БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

У Луцьку колектив Академії вшанував пам'ять капітана СБУ Віктора Мандзика

У Луцьку колектив Академії вшанував пам'ять капітана СБУ Віктора Мандзика

Співробітники та курсанти Національної академії Служби безпеки України в Луцьку присвятили виставу-реквієм «Війна без строку…» та виставку картин «Невидима варта» офіцеру СБУ Віктору Мандзику, який загинув у березні 2015 року у Волновасі від рук озброєної банди. Йому було лише 28 років.

 

Благодійний захід відбувся у Волинському музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка. Вшанувати пам'ять лучанина прийшли керівники місцевої влади та самоврядування, УСБУ у Волинській області, колеги, рідні та друзі Віктора Мандзика, учасники АТО, представники духовенства, ліцеїсти та студенти місцевих навчальних закладів.

 

«Героями не народжується, а стають за покликом серця. Віктор Мандзик був переможцем завжди і у всьому. Саме на цій землі в серці вашого земляка карбувався дух Героя, який віддав найбільше, щоб ми жили у мирній правовій державі», – наголосив на відкритті ректор Академії Сергій Кудінов.

 

За дорученням Голови Служби безпеки України Василя Грицака він вручив Ользі Мандзик, матері капітана СБУ, портрет Віктора, написаний співробітницею вишу Лесею Шиденко.

 

  

 

«Війна забрала в могилу найдорожче – мого єдиного сина. Звістка про те, що його нема, перекреслила і моє життя. Вітя був більше, ніж син, він був другом, надійною опорою і підтримкою, міцним чоловічим плечем», – розповіла Ольга Олександрівна. Вона подякувала керівництву української спецслужби, співробітникам та курсантам Академії, які роблять благородну справу – не дають забути про тих, хто поліг, захищаючи нашу країну.

 

Луцьк став одинадцятим містом, де презентовано виставу-реквієм та виставку картин про загиблих співробітників СБУ. У рамках всеукраїнського благодійного туру вже зібрано більше півмільйона гривень, які передані військовим шпиталям. Кошти з цього пам’ятного вечора Сергій Кудінов разом з керівником УСБУ у Волинській області Юрієм Фелонюком вручили Луцькому військовому госпіталю. Очільник регіонального підрозділу СБУ подякував колективу НА СБУ за вагомий внесок у справу увічнення пам’яті загиблих під час проведення АТО та подарував мультимедійний комплекс для покращення умов навчального процесу: «Приємно, що наразі значна кількість співробітників Управління – випускники Академії СБУ». Він також висловив вдячність Ользі Мандзик за виховання сина, вручив квіти та пообіцяв постійну підтримку.

 

  

 

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик з вдячністю звернувся до представників НА СБУ: «Протягом останніх трьох років волинська земля зазнала величезних втрат, і сьогодні завдяки вам ми долучилися до вшанування пам’яті бійців невидимої варти».

 

Під час візиту до Луцька колектив Академії разом з колегами Віктора Мандзика відвідали місце поховання Героя, де викарбовано слова «Найдорожчі не вмирають. Вони лиш поруч з нами не живуть». Вони згадували, як Віктор цілеспрямовано досягав своїх цілей. За словами бойових побратимів, він добровільно поїхав на Схід захищати Україну, де під час спецоперації із затримання терориста врятував усю групу.

 

Офіцери та курсанти також віддали шану капітану СБУ, поклавши квіти до його меморіальної дошки на будівлі Управління.

 

    

09/10/2017 19:26
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua