БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

В Академії вже вшосте визначили кращих перекладачів серед студентів та курсантів українських вишів

В Академії вже вшосте визначили кращих перекладачів серед студентів та курсантів українських вишів

У Національній академії Служби безпеки України проведено VІ Міжвузівську олімпіаду з перекладу (англійська та німецька мови) серед студентів та курсантів провідних вищих навчальних закладів України.

У конкурсних випробуваннях взяли участь 36 кращих представників 14 ВНЗ України, зокрема Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського», Національної академії Національної гвардії України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Острозька академія», Національної академії ДПС України ім. Богдана Хмельницького, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.

 

Побажали успіхів і натхнення конкурсантам перший проректор (з навчальної роботи) Володимир Серіков, проректор з наукової роботи Олександр Фармагей та директор навчально-наукового центру мовної підготовки Марина Кривич. У своїх вітальних промовах, виголошених не лише рідною, а й англійською та німецькою мовами, вони підкреслили важливість набуття досвіду для майбутніх фахівців у галузі перекладу.

 

Конкурсні змагання традиційно складалися з кількох етапів: письмового перекладу з іноземної мови українською іншомовного тексту суспільно-політичного спрямування, повного письмового перекладу з іноземної мови автентичного аудіотексту та усного перекладу тексту з аркуша з іноземної мови українською.

Оцінювали роботи конкурсантів експертне журі, до складу якого увійшли організатори та фахівці з провідних ВНЗ.

 

Цьогоріч перемогу в олімпіаді вибороли представники Національної академії СБУ, Київського політехнічного інституту імені І. Сікорського» та КНУ імені Тараса Шевченка. Були визначені й переможці в окремих номінаціях «За майстерно виконаний письмовий переклад», «За кращий переклад тексту фонограми», «За вдале виконання усного перекладу з аркуша». Ними стали представники Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Національної академії ДПС України імені Богдана Хмельницького, Національного університету «Острозька академія», ЧНУ ім. Юрія Федьковича та НА СБ України.

 

Учасники та гості олімпіади, окрім перекладацького досвіду,  отримали також незабутні враження від екскурсії до картинної галереї «Історія українського козацтва в живописі» заслуженого художника України Андрія Холоменюка», влаштованої центром мовної підготовки Академії.

 

 

Конкурсанти подякували керівництву та оргкомітету за теплий прийом, а запрошені члени журі зазначили, що олімпіада стала чудовим засобом для розвитку перекладацького мистецтва, тож вони з нетерпінням чекатимуть наступної зустрічі у стінах Академії СБУ. 

 

17/03/2017 14:12
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua