БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Курсанти Академії під час розкопок знайшли «смертний медальйон» бійця, що загинув у «київському котлі» під час Другої світової війни

Курсанти Академії під час розкопок знайшли «смертний медальйон» бійця, що загинув у «київському котлі» під час Другої світової війни

З нагоди Дня партизанської слави вихованці Національної академії СБУ разом із представниками Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну» продовжили пошукові роботи у березанському лісі, де у 1941 році загинули тисячі захисників Києва, які потрапили в оточення ворога.

 

Цього разу на розкопки виїхали як хлопці, так і дівчата Академії, які за власним бажанням долучилися до пошуку останків загиблих захисників України. Під час виїзду курсантам і дослідникам вдалося віднайти багато цінних речей, зокрема, протигаз, армійські чоботи, окуляри, уламки зброї, багато гільз тощо. Та справжньою знахідкою юних пошуковців стала пластикова восьмигранна капсула – «смертний медальйон» радянського зразка. Всередині у таких капсулах знаходилися паперові вкладки, де вказувалися особисті дані військового, воєнкомат призиву, населений пункт та імена найближчих родичів.

 

У знайденому курсантами «медальйоні» збереглися залишки паперу. Наразі дослідники вилучили знахідку для подальшої експертизи та ідентифікації її власника. Сподіваємось, «смертний медальйон» дозволить віднайти ім’я безіменного воїна – борця із нацизмом.

 

Пошуковці подякували курсантам та співробітникам Академії за активну громадянську позицію у цій нелегкій, але важливій справі з встановлення імен невідомих захисників України у роки Другої світової війни.

 

  

 

26/09/2016 11:13
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua