БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

У Києві відбувся круглий стіл з питань інформаційної та кібербезпеки держави

У Києві відбувся круглий стіл з питань інформаційної та кібербезпеки держави

Роль Служби безпеки України в забезпеченні інформаційної та кібербезпеки держави в контексті нового Закону України «Про національну безпеку України» обговорили під час роботи круглого столу, організованого Національною академією СБУ, Національною бібліотекою України ім. В.І. Вернадського та Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України.

 

У науковому форумі взяли участь фахівці Апарату РНБО України, Державної прикордонної служби України, Національного інституту стратегічних досліджень, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Департаменту охорони державної таємниці та ліцензування СБУ, Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ, Національної академії правових наук тощо.

 

 

 

«Цей круглий стіл – лише один із заходів, запропонованих Головою СБУ у рамках підготовки нової редакції Закону України «Про Службу безпеки України». І надзвичайно важливо, що у дослідженні питань інформаційної та кібербезпеки беруть участь не лише юристи, а й історики, філологи, політологи», – наголосив радник Голови СБУ Олександр Бєлов.

 

Під час роботи двох секцій експерти обговорили пріоритети забезпечення інформаційної й кібербезпеки СБУ та важливість стратегічних комунікацій в контексті забезпечення національної безпеки України. Зокрема, у зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про національну безпеку України» фахівці наголошували на необхідності створення дієвого законодавчого поля з питань забезпечення кібербезпеки. Це дозволить українській спецслужбі бути максимально ефективною у протидії кіберзагрозам, захисті об’єктів критичної інфраструктури, інформаційних прав громадян.

 

Учасники представили і свої напрацювання щодо розбудови системи стратегічних комунікацій органів безпеки. Експерти дискутували стосовно визначення державного органу, який має координувати системи страткому у сфері безпеки і оборони, та шляхів мінімізації впливу інформаційної агресії ворога на свідомість українців. За словами науковців, керівництво РФ нині веде стратегію інформаційного терору з метою знищення інформаційного простору нашої держави.

 

Представники Академії СБУ також поділилися із колегами досвідом запровадження навчальних курсів зі стратегічних комунікацій для співробітників СБУ, до викладання яких залучаються вже понад 30 професійних тренерів.

 

Загалом, проведення круглого столу стало своєрідним стартовим етапом співпраці між Національною академією СБУ та Національною бібліотекою України ім. В.І. Вернадського. Саме під час наукового заходу ректор НА СБУ Сергій Кудінов та генеральний директор бібліотеки Любов Дубровіна підписали угоду про співробітництво з метою обміну науково-інформаційними послугами та інформаційними матеріалами, проведення спільних наукових досліджень та конференцій.

 

26/11/2018 17:06
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua