БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Учасниці АТО – представниці жіночого ветеранського руху – розповіли молоді Академії СБУ про жінок на війні

Учасниці АТО – представниці жіночого ветеранського руху – розповіли молоді Академії СБУ про жінок на війні

З перегляду документального фільму про жінок-учасниць бойових дій «Невидимий батальйон» розпочалася зустріч курсантів і курсанток Національної академії СБУ із героїнями нашого часу – стрілком Ляною Кромбет та парамедиком Катериною Приймак.

 

Дівчата розповіли про свій власний досвід, здобутий у районі АТО та ООС, про стереотипи щодо війни як «нежіночої справи» і плани на майбутнє після перемоги.

 

Катерина Приймак 11 місяців була парамедиком у добровольчому медбатальйоні «Госпітальєри». Вона наголосила, що 2016 рік став проривом у військовій справі для жінок, коли в тому числі й через зйомки фільму «Невидимий батальйон» було привернуто увагу українського суспільства до неможливості обіймати певні військові посади жінками. Саме тоді для тих, хто хотів боротися з ворогом пліч-о-пліч з чоловіками, Міністерство оборони України відкрило 63 військово-облікових спеціальності.

 

«Для мене у 2016 році було складніше знайти нормальні берці 37 розміру, ніж витягнути десять поранених із поля бою», – ділиться Катерина. За її словами, жінкам значно важче на війні, ніж чоловікам, не лише через фізичні навантаження. Постійно треба доводити свою професійну спроможність та долати вкорінені стереотипи.

 

«Має бути розподіл не за статтю, а за професійною придатністю – як у цивільному житті, так і на війні», – переконана Ляна Кромбет. Вона розповіла курсантам свою історію боротьби. У 20 років, подолавши усі перешкоди, вона потрапила до Першого батальйону оперативного призначення імені героя України генерал-майора Сергія Кульчицького на посаду діловода, адже всі бойові посади були лише для чоловіків. Далі закінчила відповідні курси й підписала контракт із Національною гвардією України вже на посаді старшого стрільця.

 

За ці роки Ляні часто доводилося чути відмови «бо ти дівчина», тож окрім війни з ворогом, у неї була війна за гендерну рівність і права жінок у військових підрозділах.

 

Колектив Академії подякував Катерині Приймак та Ляні Кромбет за те, що власним прикладом вони надихають не зупинятися, а боротися за свої права та відстоювати погляди в ім’я того, у що віриш. А жінки, у свою чергу, наголосили, що лише спільними зусиллями можна зміцнити країну та припинити війну.

25/04/2019 16:06
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua