БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

В Академії СБУ понад 100 фахівців обговорили проблеми інформаційної безпеки під час науково-практичної конференції

В Академії СБУ понад 100 фахівців обговорили проблеми інформаційної безпеки під час науково-практичної конференції

У Національній академії Служби безпеки України відбулася ІХ Науково-практична конференція «Актуальні проблеми управління інформаційною безпекою держави».

 

Вже декілька років поспіль співорганізаторами наукового форуму разом із Академією СБУ є Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України та Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України. Вперше до організації її проведення долучилося Міністерство інформаційної політики України, яке на заході представляв заступник Міністра Дмитро Золотухін.

 

На конференції були представлені тези доповідей понад 150 науковців. Це представники Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Національної поліції України, Національної гвардії України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державного агентства з питань електронного урядування, Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення України, а також 7 провідних наукових установ і 22 вишів України. Безпосередню участь у науковій дискусії взяли більше 100 учасників.

 

Робота конференції відбулася за трьома актуальними для держави напрямками: це державно-правові проблеми забезпечення інформаційної та кібернетичної безпеки, захист інформації з обмеженим доступом та стратегічні комунікації.

 

Проректор з наукової роботи Академії Сергій Фальченко у вітальному слові наголосив на важливості й актуальності наукового заходу, особливо з урахуванням підписання у жовтні 2017 року Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України», що вступить у дію в травні цього року. «Академія, як і Служба безпеки, реагує на виклики сьогодення. Наразі ми працюємо над запровадженням нової спеціальності – «Національна безпека (забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)», що дозволить укомплектувати сектор безпеки та оборони фахівцями зі спеціальною підготовкою. Уже здійснюється підвищення кваліфікації за напрямом забезпечення кібербезпеки, із захисту персональних даних та стратегічних комунікацій», – наголосив Сергій Фальченко.

 

Заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін, який є також випускником Національної академії СБУ та одним із розробників Доктрини інформаційної безпеки України, акцентував увагу учасників на проблемах управління інформаційною безпекою: «У Росії побудова інформаційного простору полягає у його вертикально-інтегрованому управлінні. Є центр прийняття рішень – адміністрація Путіна – і під ним є вся структура державних, недержавних, олігархічних і спецслужбістських медіа. В Україні такої моделі не буде ніколи, тому що це суперечить європейським практикам розвитку демократичного суспільства, і наше суспільство ніколи на таке не погодиться».

 

Співорганізатор конференції – директор Науково-дослідного інституту інформатики і права, член-кореспондент НАПрН України Володимир Пилипчук у своїй доповіді окреслив основні загрози національної і міжнародної безпеки, тенденції розвитку інформаційної сфери в галузі безпеки і оборони та можливі сценарії розвитку подій на пострадянському просторі.

 

  

 

Під час двох дискусійних панелей та круглого столу учасники обговорили державно-правові та прикладні проблеми інформаційної та кібернетичної безпеки, удосконалення вітчизняного законодавства у цій сфері та особливості підготовки фахівців зі стратегічних комунікацій. Ними були також напрацьовані практичні рекомендації щодо протидії інформаційній агресії РФ, загрозам у кібернетичному просторі України, а також впровадження страткому як скоординованого і належного використання комунікативних можливостей держави.

 

Матеріали конференції оприлюднені на офіційному сайті Національної академії Служби безпеки України у рубриці «Наукова діяльність»: http://academy.ssu.gov.ua/ua/page_sci/.

 

31/03/2018 14:51
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua