-спеціальних дисциплін;

«Філологія», підготовка перекладачів у сфері забезпечення державної безпеки.

 

Вступники, зараховані на навчання за цими спеціальностями, одночасно приймаються на військову службу за контрактом курсантами вищого військового навчального закладу СБУ.

 

Для вступу на військову службу (навчання) курсантами Академії приймаються громадяни України, які пройшли конкурсний відбір відповідно до цих Правил прийому.

 

Громадяни, які виявили бажання вступати на військову службу (навчання) курсантами Академії, звертаються із письмовою заявою на ім’я Голови Служби безпеки України щодо їхнього вивчення як кандидатів на навчання. Такі заяви подаються до органів і підрозділів СБУ за місцем реєстрації або фактичного проживання (навчання) кандидатів. Подальше вивчення та відбір кандидатів на військову службу (навчання) курсантами здійснюються відповідно до Інструкції про порядок підбору кандидатів на навчання у вищих навчальних закладах України, які здійснюють підготовку фахівців для потреб СБУ за державним замовленням, Особливостей відбору та прийому на навчання до вищих військових навчальних закладів Служби безпеки України та військових навчальних підрозділівСлужби безпеки України вищих навчальних закладів.

 

Прийом письмових заяв кандидатів відбувається до 01 березня 2019 року.

 

За результатами розгляду матеріалів навчальних справ кандидатів, які рекомендовані до вступу, Академія надсилає до органів і підрозділів СБУ виклики, де зазначаються дата, адреса прибуття до Академії та перелік документів, які повинні подати вступники. В Академії реєстрація документів вступників триватиме з 01 липня до 10 липня 2019 року включно.

 

Які сертифікати ЗНО необхідні для вступу на навчання курсантом Академії та які умови конкурсного відбору?

 

Для вступу на навчання курсантом Академії, залежно від спеціальності (спеціалізації), визначено такий перелік конкурсних предметів і мінімальні значення кількості балів із вступних випробувань, з якими вступник допускається до участі у конкурсному відборі:

 

Спеціальність (спеціалізація)

Конкурсні предмети (перший, другий та третій предмет)

Мінімальні значення кількості балів

Код

Назва

035

Філологія

(переклад у сфері забезпечення державної безпеки)

українська мова та література

110

іноземна мова

(англійська або іспанська, або німецька, або французька мови)

110

історія України

або

географія

110

251

Державна безпека (поглиблене вивчення іноземних мов)

українська мова та література

110

історія України

110

іноземна мова

(англійська або іспанська, або німецька, або французька мови)

110

251

Державна безпека

(поглиблене вивчення тактико-спеціальних дисциплін)

українська мова та література

110

історія України

110

математика

110

 

При цьому вступники мають право подавати сертифікат ЗНО 2017, 2018 та 2019 років із вказаних конкурсних предметів, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифіката 2018 та 2019 років з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

 

Після реєстрації документів в Академії вступники проходять медичний огляд, оцінювання рівня фізичної підготовленості та професійно-психологічний відбір.

Оцінювання рівня фізичної підготовленості вступників Академія проводить відповідно до Інструкції з організації фізичної та вогневої підготовки в Службі безпеки України. Безпосередньо рівень фізичної підготовленості вступників перевіряється за трьома вправами та відповідно до таких критеріїв:

 

для осіб чоловічої статі:

Оцінка

Підтягування на перекладині (разів)

Біг на 3000 м

Біг на 100 м

хв, с

с

5 (відмінно)

11

13.00

14,6

4 (добре)

9

13.20

15,0

3 (задовільно)

7

14.00

15,8

2 (незадовільно)

<7

>14.00

>15,8

 

для осіб жіночої статі:

Оцінка

Комплексна силова вправа (разів)

Біг на 1000 м

Біг на 100 м

хв, с

с

5 (відмінно)

30

4.30

16,8

4 (добре)

28

4.45

17,2

3 (задовільно)

26

5.15

18,0

2 (незадовільно)

<26

>5.15

>18,0

 

Усі вправи виконуються впродовж одного дня. Для їх виконання надається одна спроба. Повторне виконання вправ із метою покращання результату не дозволяється.

 

Професійно-психологічний відбір вступників проводиться Академією відповідно до Інструкції про порядок організації та проведення професійно-психологічного відбору кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах Служби безпеки України.

 

Коли оголошуються результати конкурсного відбору та розпочинається табірний збір?

 

Списки вступників, рекомендованих до зарахування за державним замовленням, Академія оприлюднить 18 липня 2019 року не пізніше 12.00 години.

 

Вступники після оприлюднення рішення про рекомендування до зарахування зобов’язані особисто подати оригінали документа про освітній рівень та додатка до нього, сертифікатів ЗНО та інших визначених документів. Особи, які до 18.00 години 20 липня 2019 року не подали до Академії оригінали документів, втрачають право на зарахування на навчання за державним замовленням.

 

Наказ про зарахування вступників на навчання Академія видає не пізніше 12.00 години 25 липня 2019 року.

 

У подальшому курсанти першого курсу проходять у польових умовах первинну військову підготовку у строки, встановлені Академією, та після завершення якої особисто складають Військову присягу на вірність Українському народові.

 

Чи є можливість здобути в Академії вищу освіту за кошти фізичних та/або юридичних осіб та за якими спеціальностями? Які умови вступу?

 

Академія здійснює підготовку фахівців із вищою освітою за кошти фізичних та/або юридичних осіб із числа громадян України, які постійно проживають на території України та виявили бажання здобути вищу освіту за обраною спеціальністю (спеціалізацією). Громадяни, які зараховані до Академії на навчання для здобуття вищої освіти на платній основі, мають статус студента. Оплата за навчання здійснюється згідно з договором, укладеним сторонами.

 

У 2019 році прийом громадян для здобуття вищої освіти за кошти фізичних та/або юридичних осіб здійснюється за такими ступенями:

 

бакалавра – на денну форму навчання за спеціальностями (спеціалізаціями) «Право» (забезпечення інформаційної безпеки), «Кібербезпека» (управління інформаційною безпекою), а також на денну й заочну форми навчання за спеціальністю (спеціалізацією) «Національна безпека» (забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері (організація захисту інформації з обмеженим доступом);

магістра – на денну форму навчання за спеціальністю (спеціалізацією) «Право» (забезпечення інформаційної безпеки) та на денну й заочну форми навчання за спеціальністю (спеціалізацією) «Національна безпека» (забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері (організація захисту інформації з обмеженим доступом).

 

Вступники, які приймаються до Академії на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб, медичний огляд, оцінювання рівня фізичної підготовленості та професійно-психологічний відбір не проходять.

 

Громадяни, які бажають здобути ступінь бакалавра в Академії за кошти фізичних та/або юридичних осіб, подають заяви в електронній або паперовій формі з 10 липня до 22 липня 2019 року включно, але не пізніше 18.00 години. При цьому категорія вступників, які мають подавати заяви в паперовій формі, визначена Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році. Крім того, для вступників, які мають право складати вступні екзамени, термін подання заяв закінчується 16 липня.

 

Для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра в Академії за кошти фізичних та/або юридичних осіб, залежно від спеціальності (спеціалізації), визначено такий перелік конкурсних предметів і мінімальні значення кількості балів із вступних випробувань, з якими вступник допускається до участі у конкурсному відборі:

 

Спеціальність (спеціалізація)

Конкурсні предмети (перший, другий та третій предмет)

Мінімальні значення кількості балів

Код

Назва

081

Право

(забезпечення інформаційної безпеки)

українська мова та література

100

історія України

100

математика

або

іноземна мова

(англійська або іспанська, або німецька, або французька мови)

100

125

Кібербезпека

(управління інформаційною безпекою)

українська мова та література

100

математика

100

фізика

або

іноземна мова

(англійська або іспанська, або німецька, або французька мови)

100

256

Національна безпека (забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері (організація захисту інформації з обмеженим доступом)

українська мова та література

100

історія України

100

математика

або

іноземна мова

(англійська або іспанська, або німецька, або французька мови)

100

 

У той же час, конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти для здобуття ступеня бакалавра за спеціальністю (спеціалізацією) «Право» (забезпечення інформаційної безпеки) не може бути менше ніж 130 балів.

 

Як проходитиме конкурсний відбір на магістерську програму?

 

Конкурсний відбір для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра в Академії за кошти фізичних та/або юридичних осіб здійснюється за результатами вступних випробувань:

 

для спеціальності (спеціалізації) «Право» (забезпечення інформаційної безпеки) – у формі єдиного вступного іспиту з іноземної мови та єдиного  фахового вступного випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей (за умови успішного складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови, кожного блоку єдиного фахового вступного випробування та додаткового вступного випробування з теорії держави і права для осіб, які здобули ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) вищої освіти за іншою спеціальністю (напрямом підготовки). У 2019 році приймаються результати єдиного фахового вступного випробування 2018 та 2019 років. Оцінки з англійської, німецької, французької та іспанської мов приймаються з результатів єдиного вступного іспиту 2019 року;

 

для спеціальності (спеціалізації) «Національна безпека» (забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері (організація захисту інформації з обмеженим доступом) – вступного іспиту з іноземної мови (англійська або німецька, або французька, або іспанська), фахового вступного випробування з правових основ захисту інформації з обмеженим доступом та додаткового вступного випробування з основ національної безпеки для осіб, які здобули ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) вищої освіти за іншою спеціальністю (напрямом підготовки). Оцінки з англійської, німецької, французької та іспанської мов приймаються з результатів єдиного вступного іспиту з іноземної мови 2019 року.

 

При цьому безпосереднє проведення конкурсного відбору громадян на навчання для здобуття ступеня магістра здійснюється у такі строки:

 

для спеціальності «Національна безпека» (забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері (організація захисту інформації з обмеженим доступом):

 

Початок прийому заяв та документів від вступників

01 липня

Закінчення прийому заяв та документів від вступників

о 18.00 годині 23 липня

Проведення Академією вступних випробувань

з 24 липня до 10 серпня

Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих

не пізніше 15 серпня

Зарахування вступників на навчання

не пізніше 31 серпня

 

для спеціальності “Право” (забезпечення інформаційної безпеки):

 

Початок прийому заяв та документів від вступників

з 13 травня

Реєстрація вступників для складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови та єдиного фахового вступного випробування

з 13 травня до 18.00 години

03 червня включно

Проведення Академією додаткового фахового вступного випробування для вступників, які вступають на основі ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня), здобутого за іншою спеціальністю (напрямом підготовки)

з 13 травня по 31 травня

Прийом заяв і документів для осіб, які мають право брати участь у конкурсному відборі на основі результатів вступного іспиту з іноземної мови, фахового вступного випробування, що проводить Академія

з 17 червня по 25 червня

Проведення основної сесії єдиного вступного іспиту з іноземної мови (додаткова сесія проводиться в строки, встановлені Українським центром оцінювання якості освіти)

02 липня

Проведення Академією вступного іспиту з іноземної мови для осіб, які мають право брати участь у конкурсному відборі на основі результатів такого іспиту

02 липня

Проведення основної сесії єдиного фахового вступного випробування (додаткова сесія проводиться в строки, встановлені Українським центром оцінювання якості освіти)

04 липня

Проведення Академією фахового вступного випробування для осіб, які мають право брати участь у конкурсному відборі на основі результатів такого випробування

04 липня

Прийом заяв та документів для осіб, які вступають на основі єдиного вступного іспиту з іноземної мови та єдиного фахового вступного випробування

з 10 липня по 23 липня

Проведення Академією додаткового фахового вступного випробування для осіб, які вступають на основі ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня), здобутого за іншою спеціальністю (напрямом підготовки), та склали єдиний вступний іспит з іноземної мови й єдине фахове вступне випробування

з 10 по 26 липня

Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих

не пізніше 05 серпня

Зарахування вступників на навчання

не пізніше 31 серпня

 

Який графік роботи Приймальної комісії та за якою адресою здійснюється прийом документів вступників?

 

У період проведення вступної кампанії Приймальна комісія Академії працює щодня з 08.00 до 18.00 години.

 

Для вступників, які обрали спеціальності (спеціалізації) «Національна безпека» (забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері (організація захисту інформації з обмеженим доступом), «Право» (забезпечення інформаційної безпеки) та «Кібербезпека» (управління інформаційною безпекою), прийом заяв, документів, проведення екзаменів та оприлюднення рейтингових списків здійснюватимуться за адресою: вул. Антонова, 2/22, корпус № 92, місто Київ. Телефони для довідок: (044) 241-11-21, 527-76-24.

 

Конкурсний відбір вступників на навчання за спеціальностями «Державна безпека», «Філологія» в Академії буде проводитися за адресою: вул. М. Максимовича, 22, місто Київ. Телефони для довідок: (044) 527-74-01, 527-76-96.

 

05/02/2019 16:53
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua