БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Співробітники СБУ разом з родиною «Ендрю» відвідали місце загибелі героя на Луганщині

Співробітники СБУ разом з родиною «Ендрю» відвідали місце загибелі героя на Луганщині

Рідні позаштатного співробітника СБУ Андрія Галущенка відвідали місце його загибелі та зустрілися з його бойовими побратимами, які сьогодні захищають нашу державу в районі проведення АТО. Поїздку на Луганщину організувало керівництво Служби безпеки України та Національної Академії СБУ.

 

Матір та брат «Ендрю» разом з українськими військовими та співробітниками СБУ, залученими до виконання завдань на Сході України, вшанували пам’ять Героя на місці трагедії неподалік села Трьохізбенка Луганської області. Раніше товариші Галущенка встановили тут пам’ятний хрест. Вони розповіли родині Андрія про той вересневий день 2015 року, коли автомобіль зведеної мобільної групи був обстріляний із гранатомета. Тоді загинув «Ендрю» та його побратим з позивним «Байкер».

 

«Син казав, що пішов воювати задля того, щоб війна ніколи не прийшла на ту землю, де ходять його рідні та близькі. Він не міг залишатись осторонь, коли країна у небезпеці», – наголосила Зоя Галущенко. На місці загибелі сина Зоя Андріївна посадила калину та чорнобривці, які взяла з собою із дому.

 

Хлопці подякували матері за Андрія, хоробрість, чесність та справедливість якого є для них взірцем і сьогодні. Вшановуючи світлу пам'ять Героя, військові поклали квіти до хреста та запалили свічки.

 

Родина Галущенка побувала у гуртожитку, де він мешкав останні місяці свого життя. Разом із офіцерами СБУ вони відвідали і гору Карачун, де вшанували пам'ять дев’яти військових, котрі загинули внаслідок обстрілу терористами українського вертольота Мі-8 неподалік від Слов'янська. Біля пам’ятного знаку Зоя Галущенко розповіла, що «Ендрю» брав участь у звільненні Карачуна від бойовиків. «Пам’ятаю слова Андрія: Мамо, ми біля гори і скоро вона буде нашою», - пригадала Зоя Андріївна.

 

Родичі «Ендрю» та співробітники Служби безпеки також поклали квіти біля пам’ятної дошки, встановленої на місці загибелі альфівців – Героїв України Олександра Аніщенка та Руслана Лужевського, які віддали свої життя 5 травня 2014 року у бою з терористами під Слов’янськом.  

 

Того ж дня у приміщенні підрозділу СБУ відбувся вечір пам’яті Андрія Галущенка за участі офіцерів СБУ та зведеної мобільної групи, в якій він служив. Рідні Героя розповіли про життєвий шлях «Ендрю» та події Революції Гідності, з яких почалася його боротьба за Україну в лавах 3 Сотні Самооборони Майдану та Національної гвардії України, про волонтерську діяльність та роботу в Службі безпеки України, якою він пишався. Зоя Андріївна прочитала власні вірші, присвячені Андрію, та побажала військовим миру на Сході України і повернення додому.

 

 

 

 

07/10/2016 17:33
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua