БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Колектив Академії вшанував пам'ять визволителів України у Другій світовій війні

Колектив Академії вшанував пам'ять визволителів України  у Другій світовій війні

 

До 72-ої річниці визволення України та 73-ої річниці звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників курсанти Національної академії СБУ поклали квіти до могили Невідомого солдата у парку Вічної Слави та відвідали Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році».

 

Вихованці Академії вперше побували у цьому музеї, який знаходиться на території Лютізького плацдарму, звідки розпочалася вирішальна битва за столицю. Переглядаючи численні документальні та фотоматеріали експозиції, молодь в деталях дізналася про події осені 1943-го, форсування Дніпра та хід Київської наступальної операції, завдяки якій у тому ж році 6 листопада було звільнено Київ. Кожному роду військ, які брали участь у визволенні міста, в музеї присвятили окрему експозицію.

 

Незабутнє враження на молодь справила діорама «Битва за Київ. Лютізький плацдарм 1943 рік» – окраса музею, розміром 29х7 метрів. За словами екскурсовода, автор зобразив на полотні обличчя реальних солдат, які захищали рідну землю від окупантів.

 

  

 

У музеї курсанти також ознайомилися зі старими зразками бойової техніки, особливостями обмундирування військ країн-учасниць Другої світової війни та особистими речами солдат, знайденими на території України під час пошукових робіт.

 

На території заповідника молодь на власні очі побачила ходи сполучення, бліндажі та командно-спостережні пункти командування 1-ого Українського фронту, 38-ої армії, 3-ої гвардійської танкової армії, збережені ще з часів війни.

 

    

 

04/11/2016 17:04
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua