БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Події Революції Гідності: від молоді для молоді

Події Революції Гідності: від молоді для молоді

У День Гідності та Свободи в Національній академії СБУ відбулися вшанування пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні та творча зустріч курсантів із молодими учасницями Революції Гідності – журналісткою Людмилою Тягнирядно та поетесою Златою-Зоряною Паламарчук.

 

Уранці 21 листопада відбулося урочисте шикування офіцерів та курсантів Академії на плацу біля пам’ятника Героям Небесної Сотні. Перший проректор Олександр Фармагей привітав особовий склад зі святом, що нагадує кожному українцю про Помаранчеву революцію та Революцію Гідності, які відкрили перед Україною дорогу до цивілізованого шляху розвитку. «На вас покладається велика відповідальність, якою буде наша країна через десятиліття, чи збережемо ми гідність і свободу, котрі виборювали українці на Майдані останні 15 років», – підкреслив у своєму зверненні до курсантів Олександр Фармагей. 

 

На території вишу й на місцях розстрілів Героїв Небесної Сотні колектив Академії поклав квіти до пам’ятних знаків та віддав шану загиблим під час Революції Гідності.

 

 

Хронологію подій на Майдані Незалежності у 2013-2014 роках курсанти почули від учасниць Революції Гідності, які стояли за європейський вибір українського народу в студентські роки. «Ви всі народилися в незалежній Україні. І мені здається, що для нас, молодих людей, відчуття свободи – це надзвичайно важливо, як і боротьба за гідність. І саме побиття студентів на Майдані стало своєрідною точкою неповернення», – зауважила під час зустрічі журналістка та головна редакторка сайту Українського радіо Людмила Тягнирядно.

 

Вона зазначила, що після перших вбивств на вулиці Грушевського Євромайдан перетворився на справжню Революцію Гідності, адже вся Україна зрозуміла, що заради демократичних цінностей і свобод люди були готові віддати свої життя.

 

Революція Гідності допомогла авторці збірки «Словом по війні» Златі-Зоряні Паламарчук зрозуміти своє призначення. Під час участі в мітингу вона розпочала писати громадянську лірику, яку читала зі сцени Майдану. Вірші, присвячені Небесній Сотні та війні на сході, вона декламувала і курсантам на зустрічі, серед найвідоміших ­–  «Ти пам’ятаєш, як горів Майдан?».

 

25/11/2019 10:54
◄ Повернутись