БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини

Молодь Академії вшанувала подвиг Героїв Небесної Сотні

Молодь Академії вшанувала подвиг Героїв Небесної Сотні

Зранку 20 лютого на плацу Національної академії Служби безпеки України біля пам’ятника Героям Небесної Сотні за участі курсантів, студентів та співробітників навчального закладу відбувся мітинг-реквієм за загиблими учасниками Революції Гідності.

 

Відкрив захід ректор Академії Сергій Кудінов, який наголосив, що Революція Гідності стала початком боротьби нашого народу за українську незалежність, демократичні цінності, права та свободи співвітчизників. «Події на Майдані сколихнули світ і змінили хід нашої історії. За гідне майбутнє нашого народу віддали життя кращі сини України, подвиг яких ми вшановуємо третій рік поспіль у ці трагічні лютневі дні», – зазначив керівник навчального закладу.

 

Під жалобну мелодію «Пливе кача» учасники реквієму згадали у хвилині мовчання загиблих на Майдані та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. Ректор підкреслив, що Герої Революції Гідності стали моральними орієнтирами не лише для військових і добровольців, а й для молоді Академії.

 

    

 

У цей пам’ятний день курсанти, студенти та офіцери навчального закладу також відвідали місця розстрілів на Майдані. На колишній вулиці Інститутській вони поспілкувалися із очевидцем доленосних подій – учасником Революції Гідності та фотокореспондентом Олександром Тимошенком. У своїй розповіді активіст крок за кроком відтворював хронологію сутичок, показував місця барикад, звідки стріляли снайпери, де гинули люди, серед яких були його побратими. Незважаючи на те, що він був представником преси, він також отримав поранення. Олександр Тимошенко показав молоді останнє фото, зроблене під час протистоянь на Майдані, та у деталях поділився спогадами, що назавжди закарбувались у його пам’яті.

 

Курсанти і студенти Академії разом із ним поклали квіти до меморіалу, поряд із фотографіями загиблих учасників Революції Гідності. Олександр Тимошенко закликав молодь не забувати ті страшні події 2014-го, які є спільним болем не лише учасників Майдану, а й усіх українців.

 

    

 

Напередодні Дня Героїв Небесної Сотні вихованці Академії також вшанували подвиги українських військових в АТО, долучившись до відкриття виставки «Український Схід» у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Музейний проект присвячено звитязі і жертовності патріотів України, які на східних теренах нашої держави захищають її суверенітет та територіальну цілісність. Серед багатьох експонатів виставки представлено особисті речі та одяг воїнів, серед яких молодь знайшла і військову форму загиблого співробітника СБУ – Героя України Руслана Лужевського, ім’ям якого названо один із курсантських підрозділів Академії. 

 

21/02/2017 12:28
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua