БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Василь Грицак та духовні отці Всеукраїнської Ради Церков відкрили в Академії СБУ стелу пам’яті загиблому альфівцю Андрію Кузьменку

Василь Грицак та духовні отці Всеукраїнської Ради Церков відкрили в Академії СБУ стелу пам’яті загиблому альфівцю Андрію Кузьменку

Напередодні Дня захисника України в Академії відбулося відкриття пам’ятної стели полковнику Андрію Кузьменку за участі Голови СБУ, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та родини загиблого Героя.

 

«Ви протягом усього життя повинні бути гідними імені Героя, який своїм професіоналізмом та любов’ю до України показав, що таке справжній патріотизм», – наголосив Голова СБУ у світлиці патріотичного виховання І курсу, якому у вересні було присвоєно ім’я Андрія Кузьменка.

 

Офіцер ЦСО «А» від самого початку війни на Донбасі захищав нашу землю. Він пройшов шість ротацій у районі проведення АТО, але загинув від рук терористів у мирному Києві – 10 грудня 2015 року під час спецоперації із затримання озброєної банди. Злочинці переховувались у квартирі, яка була наповнена зброєю та вибухівкою. «Андрій знав, що всередині знаходиться семирічний хлопчик. Він зробив свій вибір і зайшов у квартиру першим, не стріляючи. Як батько двох синів, він не міг вчинити по-іншому», – розповів Василь Грицак.

 

Дружина Героя Ірина Кузьменко зі сльозами на очах подякувала офіцерам та курсантам Академії, які брали участь у створенні стели: «Тепер  образ Андрія – ангела-охоронця вашого курсу з вами щодня».

 

  

 

«Пишаюся тим, що Академія СБУ робить дуже багато, щоб увічнити пам'ять воїнів, допомогти їх родинам, підтримати переселенців. Це – один із найбільш патріотичних вишів України. Його обирають кращі», – наголосив Василь Грицак.

 

Цього року до НА СБУ вступили переселенці з Криму та Донбасу, а також діти 16 учасників АТО, серед яких і син одного із загиблих офіцерів СБУ. Іменами співробітників спецслужби, які віддали життя за Україну, вже названо шість курсів вихованців Академії, на їх честь встановлено пам’ятні стели. Створено 12 фільмів про Героїв у рамках відеопроекту «Пам’ятаємо», виставку картин «Невидима варта» та виставу-реквієм «Війна без строку…».

12/10/2017 20:16
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua