БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Курсанти знайшли останки загиблих захисників України у Другій світовій війні (відео)

Курсанти знайшли останки загиблих захисників України у Другій світовій війні (відео)

Напередодні Дня Перемоги над нацизмом у Європі курсанти Національної академії Служби безпеки України разом із представниками Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну» продовжили пошук останків загиблих захисників України у Другій світовій війні та вшанували їх пам'ять.

 

6 травня вихованці Академії разом із пошуковцями провели розкопки на місцях кровопролитних боїв у лісі біля станції Березань, де у вересні 1941 року оборонці Києва потрапили в оточення, у так званий «київський котел». З архівів відомо, що в березанському лісі прийняли свій останній бій військові 37-ої армії разом із бійцями 5-ого, 21-ого та 26-ого армійських підрозділів, а також матросами Пінської флотилії.

 

Перед початком робіт Олексій Осипов, який майже 20 років займається пошуком загиблих захисників України у Другій світовій війні, наголосив, що для київського осередку «Закінчимо війну» це перший досвід масштабної співпраці із навчальним закладом задля проведення спільних розкопок з молоддю. За його словами, такий захід допоможе курсантам краще зрозуміти події 1939-45 років та власними руками доторкнутись до історії землі, на якій вони живуть.

 

Вихованці Академії навчилися від експертів, як правильно здійснювати пошукові роботи та за допомогою чого можна ідентифікувати загиблих солдат. Курсанти знайшли останки восьми військових, які, на жаль, так і залишаться невідомими. Проте за допомогою знайдених поруч елементів військової амуніції стало відомо, що один із них був офіцером. Під час виїздів їм також вдалося віднайти багато унікальних речей. Зокрема, жерстяний кухоль, на якому видно літери, що можуть допомогти ідентифікувати прізвище військового, знак розрізнення молодшого офіцерського складу, коробку від протигазу, уламки зброї, багато гільз тощо.

 

Предмети, знайдені курсантами під час розкопок, стали основою виставки в Академії СБУ, яку демонструють вихованцям і співробітникам. «В цьому році наш навчальний заклад налагодив взаємодію з громадською організацією «Закінчимо війну». Адже молодь зацікавлена в пошуку історичної правди, в пізнанні української історії. Саме тому така робота буде проводитися і надалі», - наголосив ректор НА СБУ Сергій Кудінов, відкриваючи захід.

 

Експонати виставки презентував пошуковець організації Анатолій Дроздов, учасник бойових дій в Афганістані та на сході України, який розповів курсантам про кожну знайдену їх товаришами деталь, історію якої може розкрити лише експерт. Він також подякував учасникам виїздів за завзяту працю та бажання займатися пошуком останків невідомих воїнів, які боронили Україну від окупантів.

 

   

 

До меморіалу загиблим захисникам Київщини під час Другої світової війни, який знаходиться неподалік від березанського лісу і є місцем перепоховання невідомих борців із нацизмом, курсанти поклали квіти та запалили лампадки, щоб віддати шану бійцям, які не зламалися у оточенні, а полягли зі зброєю у руках, захищаючи Батьківщину.

 

  

 

 

07/05/2016 19:30
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua