БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

На 81-му році пішов із життя перший ректор Національної академії СБУ Володимир Степанович Сідак (03.02.1938-05.12.2019)

На 81-му році пішов із життя перший ректор Національної академії СБУ Володимир Степанович Сідак (03.02.1938-05.12.2019)

5 грудня 2019 року пішов із життя Володимир Степанович Сідак – Людина-легенда, Людина-епоха, великий патріот України та Служби безпеки України, доктор історичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, кращий дослідник історії національних спецслужб, генерал-лейтенант у відставці, перший ректор Національної академії СБУ (1992-2003).

 

Його професійні регалії та особисті досягнення неможливо перелічити. Усе своє життя він присвятив відданому служінню Українському народові, формуванню української спецслужби і унікального за своєю суттю вищого навчального закладу контррозвідувального спрямування.

 

З 1970 року Володимир Степанович на військовій службі в органах державної безпеки, пройшов шлях від оперуповноваженого до заступника начальника регіонального управління.

 

Саме під його керівництвом у 1992 році було створено Інститут підготовки кадрів СНБ/СБ України, який згодом було реорганізовано в Академію Служби безпеки України.

 

Невтомна праця, стратегічне мислення та керівні якості Володимира Сідака були високо оцінені керівництвом держави – у 1999 році відповідно до Указу Президента України Академія отримала статус Національної.

 

Володимир Сідак був ректором НА СБУ 11 років. За цей час Національна академія СБУ зайняла передові позиції в освітньо-науковій та культурно-просвітницькій сферах серед військових вишів країни. Було створено нові навчальні підрозділи, започатковано курсантську підготовку,  зміцнено матеріально-технічну базу.

 

За його ініціативи у 2003 році в складі Академії створено Інститут захисту інформації з обмеженим доступом НА СБУ (нині Навчально-науковий інститут інформаційної безпеки), який здійснює підготовку фахівців у сфері інформаційної безпеки.  Загалом, система підготовки курсантів, слухачів та студентів Академії, запроваджена Володимиром Сідаком, діє і сьогодні.

Він зробив величезний внесок не лише у формування єдиного в Україні закладу контррозвідувального спрямування та його розбудову, а й у вітчизняну науку. Володимир Степанович завжди обирав для своїх досліджень злободенні, ніким не вивчені теми: історія національних спецслужб України (фундатор наукової школи), підготовка та виховання кадрів правоохоронних органів, психологічне забезпечення діяльності спецслужб України, теорія й практика контррозвідувальної діяльності та її правове забезпечення, інформаційна безпека держави тощо.

Як науковець Володимир Степанович не лише доводив, що Служба безпеки України не є правонаступницею КДБ, але й досліджував справжні витоки українських спецслужб – від часів Київської Русі.

За його ініціативи та безпосередньої участі в Академії створено унікальну кімнату історії, присвячену вітчизняній розвідці й контррозвідці, та запроваджено однойменну навчальну дисципліну для майбутніх співробітників СБУ. За словами його колег, до Володимира Сідака історія розвідки та контррозвідки періоду Української революції 1917 – 1921 рр. була темою «терра інкогніта».

Він був членом редакційної колегії багатотомного наукового видання СБУ «Спеціальні служби України від найдавніших часів і до сьогодення» та автором другого тому «Українські спецслужби доби національно-визвольних змагань 1917 – 1921 рр.», який вийшов друком у 2017 році.

 

За плідну і бездоганну військову службу, науково-педагогічну діяльність та значний внесок у підготовку й виховання висококваліфікованих кадрів для системи національної безпеки Володимир Степанович Сідак нагороджений відзнаками Президента України – орденами «За заслуги» ІІ та ІІІ ступеня (1998, 2018), Почесною відзнакою СБ України, медаллю СБУ «За мужність і відвагу», нагрудними знаками «Хрест Доблесті» ІІ ступеня, «Почесна зірка Служби безпеки України» тощо.

 

Володимир Степанович Сідак – це Людина, яка поважала і надихала колектив Академії СБУ, яка виховувала молодь Служби безпеки України у дусі патріотизму і відповідальності за долю держави. Він наголошував, що патріотична складова для співробітника Служби безпеки України має бути підґрунтям, фундаментом. «Ви повинні глибоко знати історію українських спецслужб. На цьому раніше не робився акцент, адже метою КДБ було знищення будь-яких патріотичних потуг, мрій народу України про незалежну державу. А інтереси Служби безпеки України зовсім інші – це розбудова і захист суверенної української держави, її інтересів», – зазначив Володимир Сідак курсантам Академії під час зустрічі у 2017 році.

 

Для нього національні інтереси завжди були головними і пріоритетними. Повага до інших, ввічливість, людяність та щирість – ці риси доповнювали його професіоналізм, інтелігентність, лідерські якості, мудрість і розсудливість, вірність честі офіцера.

 

Колектив Служби безпеки України та Національної академії СБУ висловлює щирі співчуття родині Володимира Степановича Сідака. Світла пам'ять про нього назавжди залишиться у серцях співробітників та вихованців вишу всіх років.

 

Пам’ятаємо!..

06/12/2019 15:21
◄ Повернутись