БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Реформування: Голова підкомітету з держбезпеки та оборони й керівництво Академії СБУ обговорили перспективи закладу

Реформування: Голова підкомітету з держбезпеки та оборони й керівництво Академії СБУ обговорили перспективи закладу

Наприкінці 2020 року в Національній академії СБУ відбулась робоча зустріч керівництва закладу із Головою підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народною депутаткою України Іриною Верещук.

 

Ректорат та очільники підрозділів Академії поспілкувалися із народною обраницею щодо бачення Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки реформи Служби безпеки України та майбутнього НА СБУ зокрема.

 

У зв’язку з гострими дебатами на тему реформування української спецслужби Ірину Верещук цікавила позиція самої Академії СБУ та оцінка пропозицій, поданих народними депутатами: «Ми вступили на етап практичної реалізації реформи СБУ через законодавчі зміни. Зараз напрацьовано відповідний законопроект. Представниками влади ведеться дискусія, якою має бути реформа і як вона має змінити процес навчання та підготовки кадрів для СБУ». За її словами, серед часто обговорюваних пропозицій – питання перепідпорядкування Академії СБУ до Міністерства освіти і науки України.

 

Ректор Сергій Кудінов наголосив на тому, що організація освітнього процесу в Академії СБУ відбувається відповідно до вимог МОН. Але підпорядкування закладу цьому Міністерству буде неефективним і недоцільним із багатьох причин: «Академія – це спеціальний навчальний заклад, який має військову структуру. Він має специфічні завдання. Стандарти, за якими здійснюється підготовка майбутніх співробітників СБУ, погоджуються, насамперед, з практичними підрозділами СБУ, а вже потім з МОН. Адже розробляються відповідно до потреб практики, про тонкі нюанси роботи якої Міністерство не може знати, оскільки ця інформація має гриф обмеження доступу».

 

 

 

Водночас, керівник Академії акцентував увагу на тому, що сьогодні в МОН відсутній структурний підрозділ, який би опікувався питаннями вищих навчальних закладів зі спеціальними умовами навчання. Це важливо не лише для НА СБУ, а й для закладів Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України. «Не всі стандарти, розроблені для цивільних вишів, підходять для закладів, які готують фахівців за специфічними спеціальностями. Це стосується відкритості бази вступників і випускників, розробки самих стандартів підготовки, вимог до призначення на посади», – зазначив Сергій Кудінов. 

 

Він також розповів про те, що Академія вже реформується відповідно до європейських та світових стандартів – представники КМЄС та НАТО викладають для курсантів, у тому числі й іноземними мовами, впроваджуються гендерні підходи в організацію роботи закладу, посилюється підготовка фахівців зі стратегічних комунікацій для сектору безпеки і оборони тощо.

 

Ірина Верещук запросила керівництво Академії СБУ найближчим часом виступити на міжфракційних і міжкомітетських слуханнях, із залученням на них представників Комітету з питань освіти, науки та інновацій: «Хочу, щоб ваш голос був почутий на парламентському рівні. Щоб ми могли сказати, що це конструктивний діалог».

 

 

30/12/2020 09:06
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua