БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна!

Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна!

До Дня пам’яті та примирення і 73-ої річниці перемоги над нацизмом у Європі молодь Національної академії Служби безпеки України вшанувала подвиг співвітчизників у Другій світовій війні.

 

Наочною ілюстрацією буремних років війни стала екскурсія до Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», відкритого у селі Нові Петрівці на місці Лютізького плацдарму, де розгорнулась вирішальна фаза Київської наступальної операції.

 

Під час відвідування музею курсанти Академії дізналися про оборону Києва 1941-го та визволення столиці у 1943-му році від нацистських загарбників, про воїнів, які творили героїчну історію, а також про сучасні події на сході України.

 

Оглядаючи експозицію, яка охоплює п’ять залів та налічує більше десяти тисяч реліквій і матеріалів, майбутні офіцери СБУ поринули в атмосферу відважної боротьби, доблесті й звитяги українців у Другій світовій війні.

 

Серед експонатів особливу увагу привернули фотографії, документи,  фронтові листи, військове спорядження, зброя,  газети тих часів та унікальна діорама  «Битва  за  Київ. Лютізький  плацдарм», довжина якої 27 метрів.

 

 

Про інші визначні бої, які проходили на українській землі та стали вирішальними для досягнення перемоги над ворогом, розповів майбутнім співробітникам СБУ викладач кафедри теорії та історії держави і права Олександр Іванов. 

 

Нові знання про події Другої світової війни доповнили «живі» спогади безпосередніх учасників тих буремних років. У переддень свята Перемоги над нацизмом студенти Навчально-наукового інституту інформаційної безпеки НА СБУ побували в гостях у ветерана Василя Самійловича Решетнікова. Під час спілкування він розповів про молоді роки, обпалені вогнем війни, і про власний внесок у післявоєнну відбудову Донбасу. У свої вісімдесят сім Василь Самійлович передає майбутнім поколінням почуття глибокої пошани до подвигу солдатів, захисників, до всіх тих героїв, хто зустрів ворога на ратному полі, а після – прогнав його зі своєї багатостраждальної, але нескореної землі.

 

Студенти Інституту подякували ветерану за подвиг і віддане служіння Батьківщині.

 

08/05/2018 13:52
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua