БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

На Київщині перепоховано останки воїнів Другої світової війни, знайдені курсантами Академії СБУ під час пошукових робіт

На Київщині перепоховано останки воїнів Другої світової війни, знайдені курсантами Академії СБУ під час пошукових робіт

У День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни відбулося перепоховання останків воїнів Другої світової, знайдених курсантами Національної академії Служби безпеки України та представниками Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну» під час пошукових робіт на Київщині.

 

Участь у мітингу-реквієму, що пройшов у селі Борщів біля меморіалу «Баришівський котел», взяли Голова Служби безпеки України Василь Грицак, представники Збройних Сил України, Київської обласної та районної влади, пошукові та громадські організації, духовенство, ветерани Другої світової війни, воїни-афганці, учасники АТО, керівництво і курсанти Академії.

 

Керівник спецслужби наголосив, що рівно 75 років тому, 22 червня 1941-го, війна вдарила бомбами по українській землі, забираючи життя співвітчизників, руйнуючи міста та ламаючи людські долі. «У 1941 році в цих краях точилися серйозні бої. Тут потрапили в оточення тисячі наших воїнів. Під час пошукових робіт більше двохсот із них – солдатів і офіцерів – віднайдені. Та Друга світова війна буде закінчена тоді, коли останній воїн буде знайдений і перепохований», – зазначив Василь Грицак.

 

Він підкреслив, що більше сотні курсантів НА СБУ долучилися до благородної справи та разом із професійними пошуковцями провели розкопки на місцях кровопролитних боїв у лісі біля станції Березань, де у вересні 1941-го оборонці Києва потрапили в котел. Саме там прийняли свій останній бій військові 37-ої армії разом із бійцями 5-го, 21-го та 26-го армійських підрозділів, а також матросами Пінської флотилії. Завдяки спільним зусиллям молоді та пошуковців під час мітингу-реквієму останки двадцяти одного воїна Другої світової війни із військовими почестями та поминальним молебнем поховані у братській могилі.

 

  

 

Хвилиною мовчання і покладанням квітів до місць поховань присутні вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя у боротьбі з окупантами та відійшов у безсмертя. «Україна зробила величезний внесок у перемогу. Сьогодні багато спекуляцій навколо ролі українського народу у перемозі над нацизмом, але жодні спекуляції не применшать подвиги наших дідів-прадідів», – наголосив Василь Грицак.

 

За активну участь у пошукових роботах керівництво Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну» нагородили курсантів та офіцерів Національної академії СБУ пам’ятними знаками і грамотами.

 

22/06/2016 16:06
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua