БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Студенти Академії разом із матір’ю загиблого «Ендрю» вшанували пам'ять Героя

Студенти Академії разом із матір’ю загиблого «Ендрю»  вшанували пам'ять Героя

На четверті роковини загибелі позаштатного співробітника СБУ Андрія Галущенка студенти Національної академії СБУ відвідали його рідне селище на Київщині та «Стіну пам’яті» у столиці, щоб віддати шану українському Герою.

 

2 вересня молодь та офіцери Академії принесли квіти на могилу воїна, де в цей день зібралися його рідні та друзі. Яким був за життя Андрій, більш відомий за позивним «Ендрю», розповіли його побратими з Майдану та АТО: «Він вирізнявся своєю принциповістю, холодним розумом та незламною вірою в Україну». Друзі переконані, що Андрій був би на війні до цілковитої перемоги України та звільнення рідної землі від окупантів.

 

Поминальний молебень у цей день провели в каплиці Архистратига Михаїла, що знаходиться на території Академії СБУ. До молитви приєдналися студенти, курсанти та співробітники закладу.

 

 

 

Студенти також вшанували пам'ять Андрія біля «Стіни пам’яті» в Києві та на Майдані Незалежності. Матір Зоя Андріївна Галущенко розповіла про життєвий шлях сина, який Революція Гідності поділила на «до» і «після». Після побиття студентів, «Ендрю» не міг залишатися осторонь й одразу підтримав мирний мітинг, став заступником сотника Третьої сотні Самооборони Майдану. Після анексії Криму Андрій розумів, що боротьба за Україну лише починається і за власним бажанням долучився до створення Першого резервного батальйону Національної гвардії України, де керував ротою розвідки. З самого початку АТО «Ендрю» був на Сході – ротації у складі батальйону, плідна волонтерська діяльність, а згодом – робота у зведеній мобільній групі по боротьбі з контрабандою та незаконним переміщенням товарів через лінію розмежування.

 

«Андрій не був романтиком, який сліпо надіявся, що можна повністю побороти корумповану систему, але він вірив, що може багато чого змінити. Не терпів неправду і несправедливість. Інакше він не міг», – наголосила мати «Ендрю».

 

Студенти подякували матері за виховання справжнього патріота України та розповідь про його героїчні вчинки, мужні і самовіддані рішення. На честь Андрія та усіх воїнів молодь прочитала вірш Зої Галущенко «Стіна пам’яті», який силою слова нагадує нам про неоплатний борг перед загиблими за збережену українську незалежність.

 

Нагадаємо, що у 2015 році ім’я позаштатного співробітника СБУ Андрія Галущенка присвоєно курсу студентів Національної академії СБУ. В одному з навчально-наукових інститутів вишу встановлено стелу пам’яті «Ендрю».

 

 

 

 

06/09/2019 16:44
◄ Повернутись