БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Курс імені загиблого полковника СБУ Руслана Муляра присягнув на вірність Українському народові (відео)

Курс імені загиблого полковника СБУ Руслана Муляра  присягнув на вірність Українському народові (відео)

Голова Служби безпеки України Іван Баканов привітав курсантів набору 2019 року Національної академії СБУ зі складанням Військової присяги.

 

«Присягаючи на вірність Українському народові, ви не просто приєднуєтеся до когорти військовослужбовців СБУ. Ви берете на себе великі зобов’язання та відповідальність, яка вимагає від вас бути професіоналами, патріотами, захисниками прав і свобод українців, оборонцями нашої країни», – наголосив Іван Баканов, відкриваючи церемонію.

 

У цьому році альма-матер відкрила свої двері для молоді з усієї України, яка обрала військову службу та навчання в Національній академії СБУ у час війни на Сході країни. Серед 350 юнаків та дівчат, які подали заяви на вступ до Академії, обрали кращих. Вони пройшли складний відбір та загартувалися морально й фізично на курсі первинної військової підготовки. Складаючи Військову присягу, кожен із них підтвердив свою готовність служити вірно і віддано.

 

 

Урочисту мить з першокурсниками розділили їхні найближчі рідні й друзі. Від батьків виступила мама курсанта Наталія Артюх: «Лише місяць тому ми на цьому ж плацу зі слізьми на очах проводжали вас на первинну військову підготовку, а вже зараз з гордістю вдивляємося у ваші обличчя, сповнені рішучості й впевненості. Сподіваємося, Академія стане для вас другою домівкою, а ви – професіоналами високого класу».

 

Священну обітницю молодь дала не лише перед своїми батьками, котрі приїхали до майбутніх захисників з усіх куточків України, але й  перед родиною полковника Руслана Муляра, який загинув 26 травня 2018 року на Донбасі, внаслідок обстрілу терористами позицій українських військових. Руслан Муляр присвятив службі в СБУ майже 20 років, 15 із них – у спецпідрозділі ЦСО «А». Ім’я цього українського Героя за наказом керівництва СБУ присвоєно І курсу набору 2019 року НА СБУ.

 

«Мій чоловік та його побратими часто казали, що їхня робота небезпечна, складна, ненормована, але кращої – немає. Цією роботою живуть, вона в крові і в серці. Сьогодні я побачила, що є достойна заміна – наші доньки й сини, які готові наслідувати подвиги справжніх українських Героїв», – зазначила дружина загиблого офіцера Ольга Муляр.

 

Першокурсників Національної Академії СБУ благословив на служіння Батьківщині Голова Cинодального управління військового духовенства Православної церкви України, митрополит Іоан: «Пам’ятайте цей день, коли  ви сказали «так» Україні, захисту рідного народу, й тверде «ні» – ворогу, загарбнику, для якого не існує ні кордонів, ні людських чеснот. Вірю, що ви покликані стати хоробрими захисниками, якими будуть пишатися покоління українців».

 

Подвиги й самопожертву воїнів, які віддали своє життя в ім’я України, присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника Героям Небесної сотні.

 

  

  

  

 

31/08/2019 17:43
◄ Повернутись