БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

СБУ продовжує cпільно з українськими та іноземними експертами розбудову системи демократичного цивільного контролю

СБУ продовжує cпільно з українськими та іноземними експертами розбудову системи демократичного цивільного контролю

У Національній академії Служби безпеки України за підтримки Женевського центру демократичного контролю над збройними силами відбувся круглий стіл на тему «Служба безпеки України: Шляхи імплементації положень Закону України «Про національну безпеку».

 

У роботі форуму взяли участь представники української спецслужби, громадські діячі та науковці, провідні вітчизняні й іноземні експерти з питань функціонування національних спецслужб та реформування сектору безпеки. Зокрема, з доповідями виступили: заступник директора – керівник підрозділу Східної Європи, Південного Кавказу, Центральної Азії Женевського центру демократичного контролю над збройними силами Філіпп Флурі, заступник директора Представництва НАТО в Україні Шерон Ірвін, заступник Голови КМЄС Фредрік Весслау, віце-президент Національної академії наук України, академік НАН України Сергій Пирожков, політичний діяч Георгій Крючков, народний депутат України, заступник Голови Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Сергій Висоцький, начальник відділу Міністерства економічного розвитку і торгівлі Ольга Кушнір, керівник Центру професійної підготовки Дипломатичної академії ім. Геннадія Удовенка при МЗС України Олександр Кириченко, завідувач відділу енергетичної та техногенної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Суходоля, директор Науково-дослідного інституту інформатики і права Національної академії правових наук України Володимир Пилипчук, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру ім. О. Разумкова Олексій Мельник та ін.

 

Сьогодні перед СБУ стоїть завдання удосконалення правових та організаційних засад діяльності. «При цьому ми маємо орієнтуватися на такі ключові моменти як: імплементацію найкращих практик іноземних партнерів та підвищення функціональних можливостей української спецслужби ефективно реагувати на виклики і загрози сьогодення», ‒ підкреслив керівник Апарату Голови СБУ Ігор Гуськов.

 

У межах трьох дискусійних панелей учасники круглого столу обговорили питання, що стосуються змісту, системи та шляхів реалізації демократичного цивільного контролю за діяльністю Служби безпеки, повноважень СБУ в контексті реалізації положень закону «Про національну безпеку», співвідношення світового досвіду та національних традицій при формуванні кадрового складу спецслужб та проблеми їх демілітаризації.

 

Експерти обмінялися думками з приводу таких дискусійних питань як практичні кроки із запровадження парламентського та громадського контролю за діяльністю СБУ, виконання завдань боротьби з корупцією, організованою злочинністю та економічними злочинами в умовах гібридної агресії, співвідношення цивільного та військового компонентів у роботі української спецслужби. В обговоренні взяли участь також науковці та викладачі Академії, які виступили на дискусійних панелях.

 

Представники ЄС та НАТО наголосили, що результати реформування СБУ мають винятково важливе значення для подальших зрушень у секторі безпеки в цілому.

 

Аналізуючи сучасний стан та перспективи розвитку сектору безпеки іноземні партнери відзначили позитивні зрушення у цьому напрямку та висловили готовність й надалі надавати підтримку нашій державі на шляху запровадження реформ. Адже від злагодженої роботи національних спецслужб залежить безпека всієї Європи, тож питання міжнародної співпраці та обміну досвідом у цьому напрямку є ключовим.

 

 

12/10/2018 12:28
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua