БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Напередодні Дня Гідності та Свободи в Академії презентували книгу про патріотів, які не зрадили Україну

Напередодні Дня Гідності та Свободи в Академії презентували книгу про патріотів, які не зрадили Україну

Напередодні Дня Гідності та Свободи в Національній академії Служби безпеки України відбулася презентація книги «Розстріляний на Донбасі «за ізмєну Росії» про історії життя талановитого українського розвідника Федора Боржинського й сучасних борців за незалежність України.

 

Представив роман його автор Олександр Скрипник, журналіст, письменник і радник голови Служби зовнішньої розвідки України, який понад 20 років займається дослідженням історії національних спецслужб. Також участь у презентації взяв історик і громадський діяч, голова Луганського обласного об'єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Володимир Семистяга, який 55 днів перебував у полоні терористів т.зв. «ЛНР» та став одним із головних героїв книги.

 

Захід відвідали курсанти, співробітники  Академії та офіцери регіональних органів та підрозділів СБУ, які підвищують кваліфікацію у навчальному закладі.

 

Олександр Скрипник розповів присутнім про власні праці, присвячені нелегкій роботі розвідників, які нерідко визначали хід історії, політику держави та долю усього народу. Так, у книзі «Розстріляний на Донбасі «за ізмєну Росії» події Української революції 1917-1921 років перегукуються з теперішнім протистоянням наших воїнів «руському міру» на Сході України.

 

Майбутнім і діючим офіцерам СБУ було надзвичайно цікаво дізнатися не лише біографію розвідника Федора Боржинського, посла УНР на Кубані, який з честю відстоював українські інтереси, але й історію боротьби сучасних патріотів, котрі захищають Схід України. Із перших вуст вони почули про окупацію Луганської області та діяльність українського підпільного руху. «Ми вивозили нашим бійцям продукти через блокпости сепаратистів, збирали важливу інформацію і передавали у Київ, розвішували українські прапори, розповсюджували листівки з поезіями Шевченка, Сосюри та закликами протидіяти «путінським» терористам», – зазначив В.Семистяга. У червні 2014 року його викрали сепаратисти та намагалися завербувати співробітники ФСБ РФ. Він розповів, як терористи називали його зрадником «родины», заборонили розмовляти українською мовою, допитували, тримали в камері «смертників»: «Також була імітація розстрілу під спів гімну Росії». Дослідник поділився з молоддю й історією про те, як йому вдалося вирватися з полону, захопивши з собою цінні документи ополченців.

 

Під шквал оплесків у залі керівництво Академії подякувало гостям за зустріч.

 

  

 

21/11/2017 12:56
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua