БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

«Сини-Герої – кращі із синів»: стелу пам’яті офіцеру-альфівцю Олександру Петрищуку відкрили в Академії СБУ

«Сини-Герої – кращі із синів»: стелу пам’яті офіцеру-альфівцю Олександру Петрищуку відкрили в Академії СБУ

Напередодні Дня Незалежності України в Національній академії СБУ відкрили пам’ятну стелу загиблому співробітнику ЦСО «А» СБУ капітану Олександру Петрищуку за участі родини Героя, колег, побратимів, керівництва вишу та представників курсу, названого на його честь.

 

Капітан СБУ Олександр Петрищук родом із Чернівців. У 2006 році він пройшов складний відбір та став співробітником Центру спеціальних операцій «А». Його доля трагічно обірвалася на 27-му році життя під час виконання військового обов’язку на Сході Україні. 24 червня 2014 року біля гори Карачун на Донеччині російські терористи обстріляли гелікоптер Міністерства оборони МІ-8, на борту якого знаходився Олександр і ще троє військовослужбовців Служби безпеки. Капітан Петрищук не мав брати участь у цьому завданні, проте сам зголосився поїхати. Пам’ятна стела Олександру встановлена в одному ряду зі стелами його бойових побратимів – Володимира Шкіри та Ігоря Горбенка, які загинули разом із ним.

 

Ректор Академії Сергій Кудінов у своєму зверненні зауважив, що лише завдяки подвигам і самопожертві відважних воїнів ми маємо можливість сьогодні жити на рідній українській землі.

 

«Наші Герої у 2014 році незламним щитом стали на захист державного суверенітету й демократичних цінностей. Вони довели, що українці – вільний народ, який уміє захищати свою країну. І наш священний обов’язок – продовжити їхню справу, бути відданими патріотами, професіоналами і забезпечити мир в ім’я загиблих Захисників та заради світлого майбутнього Батьківщини», – підкреслив ректор.

 

 

 

На відкриття пам’ятної стели Герою СБУ до Академії приїхали його рідні – мама Світлана, сестра Альона й бабуся Валентина. Пані Валентина розповіла про дитинство Сашка, його схильність до малювання та мрію стати офіцером спецслужби. «Наш Саша був дуже життєрадісним і привітним, любив природу, старався бути прикладом для інших. Коли він приїздив додому – завжди приносив світло й радість у родину», – поділилася бабуся.

 

Про капітана Петрищука, його характер та зразкові особисті якості розповіли його керівники, колеги та бойові побратими зі спецпідрозділу «А»: «Він завжди рухався вперед, прагнув встигнути якомога більше, був відкритим, чесним, мав «живі» очі. Із перших днів у колективі Олександр відразу став своїм, став одним із нас».

 

Глибоку повагу родині загиблого висловив від імені всього потоку представник курсу імені Олександра Петрищука, а курсант 4 курсу продекламував поезію, присвячену Герою:

 

– Таких, як ти,

Таких вже більш нема…

– Та, ж подивіться, мамо, нас багато!

Він так втішав її – дарма,

Його не чула горем вбита мати.

 

Не плачте, мамо, я не помиливсь,

Мої бажання майже всі збувались.

І не шкодуйте, що було колись –

Ваш Сашка хоче, щоб ви посміхались.

 

Життя свої лишили між полів,

Про подвиг ваш усім буде відомо.

Сини-Герої – кращі із синів!

Ви назавжди в думках, в серцях і вдома.

 

  

 

У пам'ять про Олександра та усіх загиблих під час війни співробітників СБУ офіцери та гості поклали квіти до пам’ятника, встановлено на їх честь на території навчального закладу.

 

 

23/08/2019 15:38
◄ Повернутись