БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Голова СБУ та ректор Академії відкрили зал історії Національної академії Служби безпеки України до 25-ої річниці створення навчального закладу

Голова СБУ та ректор Академії відкрили зал історії Національної академії Служби безпеки України до 25-ої річниці створення навчального закладу

Напередодні 25-ої річниці створення навчального  закладу української спецслужби Голова СБУ Василь Грицак та ректор Сергій Кудінов урочисто відкрили зал історії Національної академії Служби безпеки України.

 

Першими відвідувачами залу історії Академії стали Заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, Уповноважений Президента України з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України Анатолій Полях, ректори та випускники навчального закладу, які сьогодні очолюють органи та підрозділи національної спецслужби.

 

Керівник НА СБУ підкреслив, що цей день увійде в історію навчального закладу як видатна подія: «У цьому залі зібрані та систематизовані оригінали та копії документів, які висвітлюють історію підрозділів Академії, усіх напрямів підготовки. Тут сконцентровані матеріали, що демонструють розвиток нашого навчального закладу, його основні досягнення за 25 років існування».

 

Гості мали змогу оглянути стенди, що розкривають історичний шлях навчального закладу – від створення Інституту підготовки кадрів Служби національної безпеки України до присвоєння Академії СБУ статусу Національної, а також особливості підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері державної безпеки, наукові та спортивні здобутки.

 

Перший ректор Академії Володимир Сідак, який протягом 11 років очолював навчальний заклад, розповів присутнім як на початку формувався кадровий потенціал Інституту та здійснювалася підготовка фахівців спецслужби, які ніколи раніше не готувалися в Україні.

 

Окрему експозицію у залі історії присвятили участі співробітників Академії в проведенні АТО на Сході та увічненню пам’яті загиблих Героїв Служби безпеки. Василь Грицак розповів, як у 2014 році після жорсткого відбору четверо співробітників Академії були зараховані до спецпідрозділу «Альфа» та відряджені у район проведення АТО. Голова СБУ наголосив, що на сьогодні Національна академія є одним із найбільш патріотичних вишів України: «У навчальному закладі приділяють значну увагу роботі, спрямованій на допомогу учасникам АТО, вшанування пам’яті колег, донесення до українців правди про подвиги співробітників спецслужби та підтримку родин загиблих воїнів».

 

Перші відвідувачі залу історії навчального закладу також відвідали оновлену кімнату історії українських спецслужб, яка буде використовуватись як навчальна лабораторія. У цьому залі будуть проходити практичні заняття з історії розвідки та контррозвідки в Україні, що дозволить курсантам і слухачам вивчати цікаві сторінки становлення вітчизняних спецслужб не лише за книжками, а й наочно. Експонати залу демонструють здобутки органів розвідки та контррозвідки різних історичних форм державності та національно-визвольних рухів в Україні, починаючи від часів Київської Русі до сучасності, розкривають їх структуру, завдання, форми та методи роботи, висвітлюють основні напрями оперативно-службової діяльності органів та підрозділів СБУ.

 

Викладач Академії, доктор історичних наук Світлана Лясковська розповіла гостям про знакові історичні періоди розвідки і контррозвідки, детально зупинившись на Добі української держави Гетьмана Скоропадського. За її словами, цей державний діяч є автором висловлювань, що чорноморський флот повинен належати лише українцям, а органи спецслужби повинні бути позапартійними. «Саме при гетьману Скоропадському було розроблено проект обітниці. Коли люди ставали на державну службу, вони давали присягу на вірність Українській державі та народові», – наголосила історик.

 

  

 

Цінними експозиціями кімнати є раритетний прапор часів визвольних змагань, хрест офіцера армії УНР, зразки форми козака сторожової служби, підполковника польової жандармерії УГА та чотового Інформбюро військової жандармерії УНР.

 

У залі також експонуються практичні матеріали одного з департаментів СБУ, які показують історію війни на Донбасі та реалізовані співробітниками спецслужби резонансні справи.

27/01/2017 11:39
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua