БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Слідчі СБУ та науковці Академії обговорили проблемні питання реалізації норм кримінального процесуального законодавства щодо затримання осіб та пропозиції з удосконалення КПК

Слідчі СБУ та науковці Академії обговорили проблемні питання реалізації норм кримінального процесуального законодавства щодо затримання осіб та пропозиції з удосконалення КПК

Круглий стіл «Застосування оперативними та слідчими підрозділами СБ України інститутів кримінального процесу та криміналістики під час затримання осіб» відбувся в Академії на виконання Плану взаємодії НА СБУ з підрозділами та органами СБУ у сфері освітньої діяльності в 2017/2018 навчальному році.

 

Участь у заході взяли представники керівництва Головного слідчого управління Служби безпеки України, слідчого відділу ГУ СБУ у м. Києві та Київській області, науковий і науково-педагогічний склад Академії.

 

Ректор НА СБУ Сергій Кудінов у зверненні до учасників наголосив, що зміни в чинному законодавстві, практичні напрацювання слідчих органів СБУ та особливості провадження досудового розслідування у районі проведення АТО актуалізували необхідність проведення круглого столу: «У складні часи становлення нормативно-правової бази у сфері кримінальної юстиції, Служба безпеки України об’єднує зусилля і науковців, і практиків задля підвищення ефективності діяльності наших підрозділів та напрацювання виважених правових позицій щодо реалізації норм кримінального процесуального законодавства».

 

На науковому форумі виступив заступник керівника Головного слідчого управління СБУ заслужений юрист України Віталій Маяков, який входить до робочої групи «Напрацювання системних змін до Кримінального процесуального кодексу України» Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України. Він розповів учасникам круглого столу про пропозиції щодо внесення змін до КПК, подані від СБУ на розгляд Комітету, а також навів статистику Служби безпеки України щодо затриманих осіб з моменту набрання чинності Кодексом.

Науковці та слідчі під час форуму обговорили проблемні питання організації та здійснення затримання осіб, у тому числі в районі проведення АТО, особливості збору доказів, оголошення підозри, застосування відеофіксації під час обшуку особи, а також превентивного затримання. 

 

Учасники наголосили, що нинішній КПК потребує суттєвих змін, усунення неточностей та вичерпності дефініцій. «Чим досконаліший закон, тим складніше ним маніпулювати, в тому числі стороні захисту», – наголосив колишній співробітник слідчого підрозділу СБУ, а нині викладач Академії Анатолій Селюк.

21/04/2018 15:34
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua