БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

«Мова – не просто символ державності, це ознака належності до культури, до світу», – письменник Сергій Пантюк на зустрічі з академічною молоддю

«Мова – не просто символ державності, це ознака належності до культури, до світу», – письменник Сергій Пантюк на зустрічі з академічною молоддю

Український прозаїк, поет, видавець, громадський діяч і доброволець АТО Сергій Пантюк зустрівся з курсантами та студентами Академії СБУ на літературному вечорі, присвяченому Дню української писемності та мови.

 

На відкритті заходу перший проректор Олександр Фармагей нагадав про болючі сторінки боротьби українців за право вільно розмовляти рідною мовою: «Протягом чотирьох століть нашу мову офіційно намагалися знищити близько двохсот разів – московськими циркулярами, указами, законами, анафемами, проте вона вистояла і відродилася». Він наголосив, що  кожен українець, а особливо військовослужбовець повинен оберігати й плекати рідну мову, як найдорожчий скарб, як свою домівку. 

 

Під час зустрічі член Національної спілки письменників України Сергій Пантюк розповів про власний творчий шлях, закоханість у багатство й невичерпність рідного слова. Автор 17 поетичних збірок зачитав власні вірші із ранньої творчості та найновіші.

 

«Мова – не просто символ державності, це ознака належності до культури, до світу, основа всього», – підкреслив Сергій Дмитрович. Він також зазначив, що лексичний запас української мови – близько 256 тисяч слів, у той час, як у «вєлікой і могучей» російській мові разом із діалектизмами – 150 тисяч слів, із яких 30% – запозичення.

 

Спілкуючись з курсантами й студентами, окрему увагу автор приділив темі Революції Гідності та українсько-російської війни, у якій він брав участь у складі Добровольчого батальйону ОУН. Власні враження від побаченого, біль, розпач та віра у перемогу знайшли вихід у поетичних збірках «Оченята кольору антрациту» (2015) та «Поранений херувим» (2015).

 

На літературному вечорі курсантки Академії декламували проникливі вірші Ліни Костенко, Оксани Забужко та Дмитра Перебийноса. Також були нагороджені фіналісти академічного туру Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

 

Керівництво й вихованці вишу подякували Сергію Пантюку за щире спілкування та цінні поради й настанови для авторів-початківців.

 

14/11/2019 19:19
◄ Повернутись