БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

В Академії СБУ презентували проект «Моя Батьківщина – очима дітей етносів України»

В Академії СБУ презентували проект «Моя Батьківщина – очима дітей етносів України»

У Національній академії СБ України з ініціативи ГО «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС-Україна» відбулась презентація проекту «Моя Батьківщина – очима дітей етносів України», за участі представника МОН України В.Кононенка, голови Правління громадської організації «Інститут релігійної свободи», радника Прем’єр-міністра України О.Зайця, СБУ, дипломантів конкурсу та курсантів вишу.

 

Форум тривав 19-21 грудня в читальному залі Академії за сприяння Голови Служби безпеки України Василя Грицака, який неодноразово наголошував на важливості згуртованості багатонаціонального українського суспільства заради мирного майбутнього нашої держави.

 

На відкритті заходу проректор Віктор Макаренко підкреслив, що в Україні проживають багато народів, які здавна творили й захищали нашу Батьківщину пліч-о-пліч з українцями.

 

«Формування патріотичної свідомості, толерантності та вихованості починається за шкільними партами, і тому необхідно підтримувати вчителів, наставників, які дають нашому молодому поколінню найцінніше – знання», – зауважив проректор, вітаючи гостей-освітян та їхніх вихованців, котрі прибули в Академію з п’яти регіонів України – Херсонської, Дніпропетровської, Запорізької, Житомирської та Київської областей.

 

Про ідею створити всеукраїнський проект «Моя Батьківщина – очима дітей етносів України» розповіла її автор – Голова громадської організації «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС-Україна», куратор Проекту Parajanov-ART Олена Оганесян.

 

 

Вона зазначила, що історико-літературний, мистецько-просвітницький проект схвалений і рекомендований Комітетом з питань освіти і науки Верховної Ради України, Міністерством освіти і науки України та Міністерством культури України. Із 2006 року він об’єднує талановитих українських школярів різних національностей і має на меті дослідити сплетіння народів, їх діячів та значення кожного з них в історії України.

 

Під час заходу переможці конкурсів різних років та їхні куратори провели захопливий екскурс у вимір етнологічних досліджень. Зокрема, таких питань, як виникнення й розвиток християнства в Київській Русі.

 

Також відвідувачам форуму було представлено виставку художніх робіт – живопису, колажу, графіки, декоративно-прикладного мистецтва. Значна частина експонатів присвячена постаті й творчому здобутку українського і вірменського режисера Сергія Параджанова, за плечима якого такі шедеври світового кіно, як «Тіні забутих предків» та «Колір граната». Небайдужими до художніх виробів виявилися й діти співробітників вишу, які з цікавістю розглядали роботи своїх однолітків із різних етносів України.

 

Керівництво й колектив навчального закладу подякували гостям за пізнавальну зустріч та обмінялися з ними пам’ятними подарунками.

 

 

22/12/2018 12:57
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua