БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Офіцери та молодь Академії СБУ вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Офіцери та молодь Академії СБУ вшанували пам'ять жертв політичних репресій

У День пам’яті жертв політичних репресій понад 200 вихованців та офіцерів Національної академії СБУ взяли участь у заходах на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», де вшанували пам'ять тисяч загиблих у часи Великого терору.

 

Керівництво держави, військових і правоохоронних органів, громадські діячі, активісти та просто небайдужі українці приїхали 19 травня до Биківнянського лісу, щоб віддати шану невинно убієнним тисячам співвітчизникам, які навічно упокоєні на території заповідника.

 

 

Биківнянські могили вважаються одним із найбільших поховань жертв Великого терору. У 1937 році тут розташовувалася таємна спецділянка НКВС. До 1941-го року сюди привозили тіла розстріляних у київських в’язницях для таємного поховання. За оцінками науковців, кількість загиблих, захоронених у братських могилах, може сягати 100 тисяч. Уже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян, серед них художник Михайло Бойчук, письменники Майк Йогансен і Михайль Семенко, митрополит Василь Липківський та багато інших відомих українців.

 

Також напередодні скорботної дати офіцери СБУ, які приїхали на навчання до Академії, відвідали виставку «Розстріляна еліта: Биківнянський вимір» у Національному музеї історії України. Вони дізналися про життєвий шлях, творчий доробок, обставини арешту і розстрілу представників творчих та інтелектуальних кіл тогочасного українського суспільства, які були поховані на території Биківнянського лісу.

 

У хвилині мовчання співробітники української спецслужби поклали квіти до пам’ятника репресованим митцям, котрі стали жертвами сталінського режиму, поплатившись за любов до України своїм життям.

 

 

20/05/2019 10:18
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua